loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wybory samorządowe #Szczecin. Poseł PO Sławomir Nitras nie wszedł do II tury. Zdecydowało 0,14%
Opublikowano dnia 22.10.2018 14:00
Podano nieoficjalne wyniki wyborów na prezydenta Szczecina. W II turze powalczy urzędujący Piotr Krzystek (Bezpartyjni) oraz Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości.

screen YT
Początkowe sondaże wskazywały na to, że z urzędującym Piotrem Krzystkiem zmierzy się Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej. Sondaż exit poll dawał mu kilkuprocentową przewagę nad kandydatem PiS Bartłomiejem Sochańskim. Po zliczeniu głosów okazało się, że to kandydat Zjednoczonej Prawicy będzie konkurentem Piotra Krzystka. 

Nitrasowi do udziału w II turze zabrakło jedynie... 282 głosów. Jest to 0,14%. 

Nieoficjalne wyniki wyborów podane przez Radio Szczecin:

Piotr Krzystek - 47,25% - 73 063 głosów 
Bartłomiej Sochański - 21,95% - 34 005 głosów 
Sławomir Nitras - 21,81% - 33 723 głosów 
Dawid Krystek - 3,77% 
Piotr Czypicki - 3,10% 
Jakub Kozieł - 2,06%

źródło: gs24.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.