loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Stany Zjednoczone wycofują się z traktatu rozbrojeniowego z Rosją podpisanego przez Reagana i Gorbaczowa?
Opublikowano dnia 21.10.2018 14:28
Amerykański prezydent ogłosił wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu INF (Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces) dotyczącego "całkowitej likwidacji arsenałów rakietowych pocisków balistycznych pośredniego (IRBM) oraz średniego zasięgu (MRBM) obu układających się stron, a także o zakazie jej produkcji, przechowywania i używania". Umowę tę podpisali w 1987 roku Michaił Gorbaczow i Ronald Reagan. Rosja od dawna podejrzewana jest o łamanie Traktatu.

wikipedia/public domain

Rosja naruszyła porozumienie, które łamie od wielu lat

– powiedział Donald Trump.

 


Nie wiem, dlaczego prezydent Obama nie negocjował tego i nie wycofał się, ale my nie pozwolimy im naruszać porozumienia nuklearnego i konstruować broni, kiedy nam tego nie wolno

- podkreślił zwracając się do dziennikarzy.

Trump zaznaczył, że USA do tej pory stosowały się do postanowień traktatu, jednak w wyniku łamania go przez Rosję zamierzają umowę zerwać.


adg

źródło: wprost.pl, CNN, wikipedia

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.