loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marek Lewandowski o strajku w PLL LOT: Solidarność nie jest stroną tego sporu zbiorowego
Opublikowano dnia 23.10.2018 17:19
Rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski skomentował prowadzony przez OPZZ strajk w Polskich Liniach Lotniczych LOT. 67 osób dostało mailem wypowiedzenia, liderzy związkowi również dostali dyscyplinarki.

fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność

Solidarność nie jest stroną tego sporu zbiorowego i nie uczestniczy w tym strajku. Jednak to, co dzieje się w państwowym przewoźniku nie jest nam obojętne. Chciałbym przypomnieć, że to Solidarność walczyła by nie prywatyzowano LOT kilka lat temu, co zakończyło się sukcesem. Także nie jest tak, że my w tych sprawach nie jesteśmy aktywni 


- powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Marek Lewandowski.
 

A co do naszej ewentualnej reakcji w sprawie zwalnianych działaczy OPZZ, przypominam, że OPZZ też nie reagował, gdy zwalniano naszego przewodniczącego w JYSK, przewodniczącą w Białogardzie, czy działaczy "S" w kilku innych szpitalach należących do Centrum Dializ. Wtedy nie zająknęli się ani słowem. Więc skąd te pretensje dzisiaj do nas?


- pyta rzecznik Solidarności.

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.