loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gesine Schwan, prominentna niemiecka polityk namawia Polaków do rebelii
Opublikowano dnia 29.07.2017 16:10
Gesine Schwan, polityk partii niemieckich socjaldemokratów - SPD, była dwukrotna kandydatka na prezydenta Republiki Federalnej, była pełnomocnik rządu ds. Polski w rozmowie z Deutschlandfunk zagrzewa Polaków do rebelii...

YT, print screen
 
Wierzę, że zdecydowane słowa płynące z Brukseli doprowadzą do mobilizacji polskiego społeczeństwa przeciwko zaplanowanym reformom
- powiedziała Gesine Schwan dla Deutschlanfunk.
 
Ma nadzieję, że społeczeństwo obywatelskie w Polsce na dłuższą metę nie będzie akceptować kursu obecnego rządu w Warszawie i prędzej czy później dojdzie do rebelii. Polskie społeczeństwo w swej większości jest nastawione bardzo proeuropejsko i ma świadomość, jakie pieniądze płyną z Brukseli do ich kraju
- stwierdziła Schwan.


Polacy, to naród, który w materii walki o niepodległość z rozmaitymi oprawcami ma, niestety, dość dużą praktykę wymuszoną okolicznościami. Brak czasu, by wymieniać wszystkich, więc proszę o wybaczenie, ale wspomnę jedynie niektórych, byli to na ten przykład Krzyżacy, rycerze "niewiadomej" narodowości, których długo i ciężko wypraszało się z polskiej ziemi, skończyło się skrzyknięciem "kilku" wojów, żeby towarzystwo pogonić. Byli i Prusacy, przyznać trzeba, że ci wystawili naszą gościnność na jeszcze większą próbę, trzeba było zwoływać chłopaków kilka razy, trzeba było, by przetoczyła się tu światowa wojna, żeby w końcu odetchąć w domu bez zbirów na karku. Byli wreszcie hitlerowcy, mało sympatyczne towarzycho, które łomem sforsowało drzwi i nieproszone siało terror po wsiach i miastach. Wszyscy ci osobnicy wyrzucani odchodzili z pełnymi kieszeniami, jak również wagonami souvenirów, w postaci rozmaitych dóbr naszego domu, choćby dzieł sztuki. 

A.D. 2017 Gesine Schwan, prominentny polityk narodu, który nie ma przecież nic wspólnego z wymienionymi powyżej rabusiami ziem i dóbr,  bo efemeryczna nazwa "Niemcy" nie pojawiła się wśród nich ani razu, zachęca Polaków do rebelii przeciwko własnemu, demokratycznie wybranemu rządowi licząc na zwiększenie niemieckich wpływów na naszym terytorium i jako wabik daje "niemieckie" srebrniki.

Po pierwsze, sądziłam zawsze, że dotacje z Brukseli to zwrot różnicy kosztów poniesionych w wyniku wejścia na rynek jednolity krajów o niższym PKB, więc to żaden prezent. Z jakiegoś powodu Unia tego wejścia polskiego rynku do wspólnej strefy handlu chce... i nie jest to chęć altruistyczna. Po drugie, jak nieśmiało wspomniałam, źródło niemieckiej fortuny jest cokolwiek niejasne i są podstawy by przypuszczać, że wojenne łupy z grabionej onegdaj Europy przyczyniły się nieco do jej powstania. Po trzecie, w wyniku licznych napaści i najazdów, przed którymi Polacy musieli się bronić, poza ostrożnością i przywiązaniem do kształtu granic własnego państwa oraz odpornością na manipulację nauczyli się oni paru rzeczy, a jedną z nich jest ta, że są na tym świecie wartości znacznie wyższe niż mamona. 

Nie byłam zwolenniczką kształtu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS, uważam, że wymagała poprawy. Według mnie weto i zapowiedź pracy Kancelarii Prezydenta nad ustawami reformującymi KRS i SN to bardzo dobra okoliczność dla polskiego państwa, jednak o rozmowie nad reformą sądownictwa w Polsce, pozwoli Pani, że rozmawiali będą Polacy z legalnie wybranymi przez siebie władzami. Tak bowiem stanowi nie tylko dobry obyczaj, ale też zasady demokracji i państwa prawa. Bo widzi Pani, w Polsce, obowiązuje demokracja, tylko taka realna, nie plastikowe atrapy. 

Aleksandra Jakubiak/ tłum. Marian Panic

źródło: deutchlandfunk.de
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Grzybica ucha
Czy żyjąc we współczesnym świecie umiemy jeszcze egzystować bez telefonu, tabletu lub komputera? Sam jako namiętny twitterowicz łapię się na tym, że trudno jest mi przeżyć kilka dni bez otwarcia aplikacji z "ćwierkającym niebieskim ptaszkiem".
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Bazgranie na Fladze Narodowej
Radość z kibicowania naszym sportowcom jest powszechna. Cieszymy się, gdy Polka lub Polak wygrywa. Śpiewamy hymn narodowy i wysoko powiewamy narodowymi flagami. Ale czy zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze symbole narodowe trzeba chronić i dbać o ich wygląd.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co powiedział generał Chocha pułkownikowi Kuklińskiemu?
- Skoro nie można się dogadać z „naszymi”, to może trzeba zacząć rozmawiać z „tamtymi”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.