loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Cezary Krysztopa w TVP Info: PKW ma dzisiaj podać wyniki, wyborów, to będzie galaktyczny sukces
Opublikowano dnia 23.10.2018 12:37
Gościem TVP Info był Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu tysol.pl Głównym tematem rozmowy były wyniki wyborów samorządowych oraz rozkładzie siły w sejmikach wojewódzkich.

TVP Info
Zdaniem publicysty każda opcja polityczna ogłasza zwycięstwo w wyborach samorządowych.

– Każda formacja ogłasza sukces wyborczy. Jednak jest to kolejny etap wojny pozycyjnej. Za wyjątkiem Rafała Trzaskowskiego i Hanny Zdanowskiej nikt nie odniósł miażdżącego sukcesu – powiedział rysownik.


Krysztopa uważa, że oficjalne wyniki mogą się nieznacznie różnić od sondażowych wyników.

– Wyniki mogą się jeszcze zmienić. PKW ma dzisiaj podać wyniki wyborów samorządowych, to jest galaktyczny sukces w przeciwieństwie do wyborów z 2014 roku – przypomniał satyryk.


Rysownik przypomniał w TVP Info, że PSL ma wyższy wynik niż podawały sondaże przedwyborcze.
 
– PSL osiągnęło lepszy wynik niż się wszyscy spodziewali więcej. Wieś – gdzie PSL ma najliczniejszy elektorat – jest bardzo przywiązana do tradycji i do własnego interesu. PIS za późno przypomniało sobie o wsi, dlatego PSL miał tam dobry wynik – ocenił Krysztopa.

Publicysta przypomniał widzom badań, które opisują preferencje wyborcze młodych ludzi, którzy głównie popierają prawicę. Zdaniem Krysztopy u młodzieży dokonała się rewolucja konserwatywna 

Redaktor zapowiedział debatę na temat praworządności w Niemczech, która odbędzie się 24 października o godzinie 19.00  w siedzibie Tygodnika Solidarność i Tysol.pl przy ul. Prostej 30 w Warszawie,

GT

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.