loading
Proszę czekać...
Cenckiewicz: III RP świadomie zignorowała odpowiedzialność Jaruzelskiego i Kiszczaka za śmierć ks Jerzego
Opublikowano dnia 19.10.2018 10:49
Sławomir Cenckiewicz opublikował fragment listu Róży Pietruszki, żony płk. Adama Pietruszki do Wojciecha Jaruzelskiego z 5 października 1986r. "III RP świadomie zignorowała wątek odpowiedzialności Jaruzelskiego a przede wszystkim Kiszczaka (w tym rolę "naganiacza" Urbana) za śmierć bł. ks. Jerzego!" - komentuje treść listu prof. Sławomir Cenckiewicz.

screen YT

Rosnąca aktywność ks J. Popiełuszki, presja gen. Ciastonia spowodowały postanie koniecznych operacji i planu, który zakładał wniesienie ulotek i broni do mieszkania ks. Popiełuszki i pozostawienie tam rzeczy mogących spowodować aresztowanie księdza.

"Koncepcję działań wobec Popiełuszki" zaakceptował minister Ciastoń i zatwierdził minister Kiszczak, tylko przesunął ją w czasie na dogodniejszy jego zdaniem termin. Dowodem, że została koncepcja zrealizowana był artykuł prasowy ministra Urbana (...), w którym opisywał czegoż to w tym mieszkaniu nie znaleziono. 

(...)

Po klimacie narad u gen. Płata, rozmów, poleceń gen. Ciastonia zorientował się Piotrowski, że wobec ks. Popiełuszki może zdecydowanie działać. Piotrowski wykorzystując okazję wyjazdów do Gdańska samodzielnie podjął inicjatywę.


Tu nasuwa się uwaga, jeśli plan wymaga akceptacji ministra Kiszczaka, to można sądzić, iż to on jest tą "górą" i od niego wychodziły polecenia. Dlaczego tak istotne sprawy nie znalazły się na wokandzie rządu? 


- czytamy w opublikowanym liście.
 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.