loading
Proszę czekać...
Niebawem ogłoszenie referendum ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City
Opublikowano dnia 21.10.2018 00:14
Sąd zdecydował o tym, że drugiego czytania ws. referendum dot. pozostawienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City w radzie miasta, nie będzie. Kilka miesięcy temu, władze miasta z burmistrzem Fulopem na czele postanowiły o likwidacji pomnika. Przy czym burmistrz Fulop w niewybredny sposób obrażał Marszałka polskiego Senatu Stanisława Karczewskiego. Później strona polska osiągnęła z miejscowymi władzami kompromis, w ramach którego pomnik miał zostać przeniesiony w mniej prestiżowe miejsce. Nie zgodziła się na to miejscowa Polonia.

Wikipedia CC BY SA 2,0 Paul Stein
Rada miasta ma wkrótce ogłosić datę referendum i treść pytań referendalnych.

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.