loading
Proszę czekać...
Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi od 9 lat przebywa w celi śmierci za "obrazę proroka"
Opublikowano dnia 21.10.2018 16:09
Eisham Masih, córka Asii Bibi, prosi o modlitwę za matkę.

YT, print screen
Pracując w polu chrześcijanka Asia Bibi napiła się wody ze studni. W wyniku tego muzułmanie uznali studnię za nieczystą i jedyną możliwością jej oczyszczenia stanowiło, według nich, przejście Asii na islam. Ta jednak odmówiła, twierdząc, że Chrystus oddał za nią życie, a Mahomet nic dla niej nie zrobił. W wyniku tej wypowiedzi została pobita i zamknięta. Od tamtej pory, a było to w roku 2009, kobieta nie wyszła z więzienia, w którym przebywa mimo bardzo silnych nacisków opinii publicznej z całego świata, w tym także najwyższych kręgów kościelnych i politycznych.

Zamknięcie w więzieniu w nieludzkich warunkach, bez ubikacji, umywalki, okna, w celi o szerokości rozpiętych ramion, samotność, udręczenie oczekiwaniem na wykonanie kary śmierci za bluźnierstwo trwały przez pięć lat. To historia życia jednego z najgłośniejszych świadków wiary ostatnich lat. W 2015 roku Sąd Najwyższy dokonał kasaty wyroku i od tamtej pory dokonuje rewizji procesu. Asia Bibi nadal przebywa jednak w celi.

Rodzina oskarżonej kobiety prosi o modlitwę.

Bez mojej mamy czuję się niekompletna. To bardzo trudne - nie mieć mamy. Dlatego proszę wszystkich: módlcie się za nas, żeby moja mam mogła do nas wrócić

- mówi młoda Eisham, jedna z piątki dzieci Asii i jej męża.
 

Dziękujemy Bogu, Chrystusowi za to, że utrzymuje nas przy życiu. W naszej sytuacji niemożliwym było przeżyć, tylko łaska Boża utrzymuje nas przy życiu

- powiedział Ashiq Masih, mąż uwięzionej.
 

„Ktokolwiek słowem, ustnie lub pisemnie, bądź przez działanie lub jakiekolwiek aluzje czy insynuacje, bezpośrednio bądź nie, sprofanuje święte imię Proroka Mahometa, będzie skazany na karę śmierci lub dożywotnie więzienie”

— głosi Art. 295 C Pakistańskiego Kodeksu Karnego.

Asia Bibi nigdy nie wyparła się wiary z Chrystusa.

Aleksandra Jakubiak

źródło: YT/ HazteOir.org/ROME REPORTS 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.