loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Piotr Duda w liście do Prezydenta RP w obronie pracowników Sądu Najwyższego!
Opublikowano dnia 26.07.2017 13:29
Przewodniczący Komisji Krajowej w liście do Prezydenta RP Andrzeja Dudy prosi o uwzględnienie zastrzeżeń NSZZ "Solidarność" w ustawie o Sądzie Najwyższym. Poprawki dotyczą przepisów, które rażąco naruszają zasady ochronne dotyczące trwałości zatrudnienia pracowników Sądu Najwyższego, którzy nie są sędziami.

fot.P.Machnica

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który w ostatnim czasie stał się przedmiotem wielu sporów i szerokiej debaty publicznej, dotyczy materii ustrojowej i dlatego też nie jest objęty zakresem kompetencji związków zawodowych oraz Rady Dialogu Społecznego. Mimo to, została w nim zawarta propozycja przepisów, które regulują sposób wygaszania stosunków pracy pracowników Sądu Najwyższego, którzy nie są sędziami. W ocenie NSZZ "Solidarność" propozycja brzmienia art. 93 § 2-4 projektu ustawy, który odnosi się do tej materii, rażąco narusza zasady ochronne dotyczące trwałości zatrudnienia pracowników.

W związku z powyższym, zwracam się do Pana Prezydenta o uwzględnienie zgłaszanych zastrzeżeń w dalszych pracach legislacyjnych i usunięcie art. 93 § 2-4 z projektu lub jego odpowiednią zmianę.


-  czytamy w liście Przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Wcześniej pracownicy Sądu Najwyższego, którzy nie są sędziami Sądu, zwrócili się do Piotra Dudy z apelem o podjęcie interwencji w sprawie projektowanych zapisów ustawy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Pracownicy Sądu Najwyższego nie są zrzeszeni w żadnych Związkach Zawodowych, co uniemożliwia skuteczną ochronę. Czas najwyższy to zmienić!


pm


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Szoah biznes
W ostatnich miesiącach temat ludobójstwa niemieckiego z okresu II wojny światowej powrócił na pierwsze strony gazet. Ku zaskoczeniu Polaków oskarżenia o udział w mordowaniu Żydów sformułowali przedstawiciele państwa Izrael. Polacy są cierpliwi, ale są jakieś granice bezczelności. Panie i panowie z Izraela właśnie przekroczyli tę granicę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.