loading
Proszę czekać...
Sędzia Nizieński:11.11 powinien być wspólny marsz, bo kochamy Polskę, jak domagał się marszałek Piłsudski
Opublikowano dnia 09.11.2018 19:30
– 100-lecie niepodległości jest wielkim świętem naszej umiłowanej Ojczyzny, najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej. Cieszę się z niego, bo kochamy Polskę, jak tego domagał się marszałek Piłsudski —powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl sędzia Bogusław Nizieński, przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

zrzut z ekranu

– 11 listopada powinien być jeden wspólny marsz. (…) Bo to jest wielka okazja do oddania hołdu i czci naszym bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski w okresie zaborów. I dlatego tego stanowiska nie mogę zmienić nigdy, bo moim zdaniem potrzebna jest jedność Polakom, a nie to tragiczne dzielenie się i awanturowanie

– dodał sędzia Nizieński, który dodaje, że wspólny marsz jest stanowiskiem Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Sędzia w jej imieniu wystąpił do premiera o podjęcie działań by marsz był wspólny.

Bogusław Nizieński to polski prawnik, sędzia, w latach 1999–2004 Rzecznik Interesu Publicznego. Kawaler Orderu Orła Białego. Jako 16-latek walczył w szeregach Armii Krajowej. Po wojnie działał w Zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość. W 1998 objął stanowisko ds. lustracji Rzecznika Interesu Publicznego. Odchodząc z urzędu, pozostawił zestawienie osób, które zarejestrowane były przez SB jako tajni współpracownicy.

Źródło: wpolityce.pl
kos

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.