loading
Proszę czekać...
Trump realizuje obietnice wyborcze. "To co zrobiliśmy, to wielka rzecz dla amerykańskich pracowników"
Opublikowano dnia 24.01.2017 08:35
Zgodnie z zapowiedziami wyborczymi, prezydent USA podpisał dekret formalnie rozpoczynający proces wycofywania się Stanów Zjednoczonych z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP).

@Donald J. Trump - Facebook.com

– To co właśnie zrobiliśmy, to wielka rzecz dla amerykańskich pracowników

– mówił Trump podpisując dekret w sprawie rozmów o TPP. Polityk i miliarder już podczas kampanii krytykował układ TPP jako "potencjalną katastrofę dla USA", uderzający w amerykańską gospodarkę.

Umowa TPP została podpisana w 2015 roku przez 12 krajów i była uważana za administrację prezydenta Obamy jako ważny element zacieśniania więzi z krajami Azji. Podpisana przez Kanadę, USA, Meksyk, Australię, Singapur, Wietnam, Peru, Malezję, Japonię, Nową Zelandię, Chile i Brunei dotyczy stworzenia obszarów wolnego handlu między tymi państwami.

Co ciekawe, prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto poinformował, że strona meksykańska będzie natychmiast szukała dwustronnych relacji z państwami TPP. Z kolei jak podaje Albuquerque Journal, przedstawiciele prezydenta Nieto, 25 i 26 stycznia spotkają się z ważnymi urzędnikami administracji Donalda Trumpa. 

Wczoraj prezydent Trump podpisał jeszcze dwa rozporządzenia wykonawcze:
- Przywrócenie rozporządzenia Mexico City Policy dotyczącego organizacji pozarządowych (NGO) i dostępu do aborcji.
- Całkowite zamrożenie procesu zatrudniania urzędników przez administrację federalną - WYJĄTEK stanowi Armia Stanów Zjednoczonych.

Źródło: dorzeczy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Prof. Szwagrzyk Człowikiem Roku 2016 Tygodnika Solidarność
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Murem za Beatą
Gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość zdobyło władzę, to niemal od pierwszego dnia ich rządów najbardziej bałem się wielce prawdopodobnego momentu, w którym ktoś z tego obozu, nie mając nic ciekawszego do roboty, złapie za młotek i przychrzani sobie nim prosto w duży palec u stopy. Udawało się uniknąć tego scenariusza, lepiej lub gorzej, równo dwa lata. Młotek jednak wisi wciąż na ścianie i widzę, że pokusa by go użyć jest w PiS-ie bardzo, bardzo wysoka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.