loading
Proszę czekać...
Prof. Jadwiga Staniszkis: "Gdyby nie Andrzej Duda, to rozłam w PiS nastąpiłby szybciej"
Opublikowano dnia 22.10.2018 16:17
W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" socjolog podkreśla, że politycy PiS powinni przełamać swój strach, oportunizm i karierowiczostwo i doprowadzić do zmiany na stanowisku prezesa partii rządzącej.

Youtube.com/Telewizja Republika

Według prof. Staniszkis obecna sytuacja w PiS jest wygodna dla działaczy, gdyż nie muszą dużo pracować.

– Ona jest wygodna, bo nie wymaga dużego nakładu pracy z ich strony. I w końcu na  Kaczyńskiego spadnie cała odpowiedzialność. Ale powinni to przełamać, bo inaczej przejdą do historii jako ludzie, którzy niszczą Polskę – stwierdza naukowiec.

Zdaniem socjolog może dojść do rozłamu na część radykalną i umiarkowaną. Profesor uważa, że gdyby nie prezydent Polski, który reprezentuje propozycje partii rządzącej, to rozłam mógłby nastąpić szybciej.

Socjolog chwali działania rządu Mateusza Morawieckiego, które przyczyniły się do poprawy sytuacji materialnych rodzin z dziećmi, czy zmian w rolnictwie  ściągalności podatku VAT.

– Ale obraz Polski w świecie, w Unii Europejskiej jest okropny. Izolacja Polski, brak zaufania do naszego kraju, odbije się na inwestycjach i rozwoju gospodarczym – zaznaczyła prof. Staniszkis.



Źródło: wprost.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.