loading
Proszę czekać...
Skandal. Toyota Boshoku Poland żąda od pracowników stawienia się w zakładzie 12 listopada
Opublikowano dnia 09.11.2018 18:10
W firmie Toyota Boshoku Poland w Wykrotach koło Bolesławca pracodawca zażądał od pracowników stawienia się do pracy 12 listopada 2018. W odpowiedzi na największym dziale produkcyjnym pracownicy odeszli od taśmy i zaczęli śpiewać hymn. Skandowali również hasła związane ze Świętem Niepodległości. Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność podjęła negocjacje w tej sprawie, niestety zakończyły się fiaskiem. Dla zarządcy firmy rocznica narodowa nie ma żadnego znaczenia, liczą się tylko pieniądze.

zrzut z ekranu


– Pracodawca odniósł się negatywnie do żądania związanego z wolnym dniem w te wyjątkowe święto. Argumentował to kwestiami ekonomicznymi, związanymi z wykonaniem zadań, nie interesowała go sprawa związana z tak ważną rocznicą. Niestety nasze prawo jest na tyle niejasno napisane, że „w momentach szczególnej potrzeby" pracodawca może zażądać pracy w dzień świąteczny. Komisja Krajowa Solidarności domaga się uściślenia tych przepisów. Właśnie na podstawie tych przepisów wiele zakładów wymaga na pracownikach przyjście do pracy 12 listopada. To wykorzystywanie niejasnych przepisów związanych z prawem do wolnego w dzień świąteczny. Próbujemy jeszcze przekonać pracodawcę do zmiany decyzji, ale widać, że tamta strona nie ma woli zmienić zdanie. Nasze protesty nie przekonują jednak negatywnej postawy pracodawcy

– w rozmowie z Tysol.pl mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący jeleniogórskiej Solidarności.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Neofaszyści", "Prawicowi ekstremiści" czyli niemiecka prasa o Marszu Niepodległości 2018
Zapraszamy na przegląd niemieckiej prasy autorstwa Mariana Panica.
avatar
Adrian
Wachowiak

Adrian Wachowiak: Wprowadzanie równości na siłę zawsze kończy się rzeką krwi
Dzień po 229. rocznicy obalenia Bastylii, które zapoczątkowało Rewolucję Francuską, mistrzem świata w piłce nożnej została reprezentacja Trójkolorowych. Trzy kolory francuskiej flagi oznaczają kolejno: króla (biały), szlachtę (niebieski) i lud (czerwony). Umieszczenie ich razem na fladze Republiki ma symbolizować równość. Rewolucja wprowadziła w życie to piękne hasło za pomocą wynalazku Antoniego Louisa, rozpropagowanego przez Józefa Ignacego Guillotina. Tak jak skośne ostrze gilotyny poprzez ścięcie głowy równało wszystkich przeciwników Rewolucji, włączając w to samego króla Ludwika XVI, tak współczesna lewica od dziesięcioleci, wbrew logice i biologii, stara się równać wszystkich coraz bardziej absurdalnymi przepisami. Zainfekowani utopijną wizją równości lewicowi aktywiści nie cofną się przed niczym.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Rajstopy z Bazyliką Mariacką
Sprawą zajęli się już prawnicy Krakowskiej Kurii Metropolitalnej przypominając, że każdy konsekrowany kościół jest miejscem kultu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.