loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Niezwykłe odkrycie w Turcji. Zidentyfikowano szczątki pradziadka "Inki"
Opublikowano dnia 22.05.2017 15:38
Szczątki podpułkownika Karola Rzepeckiego, pradziadka Danuty Siedzikówny ps. Inka zostały odnalezione i zidentyfikowane na wschodzie Turcji.

Wikipedia [licencja: CC BY-SA 3.0]
Niezwykłego znaleziska dokonano w Ardagan na terenie, gdzie niegdyś znajdował się cmentarz katolicki. Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej powołując się na portal Gazeta.ru wyjaśnia, że zidentyfikowano doskonale zachowane ciało rosyjskiego oficera, który został pochowany w 1894 roku.

"Początkowo ogłoszono, że to zwłoki rosyjskiego generała Hejmana. Rosjanie wysłali na miejsce Olega Czestiakowa, specjalistę z rosyjskiego wojenno-historycznego archiwum, by ekshumował i zidentyfikował ciało. Z rozmowy dziennikarza „Gazety.ru” z Czestiakowem wynika jednak, że to nie Hejmann, ale podpułkownik Karol Rzepecki" - czytamy na stronie gdańskiego IPN-u.


Podpułkownik Karol Karolewicz Rzepecki jest pradziadkiem Danuty Siedzikówny  ps. Inka.  W artykule, na który powołuje się IPN Rosjanie wskazali, że Rzepecki był katolikiem, który nie miał świadomości, że jego prawnuczka w przyszłości będzie bohaterką polskiego podziemia.

"W artykule mowa jest o dwóch córkach pradziadka: Marii i Helenie. Helena była autorką pamiętnika, publikowanego we fragmentach w „Biuletynie IPN” nr 1/2017" - dodano na gdansk.ipn.gov.pl.
 


IK
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.