loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jacek Sasin: Mój pogląd na temat Zdanowskiej się nie zmienił
Opublikowano dnia 23.10.2018 08:34
Gościem Radia Zet był Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Beata Lubecka poruszyła kwestię dotyczącą zwycięstwa Hanny Zdanowskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Łodzi.

Youtube.com
Polityk przyznał, że czeka na decyzję wojewody w sprawie Zdanowskiej.

–  [Wojewoda] zrobi to, co będzie zgodne z prawem. Ja się nie wycofuję, bo stan prawny się nie zmienił. Mówił nawet o tym przewodniczący Hermeliński. Teraz jest po stronie wojewody. Stan prawny jest jasny. Poczekajmy na decyzję wojewody. Nie mam zamiaru podpowiadać wojewodzie co ma robić, to jest jego kompetencja. Mój pogląd się nie zmienił – powiedział Sasin.


Polityk PiS przypomniał, że Warszawa jest miastem o bardzo liberalnych poglądach. Sasin zaznaczył, że liczył na II turę w Warszawie.

– Myślę, że Warszawa rzeczywiście jest miastem bardzo liberalnym w swoich poglądach. Zresztą, nie różni się tym od innych stolic europejskich, które są bardziej lewicowe i bardziej liberalne od całości społeczeństw. Liczyliśmy na II turę, to jest jasne. Szkoda, że do niej nie doszło, bo to starcie bezpośrednie dwóch kandydatów mogłoby być bardzo ciekawe. Bardzo potężna mobilizacja elektoratu wspierającego PO w Warszawie. Patryk Jaki bardzo w tej kampanii pracował. Lepszej tej kampanii już nie można było zrobić – oświadczył Sasin w Radiu Zet.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.