loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[audio] Krysztopa w PR24: Dzisiejsi "obrońcy puszczy" to wczorajsi "obrońcy demokracji"
Opublikowano dnia 29.06.2017 13:31
Być może dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale kocham las, ze szczególnym uwzględnieniem puszcz Białowieskiej i Knyszyńskiej z granicy których pochodzę. Dookoła mojej rodzinnej miejscowości w zasadzie wszędzie jest las, który w ciężkich czasach żywi, daje pracę, chroni. Latami, choć nie jestem zawołanym grzybiarzem, zbierałem grzyby na sprzedaż, jagody, pracowałem i przy wyrębie lasu i przy jego sadzeniu, dlatego sory, ale wiem skąd las się bierze - mówił w felietonie dla Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa

Polskie Radio 24

Jednak nawet jeśli w konflikcie o Puszczę Białowieską bliżej mi do leśników, to bardzo chciałbym wierzyć, że ludzie, przynajmniej ci, którzy są aktywnymi animatorami protestów, nie ci którzy posłuchają każdego kto uderzy w pisowski reżim i pójdą za każdym kto obieca, że da okazję do głośnych wrzasków pod jego adresem, mają szczere intencje i niezależenie od tego czy mają rację czy nie, szczerze leży im na sercu dobro Puszczy Białowieskiej.

Jak jednak mam w to wierzyć, kiedy na Marszu dla Puszczy, widzę te same gęby co na każdym kodowskim spędzie? Jak mam w to uwierzyć, skoro widzę tam tych samych skompromitowanych polityków i politykierków, którzy już współtworzyli i liczbowo sfałszowane demonstracje Kijowskiego i Czarny Protest i ciamajdan? Jak mam w to wierzyć, jeśli metodami działania, są tutaj te same metody, które od miesięcy stosuje totalna opozycja, obejmujące ulicę i zagranicę. Jak mam w to wierzyć jeśli przy okazji protestów, zamiast dyskutować z ministerstwem i leśnikami, usiłuje się znów donosić na państwo polskie i robić wszelkimi dostępnymi środkami, zamieszanie mające mające dać efekt tak zwanej „złej prasy” dla Polski? Jak mam w to wierzyć?


- mówił Cezary Krysztopa

Całość felietonu do odsłuchania na stronie Polskiego Radia 24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Zachód nie ma prawa nas pouczać
Dlaczego min. Jan Szyszko wciąż upiera się przy wycince w Puszczy Białowieskiej, mimo że UNESCO i KE żądają natychmiastowego zaprzestania cięć? Czy w ogóle mają do tego prawo? Co dalej z „Lex Szyszko”? Zapytaliśmy u źródła. Z ministrem środowiska rozmawia Anna Brzeska.

Chcemy, by PiS wywiązało się z zobowiązań
„Skoro PiS jest takie czułe na sprawiedliwość społeczną, to powinno wiedzieć, że ta ustawa deprecjonuje pracowników, którzy pracują w zawodach niemedycznych”. O ustawie dot. minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia i innych niespełnionych obietnicach PiS, mówi Piotr Duda w rozmowie z Ewą Zarzycką.

Cynizm totalnej opozycji
– Jeżeli ktoś mówi o obronie demokracji jednocześnie naruszając jej zasady i blokując prawa innych do manifestowania, jest niewiarygodny i cyniczny. Z Andrzejem Maciejewskim rozmawia Izabela Kozłowska.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 29/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: nie będę występował w reżimowym tygodniku!
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność", dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Alexander
Degrejt

Aleksander Degrejt: Gra idzie o istnienie Państwa Polskiego
No dobra, PiS orze, opozycja wyje i urządza Ciamajdan vol. 2 a ludek ślepu, głuchy i naiwny nie zauważa, że to wszystko jest zasłona dymna, bo prawdziwa wojna toczy się na zupełnie innym poziomie. „Reformą” sądów przejmują się tylko „słupy”, które dawały twarz aferom i którym można cokolwiek udowodnić i wsadzić ich do pudła. Prawdziwi gracze siedzą w tylnych rzędach mając głowy zaprzątnięte czymś zupełnie innym.
avatar
Piotr
Wolter

Piotr Wolter: Astroturfing
- Przechodziłam blisko, więc wpadłam po meble.\n- Przechodziłaś?\n- Tak.\n- Z tragarzami?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.