loading
Proszę czekać...
Katarzyna Lubnauer: "PiS ma bardzo małą zdolność koalicyjną w sejmikach wojewódzkich"
Opublikowano dnia 23.10.2018 08:18
Gościem Konrada Piaseckiego w "Rozmowie Piaseckiego" TVN 24 była Katarzyna Lubnauer, przewodniczącej Nowoczesnej. Głównym tematem rozmowy były wybory samorządowe oraz sytuacji w sejmikach wojewódzkich.

Youtube.com
Lubnauer podkreśliła, że PiS w przeciwieństwie do Koalicji Obywatelskiej ma bardzo małą zdolność koalicyjną.

– Jako Nowoczesna startowaliśmy pierwszy raz, więc trudno powiedzieć, że wyglądają dla nas coraz gorzej. Myślę, że 5, góra 6 [PiS będzie rządziło]. Jeszcze nie mamy oficjalnych wyników, ale trzeba liczyć się z tym, że w 5 [sejmikach] ma większość samodzielną, natomiast PiS ma bardzo małą zdolność koalicyjną. Według mnie w 10-11 raczej będzie rządzić Koalicja Obywatelska wspólnie z jakimiś koalicjantami, być może z PSL-em, ale również Mniejszością Niemiecką – powiedziała Lubnauer.

Źródło: TVN 24

GT/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.