loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: "Thorgal [Grzegorz Rosiński] "walczy o demokrację". I to niestety nie jest przenośnia
Opublikowano dnia 23.07.2017 15:57
Grzegorz Rosiński wyraża poparcie dla zagrożonej polskiej demokracji oraz składa apel do polskiego prezydenta żeby nie podpisywał ustaw, które zagrażają systemowi prawnemu w Polsce - mniej więcej to napisał [na tyle na ile pomógł mi Google Translator] po francusku Grzegorz Rosiński lub prowadzący stronę "Thorgal" na Facebooku. I muszę powiedzieć, że ten akt bezmyślnej egzaltacji, bardzo mnie zabolał

screen FB
Jako chłopca wychowującego się na prowincji w szarych latach osiemdziesiątych i jako rysownika, Grzegorz Rosiński był dla mnie latarni. Polakiem, który był na tyle dobry, że w odróżnieiniu od innych, prawie równie dobrych, przebił się w świecie komiksu francuskiego i belgijskiego. Z jego grafik uczyłem sie rysować. Z fragmentów "Yansa" w Fantastyce zszywałem sobie komiksy, pierwsze dostępne w Polsce Thorgale były dla mnie jak relikwie, wolałem nie zjeść, żeby tylko mieć kilka groszy żeby je kupić.

A teraz mój "Thorgal", mój Grzegorz Rosiński, okazał się na tyle głupi, żeby powtarzać bezmyślne i niepoparte argumentami slogany, w obronie sitwy duszacej Polskę i Polaków od dziesięcioleci. 

Swoje historyczne "Thorgale" oddam dzieciom, będa miały na czym rysować. Jakoś straciłem do nich zamiłowanie.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.