loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do konkretnych działań
Opublikowano dnia 20.09.2016 18:59
Przedstawiciele „Solidarności” przedstawili nam swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Ustaliliśmy pewien tryb dalszego dialogu – powiedziała premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielkami NSZZ „S”. Beata Szydło oceniła spotkanie jako „dobre i rzeczowe”.

Szefowa rządu poinformowała również, iż ustalono harmonogram konsultacji w sprawie ustaw obecnie przygotowywanych przez resort zdrowia, a dotyczących m.in. płac minimalnych. Podkreśliła ponadto, iż rząd czeka na opinie „Solidarności” odnośnie tych ustaw.

Spotkanie z przedstawicielkami NSZZ „S” odbyło się po odmowie opuszczenia budynku resortu zdrowia, po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Domagały się m.in. przyspieszenia prac nad ustawą o płacach minimalnych w służbie zdrowia. Premier Beata Szydło zaprosiła zatem przedstawicielki „S” do Centrum Dialogu Społecznego na wtorek, na 15.30.

W spotkaniu z przedstawicielkami „S” uczestniczył także minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Jak powiedział, najwięcej czasu podczas spotkania poświęcono kwestii wynagrodzeni minimalnego pracowników placówek medycznych.

/ab
źródło: TVP Info

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl odwiedza miasteczko namiotowe pod SN im. Miernika
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Coraz bliżej mi do przekonania, że artystom należy zakazać wypowiadania się o polityce
Jestem coraz bliższy przekonania, że wszystkim artystom na świecie - wszystkim poetom, pisarzom, malarzom, aktorom, reżyserom, muzykom, a nawet mistrzom wikliniarstwa - powinno się zakazać zabierania głosu na temat polityki. ;)
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Działo Macierewicza?
Czytam rozmowę na portalu mpolska24.pl przeprowadzoną przez Annę Raciniewską i Mariusza Giereja z ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem w trakcie #TweetupMON 16 listopada 2017. A tam jest coś takiego...
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Test na polskość PO
Czy Platforma Obywatelska podejmie ostatnią już chyba próbę ratowania mocno nadwątlonej - jeżeli nie doszczętnie zrujnowanej - reputacji
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.