loading
Proszę czekać...
Krysztopa: "Thorgal [Grzegorz Rosiński] "walczy o demokrację". I to niestety nie jest przenośnia
Opublikowano dnia 23.07.2017 15:57
Grzegorz Rosiński wyraża poparcie dla zagrożonej polskiej demokracji oraz składa apel do polskiego prezydenta żeby nie podpisywał ustaw, które zagrażają systemowi prawnemu w Polsce - mniej więcej to napisał [na tyle na ile pomógł mi Google Translator] po francusku Grzegorz Rosiński lub prowadzący stronę "Thorgal" na Facebooku. I muszę powiedzieć, że ten akt bezmyślnej egzaltacji, bardzo mnie zabolał

screen FB
Jako chłopca wychowującego się na prowincji w szarych latach osiemdziesiątych i jako rysownika, Grzegorz Rosiński był dla mnie latarni. Polakiem, który był na tyle dobry, że w odróżnieiniu od innych, prawie równie dobrych, przebił się w świecie komiksu francuskiego i belgijskiego. Z jego grafik uczyłem sie rysować. Z fragmentów "Yansa" w Fantastyce zszywałem sobie komiksy, pierwsze dostępne w Polsce Thorgale były dla mnie jak relikwie, wolałem nie zjeść, żeby tylko mieć kilka groszy żeby je kupić.

A teraz mój "Thorgal", mój Grzegorz Rosiński, okazał się na tyle głupi, żeby powtarzać bezmyślne i niepoparte argumentami slogany, w obronie sitwy duszacej Polskę i Polaków od dziesięcioleci. 

Swoje historyczne "Thorgale" oddam dzieciom, będa miały na czym rysować. Jakoś straciłem do nich zamiłowanie.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Akcja ratunkowa akwarystów pod M-3
Kiedy zaczęła się panika, mało kto przypominał sobie buńczuczne zapowiedzi. Do tych osób należał oczywiście tata Łukaszka. Lutowego popołudnia siedział spokojnie w kuchni i spokojnie popijając herbatę obserwował miotające się po mieszkaniu mamę i babcię Łukaszka.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Porażka inicjatorów "antysemickiej fali" w Polsce
Jest oczywiście czuły punkt w polskiej tożsamości dotyczący II wojny światowej. To jest nasza powszechna jeszcze świadomość, że walczyliśmy od samego początku z Niemcami, że mieliśmy Armię Krajową, że pomagaliśmy Żydom pod groźbą kary śmierci. Tej świadomości nie mają ani Zachód, ani USA, ani światowa opinia publiczna.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Sendlerowa na cenzurowanym
Po kończących się właśnie feriach zimowych, sprawa patrona dla Zespołu Szkół w Izdebniku z pewnością powróci.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.