loading
Proszę czekać...
Niemiecki minister gospodarki chce lepszych relacji z Rosją
Opublikowano dnia 08.11.2018 11:14
Mimo sankcji wobec Rosji liczba kontaktów gospodarczych między Niemcami a wciąż rośnie. W Poczdamie właśnie zakończyło się spotkanie przedstawicieli branży surowcowej. Tematem był Nord Stream 2.

źródło: Screen You Tube
Peter Altmaier wziął udział w stolicy Brandenburgii w niemiecko-rosyjskiej konferencji poświęconej współpracy obu krajów w branży surowcowej. W spotkaniu uczestniczyło blisko 500 przemysłowców, polityków i naukowców. 

Obie strony chcą znaleźć rozwiązanie dla problemów politycznych i rozwijać relacje gospodarcze – powiedział niemiecki minister gospodarki Altmaier. Przyznał, że sytuacja nie jest prosta, jednak na dłuższą metę Niemcy nie mogą pogodzić się z tym, że na wschód od granicy UE istnieją duże obszary, na których wzrost gospodarczy jest znacznie wolniejszy niż być powinien. 

Źródło: Deutsche Welle
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.