loading
Proszę czekać...
Min. Sasin: Banner "DEKOMUNIZACJA" to adekwatna odpowiedź, w formie jaką lubią stosować nasi przeciwnicy
Opublikowano dnia 23.10.2018 19:20
Dziś na budynku redakcji „Tygodnika Solidarność” zawisł wielki banner z rysunkiem Cezarego Krysztopy, który przedstawia Sąd Najwyższy i zawieszony na nim napis „Dekomunizacja”. Akcję w rozmowie z Tysol.pl ocenił minister Jacek Sasin, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.

zrzut z ekranu

– To adekwatna odpowiedź, bo w formie takiej jaką lubią stosować nasi przeciwnicy, którzy bronią rzekomo zagrożone niezawisłości sądów w Polsce. Tak naprawdę bronią przywilejów i nietykalności kasty sędziowskiej, która przypomnijmy jest tą częścią polskiego państwa, która nigdy nie podlegała weryfikacji po okresie komunizmu, nigdy nie została zdekomunizowana. Również w Sądzie Najwyższym są sędziowie, którzy skazywali przedstawicieli opozycji antykomunistycznej

– powiedział minister Jacek Sasin.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.