loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do konkretnych działań
Opublikowano dnia 20.09.2016 18:59
Przedstawiciele „Solidarności” przedstawili nam swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Ustaliliśmy pewien tryb dalszego dialogu – powiedziała premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielkami NSZZ „S”. Beata Szydło oceniła spotkanie jako „dobre i rzeczowe”.

Szefowa rządu poinformowała również, iż ustalono harmonogram konsultacji w sprawie ustaw obecnie przygotowywanych przez resort zdrowia, a dotyczących m.in. płac minimalnych. Podkreśliła ponadto, iż rząd czeka na opinie „Solidarności” odnośnie tych ustaw.

Spotkanie z przedstawicielkami NSZZ „S” odbyło się po odmowie opuszczenia budynku resortu zdrowia, po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Domagały się m.in. przyspieszenia prac nad ustawą o płacach minimalnych w służbie zdrowia. Premier Beata Szydło zaprosiła zatem przedstawicielki „S” do Centrum Dialogu Społecznego na wtorek, na 15.30.

W spotkaniu z przedstawicielkami „S” uczestniczył także minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Jak powiedział, najwięcej czasu podczas spotkania poświęcono kwestii wynagrodzeni minimalnego pracowników placówek medycznych.

/ab
źródło: TVP Info

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dlaczego dr Gowin milczy w sprawie prof. Jaskierni?
Wyrażenie jednoznacznej opinii w takiej sytuacji powinno być jego moralnym oraz politycznym obowiązkiem.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

[video] Romuald Szeremietiew o Powstaniu Styczniowym: "W bój bez broni"
Pewnie wielu z nas słyszało tę pieśń: „Obok Orła znak Pogoni, Poszli nasi w bój bez broni". Tak proszę państwa. Styczeń, 1863 rok.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Dworek dwórek
Jak wszędzie, tak i w telewizji występuje zjawisko zwane modą. I nie chodzi o styl ubierania się prezenterów, lecz o pewną tendencję w kręceniu programów.\nTeraz wszyscy w Polsce kręcą seriale historyczne.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.