loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[audio] Krysztopa w PR24: Dzisiejsi "obrońcy puszczy" to wczorajsi "obrońcy demokracji"
Opublikowano dnia 29.06.2017 13:31
Być może dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale kocham las, ze szczególnym uwzględnieniem puszcz Białowieskiej i Knyszyńskiej z granicy których pochodzę. Dookoła mojej rodzinnej miejscowości w zasadzie wszędzie jest las, który w ciężkich czasach żywi, daje pracę, chroni. Latami, choć nie jestem zawołanym grzybiarzem, zbierałem grzyby na sprzedaż, jagody, pracowałem i przy wyrębie lasu i przy jego sadzeniu, dlatego sory, ale wiem skąd las się bierze - mówił w felietonie dla Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa

Polskie Radio 24

Jednak nawet jeśli w konflikcie o Puszczę Białowieską bliżej mi do leśników, to bardzo chciałbym wierzyć, że ludzie, przynajmniej ci, którzy są aktywnymi animatorami protestów, nie ci którzy posłuchają każdego kto uderzy w pisowski reżim i pójdą za każdym kto obieca, że da okazję do głośnych wrzasków pod jego adresem, mają szczere intencje i niezależenie od tego czy mają rację czy nie, szczerze leży im na sercu dobro Puszczy Białowieskiej.

Jak jednak mam w to wierzyć, kiedy na Marszu dla Puszczy, widzę te same gęby co na każdym kodowskim spędzie? Jak mam w to uwierzyć, skoro widzę tam tych samych skompromitowanych polityków i politykierków, którzy już współtworzyli i liczbowo sfałszowane demonstracje Kijowskiego i Czarny Protest i ciamajdan? Jak mam w to wierzyć, jeśli metodami działania, są tutaj te same metody, które od miesięcy stosuje totalna opozycja, obejmujące ulicę i zagranicę. Jak mam w to wierzyć jeśli przy okazji protestów, zamiast dyskutować z ministerstwem i leśnikami, usiłuje się znów donosić na państwo polskie i robić wszelkimi dostępnymi środkami, zamieszanie mające mające dać efekt tak zwanej „złej prasy” dla Polski? Jak mam w to wierzyć?


- mówił Cezary Krysztopa

Całość felietonu do odsłuchania na stronie Polskiego Radia 24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wy-delegowani, czyli pracownik kontra rząd
Nowy prezydent Francji, ale również politycy z krajów Beneluksu, przystąpili do
próby zmiany unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych Konflikt wokół nich ma charakter zarówno międzynarodowy, jak i krajowy na linii rząd – związki zawodowe.
Legalny przekręt
Ujawniamy poważne luki prawne dotyczące oświadczeń majątkowych urzędników. Dochody osobiste można w nich sprytnie chować, a sam obowiązek złożenia dokumentu nie obejmuje wszystkich kluczowych samorządowców.
Związki na pogodę i niepogodę
Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi wybitny ekonomista, prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 38/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Agnieszka Kutyłowska: "Nie jesteśmy "antyszczepionkowcami""
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Donald Tusk
"Mają Oscara!", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kulturalna strzelnica
Obiekt może również służyć odrodzonemu w III Rzeczypospolitej ruchowi strzeleckiemu i innym patriotycznym organizacjom paramilitarnym, a także formowanym w Małopolsce jednostkom Wojsk Obrony Terytorialnej.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Juncker Flaszkobrody
Im ciemniej, tym jaśniej – powiedziała Zofia z Radości pod Warszawą. Im gorzej, tym lepiej – piszą na murach anarchiści z Owsiakowa. A szef Komisji Europejskiej Jan Klaudiusz Flaszkobrody z Luksemburga zaproponował 13 września 2017 r. nową sentencję - Im mniej, tym więcej. I słusznie. Po co Donald, skoro może być Jan? Po co jeden fotel, skoro może być tapczanik - suma foteli przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa Komisji Europejskiej. Janek siądzie wygodnie i z Klaudiuszem wszystko sobie wyjaśni. Zaplanuje, narysuje i wybuduje. A Donalda popchnie w stan niebytu, czyli spoczynku. Lub oskarżenia. Ale to może Zbyszek załatwi.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.