loading
Proszę czekać...
Australia wycofuje się ze szczytu inwestycyjnego po śmierci Jamala Khashoggi
Opublikowano dnia 20.10.2018 11:41
Przyznanie się Arabii Saudyjskiej do śmierci dziennikarza Jamala Khashoggi na terenie saudyjskiego konsulatu w Stambule wywołało medialną burzę. Sprawa zaczyna oddziaływać na scenę polityczną oraz ekonomię.

pexels.com
Australijska minister spraw zagranicznych, w oficjalnym piśmie wycofała się z udziału swego państwa w nadchodzącym szczycie inwestycyjnym, który ma mieć miejsce w przyszłym tygodniu w Arabii Saudyjskiej. 
 

Australia potępia zabójstwo prominentnego saudyjskiego dziennikarza (…) Pan Khashoggi był silnym głosem wolności słowa. W świetle tych informacji musieliśmy zdecydować o tym, że obecność naszej reprezentacji na nadchodzącym szczycie inwestycyjnym "Davos in the desert", mającym miejsce w Riyadh,  nie jest dłużej uznawana za stosowną

- napisała Marise Payne.
  adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.