loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Facebook się poślizgnął i upadając wcisnął guzik likwidujący 300 polskich profili
Opublikowano dnia 02.08.2017 22:21
Kiedy Bono plótł coś o tym, że "Polakom odbierana jest wolność" wielu z nas się uśmiało, ale kiedy jego kumpel Zuckerberg (no oczywiście, że nie osobiście, pewnie to robota jakichś lokalnych struktur) zlikwidował jednego dnia 300 polskich profili na Facebooku, to przestało być śmieszne. Zrobiłem o tym nawet specjalny rysunek.

Facebook logo
Nie wiem czy Bono świadomie został "obrońcą polskiej demokracji" czy też jego kanały informujące go na temat sytuacji w Polsce, Wałęsa, wiodące media, czy kogo tam słucha, wprowadziły go w błąd. Wiem, że swego czasu posiadał czy posiada nadal tyle akcji Facebooka, zeby poczuć się bogatym. Wiem też, że Facebook zawsze bardzo chętnie zbanuje kogoś kto pisze o częściach do roweru, natomiast nie widzi problemu w tym, ze ktoś napisze, że  "Wojtyła je.ał dzieci".

Nie dam sobie również absolutnie uciąć głowy, czy na wszystkich zlikwidowanych profilach (do inspiracji tej czystki przyznał się tak zwany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego szef Rafał Gaweł jest postacią tyleż groteskową co doskonale znaną wymiarowi sprawiedliwości) nie było treści, które nie powinny się tam znaleźć, ponieważ zwyczajnie ich wszystkich nie znam. Natomiast obecnośc pośród zlikwidowanych stron takich jak profil portalu historyczno - informacyjnego "Niezlomni.com", kazde wnioskować, że "niewłasciwe treści" nie miały z tą rzezią nic wspólnego.

Wiem jednak co innego, głupszego wytłumaczenia jak podał Facebook, po tym jak wszystkie profile wobec presji opinii publicznej, przywrócił, to ja bym nawet jako satyryk nie wymyślił. Otóż rzecz cała miała być efektem awarii. Takiej awarii, która akurat zlikwidowała wyłącznie profile polskie i wyłącznie prawicowe. W centrali Facebooka musi być jakiś specjalny guzik do wyłączania takich profili. Zapewne sprzataczka wieczorem, sprzątając w biurze postawiła na nim wiadro i klops.

A być może Facebook doskonale wie, że niczego mu nie zrobimy, więc podaje najgłupsze możliwe wyjaśnienie, żeby nam to przypomnieć. W ostatczności minister Streżyńska sobie z nimi porozmawia, bo przecież nikt, jak w Brazylii, nie nakaże blokady Facebooka, czy nie aresztuje jego wiceprezesa. To ocierałoby się o obrazę uczuć religijnych.

Cezary Krysztopa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Piotr Zarzycki: 17 września Sowieci użyli przeciwko Polsce więcej czołgów niż Niemcy
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Grzybica ucha
Czy żyjąc we współczesnym świecie umiemy jeszcze egzystować bez telefonu, tabletu lub komputera? Sam jako namiętny twitterowicz łapię się na tym, że trudno jest mi przeżyć kilka dni bez otwarcia aplikacji z "ćwierkającym niebieskim ptaszkiem".
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Bazgranie na Fladze Narodowej
Radość z kibicowania naszym sportowcom jest powszechna. Cieszymy się, gdy Polka lub Polak wygrywa. Śpiewamy hymn narodowy i wysoko powiewamy narodowymi flagami. Ale czy zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze symbole narodowe trzeba chronić i dbać o ich wygląd.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co powiedział generał Chocha pułkownikowi Kuklińskiemu?
- Skoro nie można się dogadać z „naszymi”, to może trzeba zacząć rozmawiać z „tamtymi”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.