loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do konkretnych działań
Opublikowano dnia 20.09.2016 18:59
Przedstawiciele „Solidarności” przedstawili nam swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Ustaliliśmy pewien tryb dalszego dialogu – powiedziała premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielkami NSZZ „S”. Beata Szydło oceniła spotkanie jako „dobre i rzeczowe”.

Szefowa rządu poinformowała również, iż ustalono harmonogram konsultacji w sprawie ustaw obecnie przygotowywanych przez resort zdrowia, a dotyczących m.in. płac minimalnych. Podkreśliła ponadto, iż rząd czeka na opinie „Solidarności” odnośnie tych ustaw.

Spotkanie z przedstawicielkami NSZZ „S” odbyło się po odmowie opuszczenia budynku resortu zdrowia, po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Domagały się m.in. przyspieszenia prac nad ustawą o płacach minimalnych w służbie zdrowia. Premier Beata Szydło zaprosiła zatem przedstawicielki „S” do Centrum Dialogu Społecznego na wtorek, na 15.30.

W spotkaniu z przedstawicielkami „S” uczestniczył także minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Jak powiedział, najwięcej czasu podczas spotkania poświęcono kwestii wynagrodzeni minimalnego pracowników placówek medycznych.

/ab
źródło: TVP Info

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wielu chętnych do WOT
Malkontenci, którzy wieszczyli, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały ogromny kłopot z kandydatami do nich, powinni ugryźć się w języki.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Marchewka Putina
Dziś odbędzie się wizyta Władimira Putina w Niemczech, do której Moskwa przywiązuje sporą wagę, nie tylko, dlatego, że jest to pierwsza wizyta rosyjskiego prezydenta w tym kraju po 2014 roku, czyli po aneksji Krymu. Angela Merkel podejmie swego rozmówcę na zamku Meseberg w Brandenburgii a po spotkaniu nie jest przewidziane spotkanie z prasą, można, zatem jedynie spekulować, o czym będą rozmawiali, zwłaszcza, że nieco informacji zdradził Steffen Seibert, szef służby prasowej niemieckiego rządu.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.