loading
Proszę czekać...
Ruch Kontroli Wyborów. Telefony alarmowe. Pierwsze przypadki naruszeń prawa wyborczego
Opublikowano dnia 21.10.2018 13:19
- W dniu 21 października od godziny 9.00 do godziny 23.00 (lub dłużej, jeżeli będzie taka konieczność- np. do północy) działać będą numery alarmowe. W razie potrzeby można, a nawet trzeba dzwonić. - czytamy na stronie Ruchu Kontroli Wyborów. Telefony alarmowe:

787 52 27 24
787 52 27 27
787 52 27 30
787 52 27 33
787 52 27 39

mail: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl

Do RKW są również zgłaszane pierwsze podejrzenia o naruszenie prawa wyborczego

logo RKW
11.55 Okręg nr 138 – Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Poznaniu: członek komisji wyborczej nie sprawdza dowodów osobistych osób, którym wydaje karty do głosowania.

***

11.20 Otrzymujemy wiele zgłoszeń o naruszeniach ciszy wyborczej.

***

11.17 Dąbrówka Wielka gmina Zgierz: nie wpuszczono męża zaufania o godzinie 6.00, kazano mu przyjść o godzinie 7-ej.

***

11.04 Chełm Lubelski okręg nr. 4: brak kart żółtych do rady powiatu.

***

10.40 Gdynia, OKW 77, Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Grottgera 19: Członek komisji wydał karty do głosowania osobie legitymującej się nieważnym dowodem osobistym – z obciętym narożnikiem. Bo czeka na nowy. Na zwróconą uwagę członek komisji twierdził, że głosujący pokazał też ten ważny, nowy. Stałem obok i nic takiego nie miało miejsca – relacjonuje wyborca.

***

10.37 Warszawa Mokotów: karty wynoszone są poza obręb lokalu wyborczego (do innego pomieszczenia).

***

9.28 Darłowo, w harmonogramach w Darłowskich obwodach znaleźli się członkowie komisji, których być nie powinno – nie byli wylosowani.

***

9.24 Piła, Zarząd Zieleni Miejskiej w Pile pod eskortą Straży Miejskiej w Pile usuwa materiały wyborcze niezależnych kandydatów.

***

9.04 Warszawa, komisja nr 232 – wyborcy zgłaszają, że dostali karty z różnych okręgów wyborczych. Zgłoszenie tego faktu komisji nie przyniosło rozwiązania problemu.

***

9.00 Warszawa, lokal wyborczy nr 553 (Przedszkole Nr 56), Gubinowska 28/30
Na karcie do głosowania na Radę m.st. Warszawy okręg nr 8 brakuje Listy nr 21 – Komitet Wyborczy II Rzeczpospolita Polska.

***

8.00 Warszawa: dwie komisje na warszawskim Mokotowie w ogóle nie przeliczyły kart do głosowania. Część kart była  już opieczętowana.

Lista jest aktualizowana na stronie RKW
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.