loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: "Thorgal [Grzegorz Rosiński] "walczy o demokrację". I to niestety nie jest przenośnia
Opublikowano dnia 23.07.2017 15:57
Grzegorz Rosiński wyraża poparcie dla zagrożonej polskiej demokracji oraz składa apel do polskiego prezydenta żeby nie podpisywał ustaw, które zagrażają systemowi prawnemu w Polsce - mniej więcej to napisał [na tyle na ile pomógł mi Google Translator] po francusku Grzegorz Rosiński lub prowadzący stronę "Thorgal" na Facebooku. I muszę powiedzieć, że ten akt bezmyślnej egzaltacji, bardzo mnie zabolał

screen FB
Jako chłopca wychowującego się na prowincji w szarych latach osiemdziesiątych i jako rysownika, Grzegorz Rosiński był dla mnie latarni. Polakiem, który był na tyle dobry, że w odróżnieiniu od innych, prawie równie dobrych, przebił się w świecie komiksu francuskiego i belgijskiego. Z jego grafik uczyłem sie rysować. Z fragmentów "Yansa" w Fantastyce zszywałem sobie komiksy, pierwsze dostępne w Polsce Thorgale były dla mnie jak relikwie, wolałem nie zjeść, żeby tylko mieć kilka groszy żeby je kupić.

A teraz mój "Thorgal", mój Grzegorz Rosiński, okazał się na tyle głupi, żeby powtarzać bezmyślne i niepoparte argumentami slogany, w obronie sitwy duszacej Polskę i Polaków od dziesięcioleci. 

Swoje historyczne "Thorgale" oddam dzieciom, będa miały na czym rysować. Jakoś straciłem do nich zamiłowanie.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Szwagrzyk Człowikiem Roku 2016 Tygodnika Solidarność
Blogi
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: "...każdy demonstrować może..."
...trochę lepiej lub trochę gorzej...
avatar
Przemysław
Jarasz

Jarasz: senator Misiołek opuścił PO, bo po skrytykowaniu Budki stracił na Śląsku partyjne wpływy?
Znacznie szerszy kontekst – niż mogłoby się to wydawać – ma wczorajsza decyzja śląskiego senatora Andrzeja Misiołka o wystąpieniu ze struktur Platformy Obywatelskiej. Mógł to być raczej ruch wyprzedzający ze strony parlamentarzysty po tym, jak zaczął być w ostatnich tygodniach marginalizowany w strukturach śląskiej PO. Jak ustaliliśmy, najpierw pod koniec listopada Misiołek pożegnał się z piastowanym przez lata fotelem szefa zabrzańskiego koła partii. Zaś w miniony poniedziałek nie tylko nie mógł ubiegać się o stanowisko szefa władz regionalnych PO, do którego aspirował, ale nawet nie wszedł do zarządu regionalnego, w którym dotąd zasiadał. Zresztą czując pismo nosem, w ogóle nie pojawił się w Katowicach na wyborach. Tajemnicą poliszynela jest, iż taka utrata wpływów to „zapłata” za publiczne i wręcz pisemne skrytykowanie pochodzącego z Zabrza wiceszeprzewodniczącego władz krajowych PO – Borysa Budki za jego nieszczęsny wywiad dla niemieckiej prasy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Krakowski Europejczyk (pożegnanie dyrektora MCK)
To właśnie On wprowadzał podwawelski gród na europejskie salony.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.