loading
Proszę czekać...
Gesine Schwan, prominentna niemiecka polityk namawia Polaków do rebelii
Opublikowano dnia 29.07.2017 16:10
Gesine Schwan, polityk partii niemieckich socjaldemokratów - SPD, była dwukrotna kandydatka na prezydenta Republiki Federalnej, była pełnomocnik rządu ds. Polski w rozmowie z Deutschlandfunk zagrzewa Polaków do rebelii...

YT, print screen
 
Wierzę, że zdecydowane słowa płynące z Brukseli doprowadzą do mobilizacji polskiego społeczeństwa przeciwko zaplanowanym reformom
- powiedziała Gesine Schwan dla Deutschlanfunk.
 
Ma nadzieję, że społeczeństwo obywatelskie w Polsce na dłuższą metę nie będzie akceptować kursu obecnego rządu w Warszawie i prędzej czy później dojdzie do rebelii. Polskie społeczeństwo w swej większości jest nastawione bardzo proeuropejsko i ma świadomość, jakie pieniądze płyną z Brukseli do ich kraju
- stwierdziła Schwan.


Polacy, to naród, który w materii walki o niepodległość z rozmaitymi oprawcami ma, niestety, dość dużą praktykę wymuszoną okolicznościami. Brak czasu, by wymieniać wszystkich, więc proszę o wybaczenie, ale wspomnę jedynie niektórych, byli to na ten przykład Krzyżacy, rycerze "niewiadomej" narodowości, których długo i ciężko wypraszało się z polskiej ziemi, skończyło się skrzyknięciem "kilku" wojów, żeby towarzystwo pogonić. Byli i Prusacy, przyznać trzeba, że ci wystawili naszą gościnność na jeszcze większą próbę, trzeba było zwoływać chłopaków kilka razy, trzeba było, by przetoczyła się tu światowa wojna, żeby w końcu odetchąć w domu bez zbirów na karku. Byli wreszcie hitlerowcy, mało sympatyczne towarzycho, które łomem sforsowało drzwi i nieproszone siało terror po wsiach i miastach. Wszyscy ci osobnicy wyrzucani odchodzili z pełnymi kieszeniami, jak również wagonami souvenirów, w postaci rozmaitych dóbr naszego domu, choćby dzieł sztuki. 

A.D. 2017 Gesine Schwan, prominentny polityk narodu, który nie ma przecież nic wspólnego z wymienionymi powyżej rabusiami ziem i dóbr,  bo efemeryczna nazwa "Niemcy" nie pojawiła się wśród nich ani razu, zachęca Polaków do rebelii przeciwko własnemu, demokratycznie wybranemu rządowi licząc na zwiększenie niemieckich wpływów na naszym terytorium i jako wabik daje "niemieckie" srebrniki.

Po pierwsze, sądziłam zawsze, że dotacje z Brukseli to zwrot różnicy kosztów poniesionych w wyniku wejścia na rynek jednolity krajów o niższym PKB, więc to żaden prezent. Z jakiegoś powodu Unia tego wejścia polskiego rynku do wspólnej strefy handlu chce... i nie jest to chęć altruistyczna. Po drugie, jak nieśmiało wspomniałam, źródło niemieckiej fortuny jest cokolwiek niejasne i są podstawy by przypuszczać, że wojenne łupy z grabionej onegdaj Europy przyczyniły się nieco do jej powstania. Po trzecie, w wyniku licznych napaści i najazdów, przed którymi Polacy musieli się bronić, poza ostrożnością i przywiązaniem do kształtu granic własnego państwa oraz odpornością na manipulację nauczyli się oni paru rzeczy, a jedną z nich jest ta, że są na tym świecie wartości znacznie wyższe niż mamona. 

Nie byłam zwolenniczką kształtu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS, uważam, że wymagała poprawy. Według mnie weto i zapowiedź pracy Kancelarii Prezydenta nad ustawami reformującymi KRS i SN to bardzo dobra okoliczność dla polskiego państwa, jednak o rozmowie nad reformą sądownictwa w Polsce, pozwoli Pani, że rozmawiali będą Polacy z legalnie wybranymi przez siebie władzami. Tak bowiem stanowi nie tylko dobry obyczaj, ale też zasady demokracji i państwa prawa. Bo widzi Pani, w Polsce, obowiązuje demokracja, tylko taka realna, nie plastikowe atrapy. 

Aleksandra Jakubiak/ tłum. Marian Panic

źródło: deutchlandfunk.de
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Opiekun – więzień bez wyboru
Osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi pobierają świadczenie w wysokości 1406 zł miesięcznie. Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych – zaledwie 520 zł. Prawo zabrania im pracować, jeśli chcą zachować uprawnienia do świadczenia. W Temacie Tygodnia 52 nr TS piszemy o walce opiekunów o zmianę tego prawa i podwyżkę świadczeń, której wciąż się nie doczekali, mimo obietnic Beaty Szydło.
 
Chcemy konstytucji dla pracowników
– W zachodniej Europie układy zbiorowe pracy to standard. Tylko u nas pracodawcy uważają, że to XIX-wieczny archaizm – mówi przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem.
 
Władza w rękach naukowców
Uczelnie czeka rewolucja. Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce przewiduje m.in. zwiększenie ich autonomii. Teoretycznie – to dobrze, ale zmiana ta niesie za sobą również wiele zagrożeń. Barbara Michałowska.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 42/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Poranek Hanny Gronkiewicz-Waltz [Syrenki Warszawskiej]
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Układ Kremla z Saudami
O pierwszej wizycie monarchy Arabii Saudyjskiej w Moskwie i co może ona oznaczać dla układu sił?
avatar
Marian
Panic

Marian Karol Panic: "Intensywne życie intelektualne" i "żywa demokracja" w Niemczech! Nie to co u nas...
Strasznie jesteśmy jednak do tyłu w stosunku do przodujących demokracji, na przykład Niemiec. Takie targi książki dajmy na to... 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.