loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Facebook się poślizgnął i upadając wcisnął guzik likwidujący 300 polskich profili
Opublikowano dnia 02.08.2017 22:21
Kiedy Bono plótł coś o tym, że "Polakom odbierana jest wolność" wielu z nas się uśmiało, ale kiedy jego kumpel Zuckerberg (no oczywiście, że nie osobiście, pewnie to robota jakichś lokalnych struktur) zlikwidował jednego dnia 300 polskich profili na Facebooku, to przestało być śmieszne. Zrobiłem o tym nawet specjalny rysunek.

Facebook logo
Nie wiem czy Bono świadomie został "obrońcą polskiej demokracji" czy też jego kanały informujące go na temat sytuacji w Polsce, Wałęsa, wiodące media, czy kogo tam słucha, wprowadziły go w błąd. Wiem, że swego czasu posiadał czy posiada nadal tyle akcji Facebooka, zeby poczuć się bogatym. Wiem też, że Facebook zawsze bardzo chętnie zbanuje kogoś kto pisze o częściach do roweru, natomiast nie widzi problemu w tym, ze ktoś napisze, że  "Wojtyła je.ał dzieci".

Nie dam sobie również absolutnie uciąć głowy, czy na wszystkich zlikwidowanych profilach (do inspiracji tej czystki przyznał się tak zwany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego szef Rafał Gaweł jest postacią tyleż groteskową co doskonale znaną wymiarowi sprawiedliwości) nie było treści, które nie powinny się tam znaleźć, ponieważ zwyczajnie ich wszystkich nie znam. Natomiast obecnośc pośród zlikwidowanych stron takich jak profil portalu historyczno - informacyjnego "Niezlomni.com", kazde wnioskować, że "niewłasciwe treści" nie miały z tą rzezią nic wspólnego.

Wiem jednak co innego, głupszego wytłumaczenia jak podał Facebook, po tym jak wszystkie profile wobec presji opinii publicznej, przywrócił, to ja bym nawet jako satyryk nie wymyślił. Otóż rzecz cała miała być efektem awarii. Takiej awarii, która akurat zlikwidowała wyłącznie profile polskie i wyłącznie prawicowe. W centrali Facebooka musi być jakiś specjalny guzik do wyłączania takich profili. Zapewne sprzataczka wieczorem, sprzątając w biurze postawiła na nim wiadro i klops.

A być może Facebook doskonale wie, że niczego mu nie zrobimy, więc podaje najgłupsze możliwe wyjaśnienie, żeby nam to przypomnieć. W ostatczności minister Streżyńska sobie z nimi porozmawia, bo przecież nikt, jak w Brazylii, nie nakaże blokady Facebooka, czy nie aresztuje jego wiceprezesa. To ocierałoby się o obrazę uczuć religijnych.

Cezary Krysztopa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Pucz 2016
"Pucz", plakat, plastelina, skala 1:6
avatar
Fundacja
Łączka

Tadeusz Płużański: Rozbieramy Pałac Stalina w Warszawie
Do udziału w komitecie zapraszamy historyków, dziennikarzy, społeczników, opozycjonistów w PRL, niepodległościowców i wszystkich, którzy mają Polskę w sercu! - pisze Tadeusz Płużański Prezes Fundacji Łączka
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Adwent a komercja
Czy wierni wsłuchają się w to ważne napomnienie? Śmiem wątpić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.