loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Facebook się poślizgnął i upadając wcisnął guzik likwidujący 300 polskich profili
Opublikowano dnia 02.08.2017 22:21
Kiedy Bono plótł coś o tym, że "Polakom odbierana jest wolność" wielu z nas się uśmiało, ale kiedy jego kumpel Zuckerberg (no oczywiście, że nie osobiście, pewnie to robota jakichś lokalnych struktur) zlikwidował jednego dnia 300 polskich profili na Facebooku, to przestało być śmieszne. Zrobiłem o tym nawet specjalny rysunek.

Facebook logo
Nie wiem czy Bono świadomie został "obrońcą polskiej demokracji" czy też jego kanały informujące go na temat sytuacji w Polsce, Wałęsa, wiodące media, czy kogo tam słucha, wprowadziły go w błąd. Wiem, że swego czasu posiadał czy posiada nadal tyle akcji Facebooka, zeby poczuć się bogatym. Wiem też, że Facebook zawsze bardzo chętnie zbanuje kogoś kto pisze o częściach do roweru, natomiast nie widzi problemu w tym, ze ktoś napisze, że  "Wojtyła je.ał dzieci".

Nie dam sobie również absolutnie uciąć głowy, czy na wszystkich zlikwidowanych profilach (do inspiracji tej czystki przyznał się tak zwany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego szef Rafał Gaweł jest postacią tyleż groteskową co doskonale znaną wymiarowi sprawiedliwości) nie było treści, które nie powinny się tam znaleźć, ponieważ zwyczajnie ich wszystkich nie znam. Natomiast obecnośc pośród zlikwidowanych stron takich jak profil portalu historyczno - informacyjnego "Niezlomni.com", kazde wnioskować, że "niewłasciwe treści" nie miały z tą rzezią nic wspólnego.

Wiem jednak co innego, głupszego wytłumaczenia jak podał Facebook, po tym jak wszystkie profile wobec presji opinii publicznej, przywrócił, to ja bym nawet jako satyryk nie wymyślił. Otóż rzecz cała miała być efektem awarii. Takiej awarii, która akurat zlikwidowała wyłącznie profile polskie i wyłącznie prawicowe. W centrali Facebooka musi być jakiś specjalny guzik do wyłączania takich profili. Zapewne sprzataczka wieczorem, sprzątając w biurze postawiła na nim wiadro i klops.

A być może Facebook doskonale wie, że niczego mu nie zrobimy, więc podaje najgłupsze możliwe wyjaśnienie, żeby nam to przypomnieć. W ostatczności minister Streżyńska sobie z nimi porozmawia, bo przecież nikt, jak w Brazylii, nie nakaże blokady Facebooka, czy nie aresztuje jego wiceprezesa. To ocierałoby się o obrazę uczuć religijnych.

Cezary Krysztopa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Film czyli pułapka na szczury
Największym plusem skandalu z filmem amerykańskiej fundacji jest coś, co nazwę „pułapką na szczury”. Zaznaczę, że nikomu nie mam zamiaru odmawiać człowieczeństwa a nazwa odnosi się do wyjątkowo skutecznego mechanizmu. W tę pułapkę złapała się cała masa udanie dotąd ukrywających, że w pełni podzielają niegdysiejsze zaklęcia Waldemara Kuczyńskiego, życzącego źle Polsce bo zaczęli nią rządzić Kaczyńscy. Ktoś przede mną powiedział, że cała sytuacja pokazała kto jest kim. Pokazała i zapisała w pamięci.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy - Polska będzie wielką strefą ekonomiczną
W ostatni wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) przygotowany przez resort przedsiębiorczości i technologii, według którego cała Polska stanie się jedną wielką strefą ekonomiczną.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Pierwszy polski oficer w NATO" może zostać patronem warszawskiego liceum
Generał Ryszard Kukliński został dopisany na listę kandydatów na nowego patrona XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.