loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[audio] Krysztopa w PR24: Dzisiejsi "obrońcy puszczy" to wczorajsi "obrońcy demokracji"
Opublikowano dnia 29.06.2017 13:31
Być może dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale kocham las, ze szczególnym uwzględnieniem puszcz Białowieskiej i Knyszyńskiej z granicy których pochodzę. Dookoła mojej rodzinnej miejscowości w zasadzie wszędzie jest las, który w ciężkich czasach żywi, daje pracę, chroni. Latami, choć nie jestem zawołanym grzybiarzem, zbierałem grzyby na sprzedaż, jagody, pracowałem i przy wyrębie lasu i przy jego sadzeniu, dlatego sory, ale wiem skąd las się bierze - mówił w felietonie dla Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa

Polskie Radio 24

Jednak nawet jeśli w konflikcie o Puszczę Białowieską bliżej mi do leśników, to bardzo chciałbym wierzyć, że ludzie, przynajmniej ci, którzy są aktywnymi animatorami protestów, nie ci którzy posłuchają każdego kto uderzy w pisowski reżim i pójdą za każdym kto obieca, że da okazję do głośnych wrzasków pod jego adresem, mają szczere intencje i niezależenie od tego czy mają rację czy nie, szczerze leży im na sercu dobro Puszczy Białowieskiej.

Jak jednak mam w to wierzyć, kiedy na Marszu dla Puszczy, widzę te same gęby co na każdym kodowskim spędzie? Jak mam w to uwierzyć, skoro widzę tam tych samych skompromitowanych polityków i politykierków, którzy już współtworzyli i liczbowo sfałszowane demonstracje Kijowskiego i Czarny Protest i ciamajdan? Jak mam w to wierzyć, jeśli metodami działania, są tutaj te same metody, które od miesięcy stosuje totalna opozycja, obejmujące ulicę i zagranicę. Jak mam w to wierzyć jeśli przy okazji protestów, zamiast dyskutować z ministerstwem i leśnikami, usiłuje się znów donosić na państwo polskie i robić wszelkimi dostępnymi środkami, zamieszanie mające mające dać efekt tak zwanej „złej prasy” dla Polski? Jak mam w to wierzyć?


- mówił Cezary Krysztopa

Całość felietonu do odsłuchania na stronie Polskiego Radia 24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Śledczy ze Śląska rozwikłali zagadkę śmierci polskiego szofera we Włoszech
Policjanci i prokuratorzy z Sosnowca rozwikłali zagadkę śmierci polskiego kierowcy TIR-a we Włoszech w 2014 roku. Pomimo umorzenia sprawy przez włoskie organa ścigania, prowadzone przez polskich śledczych długie i skomplikowane śledztwo doprowadziło właśnie do zatrzymania i przedstawienia zarzutów karnych 49-letniemu mieszkańcowi Małopolski. Zdaniem śledczych to on stał za tym tajemniczym zgonem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Szoah biznes
W ostatnich miesiącach temat ludobójstwa niemieckiego z okresu II wojny światowej powrócił na pierwsze strony gazet. Ku zaskoczeniu Polaków oskarżenia o udział w mordowaniu Żydów sformułowali przedstawiciele państwa Izrael. Polacy są cierpliwi, ale są jakieś granice bezczelności. Panie i panowie z Izraela właśnie przekroczyli tę granicę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.