loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Praktyki na otwartym rynku pracy. Zalecenia strony społecznej RDS
Opublikowano dnia 04.07.2017 09:58
Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego przyjęła rekomendacje dotyczące jakości staży i praktyk na otwartym rynku pracy w Polsce.

fot. pixabay.com
W dokumencie przygotowanym w ramach dialogu autonomicznego związków zawodowych i organizacji pracodawców znajdują się zapisy dotyczące m.in. procesu rekrutacji, zawartości programu praktyki, w tym elementów edukacyjnych, zawartości „umowy o praktykę”, warunków zapewnienia opieki i mentoringu dla praktykanta, a także szeregu postanowień odnoszących się do czasu pracy praktykanta, jego wynagrodzenia i ubezpieczenia. Tekst rekomendacji jest dostępny TUTAJ.
 
Rekomendacje zostały wypracowane w ramach prac nad wdrożeniem w Polsce Ramowego Planu na rzecz Zatrudnienia Młodych, który został przyjęty przez europejskich partnerów społecznych w 2013 roku. W czasie negocjacji podjęto decyzję, by skoncentrować się na praktykach na otwartym rynku pracy, ponieważ w Polsce ten obszar nie jest uregulowany przepisami prawa.
 
Namawiamy do rozpowszechniania informacji o rekomendacjach wśród pracodawców.  
 
ms
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Śledczy ze Śląska rozwikłali zagadkę śmierci polskiego szofera we Włoszech
Policjanci i prokuratorzy z Sosnowca rozwikłali zagadkę śmierci polskiego kierowcy TIR-a we Włoszech w 2014 roku. Pomimo umorzenia sprawy przez włoskie organa ścigania, prowadzone przez polskich śledczych długie i skomplikowane śledztwo doprowadziło właśnie do zatrzymania i przedstawienia zarzutów karnych 49-letniemu mieszkańcowi Małopolski. Zdaniem śledczych to on stał za tym tajemniczym zgonem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Szoah biznes
W ostatnich miesiącach temat ludobójstwa niemieckiego z okresu II wojny światowej powrócił na pierwsze strony gazet. Ku zaskoczeniu Polaków oskarżenia o udział w mordowaniu Żydów sformułowali przedstawiciele państwa Izrael. Polacy są cierpliwi, ale są jakieś granice bezczelności. Panie i panowie z Izraela właśnie przekroczyli tę granicę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.