loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do konkretnych działań
Opublikowano dnia 20.09.2016 18:59
Przedstawiciele „Solidarności” przedstawili nam swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Ustaliliśmy pewien tryb dalszego dialogu – powiedziała premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielkami NSZZ „S”. Beata Szydło oceniła spotkanie jako „dobre i rzeczowe”.

Szefowa rządu poinformowała również, iż ustalono harmonogram konsultacji w sprawie ustaw obecnie przygotowywanych przez resort zdrowia, a dotyczących m.in. płac minimalnych. Podkreśliła ponadto, iż rząd czeka na opinie „Solidarności” odnośnie tych ustaw.

Spotkanie z przedstawicielkami NSZZ „S” odbyło się po odmowie opuszczenia budynku resortu zdrowia, po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Domagały się m.in. przyspieszenia prac nad ustawą o płacach minimalnych w służbie zdrowia. Premier Beata Szydło zaprosiła zatem przedstawicielki „S” do Centrum Dialogu Społecznego na wtorek, na 15.30.

W spotkaniu z przedstawicielkami „S” uczestniczył także minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Jak powiedział, najwięcej czasu podczas spotkania poświęcono kwestii wynagrodzeni minimalnego pracowników placówek medycznych.

/ab
źródło: TVP Info

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.