loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[audio] Krysztopa w PR24: Dzisiejsi "obrońcy puszczy" to wczorajsi "obrońcy demokracji"
Opublikowano dnia 29.06.2017 13:31
Być może dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale kocham las, ze szczególnym uwzględnieniem puszcz Białowieskiej i Knyszyńskiej z granicy których pochodzę. Dookoła mojej rodzinnej miejscowości w zasadzie wszędzie jest las, który w ciężkich czasach żywi, daje pracę, chroni. Latami, choć nie jestem zawołanym grzybiarzem, zbierałem grzyby na sprzedaż, jagody, pracowałem i przy wyrębie lasu i przy jego sadzeniu, dlatego sory, ale wiem skąd las się bierze - mówił w felietonie dla Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa

Polskie Radio 24

Jednak nawet jeśli w konflikcie o Puszczę Białowieską bliżej mi do leśników, to bardzo chciałbym wierzyć, że ludzie, przynajmniej ci, którzy są aktywnymi animatorami protestów, nie ci którzy posłuchają każdego kto uderzy w pisowski reżim i pójdą za każdym kto obieca, że da okazję do głośnych wrzasków pod jego adresem, mają szczere intencje i niezależenie od tego czy mają rację czy nie, szczerze leży im na sercu dobro Puszczy Białowieskiej.

Jak jednak mam w to wierzyć, kiedy na Marszu dla Puszczy, widzę te same gęby co na każdym kodowskim spędzie? Jak mam w to uwierzyć, skoro widzę tam tych samych skompromitowanych polityków i politykierków, którzy już współtworzyli i liczbowo sfałszowane demonstracje Kijowskiego i Czarny Protest i ciamajdan? Jak mam w to wierzyć, jeśli metodami działania, są tutaj te same metody, które od miesięcy stosuje totalna opozycja, obejmujące ulicę i zagranicę. Jak mam w to wierzyć jeśli przy okazji protestów, zamiast dyskutować z ministerstwem i leśnikami, usiłuje się znów donosić na państwo polskie i robić wszelkimi dostępnymi środkami, zamieszanie mające mające dać efekt tak zwanej „złej prasy” dla Polski? Jak mam w to wierzyć?


- mówił Cezary Krysztopa

Całość felietonu do odsłuchania na stronie Polskiego Radia 24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Kolejna rewolucja w rosyjskiej strefie wpływów, tym razem aksamitna w Armenii
Wszystko wskazuje na to, że fala protestów w Armenii, które zaczęły się w ubiegły poniedziałek, po wczorajszych akcjach policji może się wymknąć spod kontroli. Dziś kolejny dzień demonstracji ulicznych, ale obserwuje się też dość istotne zmiany. Po raz pierwszy wśród protestujących pojawili się ludzie w wojskowych uniformach, jak informuje ormiańska stacja radiowa Azatujon, są to żołnierze, którzy ze swym dowódcą w randze pułkownika postanowili pokazać, że „wojsko jest z narodem”.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Były minister finansów Jan Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości znów wciska przysłowiową ciemnotę, że to rząd PO-PSL i on osobiście uszczelnili system podatkowy w tym VAT i podjęli walkę z nielegalnym hazardem i chwali się, że był „niezmiernie skuteczny do końca”. Jaki trzeba mieć tupet, ile pychy i zakłamania, żeby tak jak były wicepremier, minister finansów Jan Vincent Rostowski kłamliwie atakować, krytykować i pouczać polski rząd, gdy samemu powinno się odpowiadać nie tylko przed komisją śledczą, co już wkrótce nastąpi, ale i przed Trybunałem Stanu, za to co uczyniło się Polsce, Polakom, a zwłaszcza polskim finansom publicznym.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zdrajcy śmieją się nam w nos
Apeluję do prezydenta Andrzeja Dudy o szybkie zajęcie się tą bardzo ważną z punktu widzenia imponderabiliów narodowych oraz polityki historycznej sprawą
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.