loading
Proszę czekać...
Praktyki na otwartym rynku pracy. Zalecenia strony społecznej RDS
Opublikowano dnia 04.07.2017 09:58
Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego przyjęła rekomendacje dotyczące jakości staży i praktyk na otwartym rynku pracy w Polsce.

fot. pixabay.com
W dokumencie przygotowanym w ramach dialogu autonomicznego związków zawodowych i organizacji pracodawców znajdują się zapisy dotyczące m.in. procesu rekrutacji, zawartości programu praktyki, w tym elementów edukacyjnych, zawartości „umowy o praktykę”, warunków zapewnienia opieki i mentoringu dla praktykanta, a także szeregu postanowień odnoszących się do czasu pracy praktykanta, jego wynagrodzenia i ubezpieczenia. Tekst rekomendacji jest dostępny TUTAJ.
 
Rekomendacje zostały wypracowane w ramach prac nad wdrożeniem w Polsce Ramowego Planu na rzecz Zatrudnienia Młodych, który został przyjęty przez europejskich partnerów społecznych w 2013 roku. W czasie negocjacji podjęto decyzję, by skoncentrować się na praktykach na otwartym rynku pracy, ponieważ w Polsce ten obszar nie jest uregulowany przepisami prawa.
 
Namawiamy do rozpowszechniania informacji o rekomendacjach wśród pracodawców.  
 
ms
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Prof. Szwagrzyk Człowikiem Roku 2016 Tygodnika Solidarność
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Gra o fotel szefa Nowoczesnej"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Używajmy właściwych nazw historycznych miejsc i obiektów
Jako piłsudczyk mam w żywej pamięci słowa Komendanta: „jeśli ktoś mówi ci, że nie warto bić głową w mur, to miej go za głupca” oraz mądre przysłowie o kropli drążącej skałę.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

Stanisław "Seaman" Januszewski: Bartek i Donek. Dwaj kumple
Minister Sienkiewicz w rządzie premiera Tuska poczynał sobie raczej jak Papkin, no bo jak tu rządzić teoretycznym państwem? Choć trzeba mu oddać, że trzymał marsowy fason, jak nie przymierzając sławny Eliot Ness.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.