loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Mocna odpowiedź Tygodnika Solidarność". Media komentują banner "Dekomunizacja" na siedzibie TS
Opublikowano dnia 23.10.2018 20:12
Redakcja "Tygodnika Solidarność" postanowiła odpowiedzieć na napis "Konstytucja", jaki zawisł na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy banner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji. Bezkompromisowa odpowiedź "TS" wywołała spore zainteresowanie mediów. 

screen telewizjarepublika.pl
CZYTAJ WIĘCEJ: Napis "Dekomunizacja" pojawił się na siedzibie "Tygodnika Solidarność"
 

W ostatnich miesiącach polityka wyszła na ulice. Na rzeźbach, posągach pojawiły się koszulki z napisem "Konstytucja", ułożonym w pewną grafikę, kojarzącą się z pewną grupą polityczną, jaką są Obywatele RP. Ostatnio baner z tym napisem pojawił się także, na będącym rzekomo apolitycznym Sądzie Najwyższym. Chcieliśmy odpowiedzieć na te działania i pokazać to, co o tym myślimy


mówił na konferencji prasowej pomysłodawca akcji i zastępca redaktora naczelnego portalu Tysol.pl, Mateusz Kosiński.
 

Wywieszenie tego baneru jest naszą formą protestu przeciwko upolitycznieniu sądów. Nie do zaakceptowania dla nas jest fakt, że na budynku gmachu sądu nastąpiła taka manifestacja poglądów politycznych. Mamy prawo oczekiwać, że pozostanie wolny od politycznych rozgrywek


- tłumaczył redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski.

Akcja "TS" spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Pisali o nas m.in portal DoRzeczy.pl, Telewizja Republika, Fronda.pl, press.pl, wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl, wpolityce.pl, tvp.info. Materiały wideo pojawiły się m.in. w TVP Info, Telewizji Republika i Telewizji Trwam. Posty na Twitterze i Facebooku o akcji były udostępniane przez tysiące użytkowników i uzyskały zasięg liczący w setkach tysięcy internautów. 

DoRzeczy.pl: 
TelewizjaRepublika.pl:


wPolityce.pl: 


TVP.info


Press.pl: WirtualneMedia.pl:Fronda.pl: Stefczyk.info:


Niezależna.pl: 


RadioMaryja.plBlogpublika.comO sprawie informowały również postacie życia publicznego: 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.