loading
Proszę czekać...
Nieoficjalnie: Prawo i Sprawiedliwość przejmuje władzę w województwie małopolskim
Opublikowano dnia 22.10.2018 19:20
Partia rządząca wygrała wybory do sejmiku województwa małopolskiego. Ugrupowanie będzie mogło rządzić samodzielnie – informuje dziennikpolski24.pl na podstawie zebranych wyników z komisji w województwie.

Wikimedia Commons/Attribution-ShareAlike 3.0 Poland (CC BY-SA 3.0 PL)

Najwięcej głosów PiS miał dostać w okręgu nowosądeckim i tarnowskim. Koalicja Obywatelska wygrała jedynie w Krakowie. 

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi, to partia Jarosława Kaczyńskiego może mieć 23 radnych w 39-osobowym sejmiku województwa. Koalicja Obywatelska miałaby 12 mandatów, PSL – 4. 

W poprzednich wyborach samorządowych PiS uzyskało w województwie małopolskim 17, PO 14, a PSL 8 mandatów. Mimo zwycięstwa PiS nie miało większości w sejmiku, a władzę objęła koalicja PO-PSL. 

– Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do sejmiku województwa małopolskiego! Świetny wynik zapewnia samodzielną większość! – napisał na Twitterze krakowski PiS

 

Źródło: dziennikpolski24.pl, tvp. info

GT/k

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.