loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trump realizuje obietnice wyborcze. "To co zrobiliśmy, to wielka rzecz dla amerykańskich pracowników"
Opublikowano dnia 24.01.2017 08:35
Zgodnie z zapowiedziami wyborczymi, prezydent USA podpisał dekret formalnie rozpoczynający proces wycofywania się Stanów Zjednoczonych z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP).

@Donald J. Trump - Facebook.com

– To co właśnie zrobiliśmy, to wielka rzecz dla amerykańskich pracowników

– mówił Trump podpisując dekret w sprawie rozmów o TPP. Polityk i miliarder już podczas kampanii krytykował układ TPP jako "potencjalną katastrofę dla USA", uderzający w amerykańską gospodarkę.

Umowa TPP została podpisana w 2015 roku przez 12 krajów i była uważana za administrację prezydenta Obamy jako ważny element zacieśniania więzi z krajami Azji. Podpisana przez Kanadę, USA, Meksyk, Australię, Singapur, Wietnam, Peru, Malezję, Japonię, Nową Zelandię, Chile i Brunei dotyczy stworzenia obszarów wolnego handlu między tymi państwami.

Co ciekawe, prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto poinformował, że strona meksykańska będzie natychmiast szukała dwustronnych relacji z państwami TPP. Z kolei jak podaje Albuquerque Journal, przedstawiciele prezydenta Nieto, 25 i 26 stycznia spotkają się z ważnymi urzędnikami administracji Donalda Trumpa. 

Wczoraj prezydent Trump podpisał jeszcze dwa rozporządzenia wykonawcze:
- Przywrócenie rozporządzenia Mexico City Policy dotyczącego organizacji pozarządowych (NGO) i dostępu do aborcji.
- Całkowite zamrożenie procesu zatrudniania urzędników przez administrację federalną - WYJĄTEK stanowi Armia Stanów Zjednoczonych.

Źródło: dorzeczy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niech szkoły zaopiekują się miejscami pamięci
Umiejętna praca wychowawcza nauczycieli przyniosłaby znakomite rezultaty w tej materii.
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.