loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: "Thorgal [Grzegorz Rosiński] "walczy o demokrację". I to niestety nie jest przenośnia
Opublikowano dnia 23.07.2017 15:57
Grzegorz Rosiński wyraża poparcie dla zagrożonej polskiej demokracji oraz składa apel do polskiego prezydenta żeby nie podpisywał ustaw, które zagrażają systemowi prawnemu w Polsce - mniej więcej to napisał [na tyle na ile pomógł mi Google Translator] po francusku Grzegorz Rosiński lub prowadzący stronę "Thorgal" na Facebooku. I muszę powiedzieć, że ten akt bezmyślnej egzaltacji, bardzo mnie zabolał

screen FB
Jako chłopca wychowującego się na prowincji w szarych latach osiemdziesiątych i jako rysownika, Grzegorz Rosiński był dla mnie latarni. Polakiem, który był na tyle dobry, że w odróżnieiniu od innych, prawie równie dobrych, przebił się w świecie komiksu francuskiego i belgijskiego. Z jego grafik uczyłem sie rysować. Z fragmentów "Yansa" w Fantastyce zszywałem sobie komiksy, pierwsze dostępne w Polsce Thorgale były dla mnie jak relikwie, wolałem nie zjeść, żeby tylko mieć kilka groszy żeby je kupić.

A teraz mój "Thorgal", mój Grzegorz Rosiński, okazał się na tyle głupi, żeby powtarzać bezmyślne i niepoparte argumentami slogany, w obronie sitwy duszacej Polskę i Polaków od dziesięcioleci. 

Swoje historyczne "Thorgale" oddam dzieciom, będa miały na czym rysować. Jakoś straciłem do nich zamiłowanie.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Powrót opozycyjnego samca alfa
Schetyna chciał jednoznacznie udowodnić, że nadal jest niekwestionowanym liderem nie tylko PO, ale całej opozycji.
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

Historia w Aspektach Różnych: 20 października 1655 r. – ugoda w Kiejdanach
362 lata temu, 20 października 1655 r., w Kiejdanach na Litwie podpisano układ pomiędzy hetmanem wielkim litewskim Januszem Radziwiłłem i jego kuzynem koniuszym wielkim litewskim Bogusławem Radziwiłłem, a przedstawicielem króla szwedzkiego Karola X Gustawa Magnusem Gabrielem De la Gardie. Umowa ta poddawała pod protekcję Szwecji całe Wielkie Księstwo Litewskie i wraz z układem w Ujściu (gdzie wojewoda poznański Krzysztof Opaliński i wojewoda kaliski Andrzej Karol Grudziński oddali królowi Szwecji Wielkopolskę) stanowiła faktyczne poddanie Litwy i Wielkopolski Szwecji.
avatar
Tomasz
Samołyk

[video] "Kultura Naprawdę Niezależna": nowy cykl Tomasza Samołyka
Jakiś czas temu powstala inicjatywa pt. "Kultura Niepodległa". Zrzesza ona dobrze znany "pseudoelitarny" świat celebrytów, ludzi pełniących zawód "uczestnik protestów" lub artystów zwabionych szansą kolejnego utożsamienia się ze zmorą poprawości politycznej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.