loading
Proszę czekać...
Presja ma sens! Pomnik katyński w Jersey City nie zostanie przeniesiony
Opublikowano dnia 08.11.2018 09:45
"Rada miasta Jersey City podjęła decyzję, że monument na zawsze zostanie w obecnej lokalizacji, czyli Exchange Place. Burmistrz Jersey City Steven Fulop ostatecznie wycofał się z planów przeniesienia Pomnika Katyńskiego" podaje na Twitterze korespondentka TVP w USA, Zuzanna Falzmann.

Wikipedia/ Creative Commons BY-SA 2.0
 Chociaż w czerwcu radni Jersey City zdecydowali, że Pomnik Katyński zostanie przeniesiony, to w ostatnim głosowaniu cofnęli swoje postanowienie. Tym samym monument nie dość, że nie zmieni swojego miejsca, to jeszcze będzie musiał pozostać na nim na zawsze.

 Jeszcze 13 czerwca wydawało się, że Pomnik Katyński zostanie przeniesiony. Rada Miejska przegłosowała takie rozwiązanie stosunkiem głosów 6:3, a decyzję uzasadniano interesem mieszkańców, którzy chcą stworzenia w Jersey City zielonej przestrzeni. Jak podaje Onet, z postanowieniem Rady nie zgodził się burmistrz Steven Fulop, który złożył wniosek o jego uchylenie.

Z kolei radny Daniel Rivera wystąpił o głosowanie nad poprawką zakładającą pozostawienie monumentu na stałe w dotychczasowym miejscu. Rada Miejska pochyliła się nad tym pomysłem i ostatecznie stosunkiem głosów 6:2 podjęła decyzję o tym, że Pomnik Katyński zostanie przy Exchange Place. Źródło: Wprost.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.