loading
Proszę czekać...
avatar
Jerzy Bukowski

Jerzy Bukowski: Powrót opozycyjnego samca alfa
22.10.2017
Schetyna chciał jednoznacznie udowodnić, że nadal jest niekwestionowanym liderem nie tylko PO, ale całej opozycji.

print screen/TT
             Grzegorz Schetyna zapowiedział na konwencji Platformy Obywatelskiej, że zamiast totalnej opozycji będzie teraz totalna propozycja, po czym wygłosił przemówienie, które da się streścić w słowach: dla każdego coś miłego.
            Obserwatorzy sceny politycznej już dokładnie analizują jego poszczególne elementy zastanawiając się, czy nie są one sprzeczne ze sobą i w jaki sposób można by je wprowadzić w życie, gdyby dzisiejsza opozycja doszła do władzy.
            Dla mnie to wystąpienie miało jednak jeszcze inny, ważniejszy aspekt: Schetyna chciał nim jednoznacznie udowodnić, że nadal jest niekwestionowanym liderem nie tylko PO, ale całej opozycji, ponieważ ostatnio coraz częściej poddaje się to w wątpliwość.
            Pragnąc zademonstrować swoje przywództwo, a także czołową rolę Platformy w walce z rządem Zjednoczonej Prawicy poszedł na całość i zaprezentował tyle propozycji, że gdyby zasiadł w fotelu premiera, musiałby się ze sporej ich części wycofać, aby nie doprowadzić do totalnej kompromitacji. Ponieważ na razie nie musi się tym przejmować, wygłosił przemówienie, w którym zarysował bardzo ambitny plan polityczny i wielką determinację, aby go zrealizować.
            Przede wszystkim miało ono jednak umocnić jego pozycję samca alfa i wybić z głowy wewnątrzpartyjnym konkurentom myśli o zmianie przewodniczącego, a pozostałym ugrupowaniom opozycji (zwłaszcza Nowoczesnej) marzenia o zdystansowaniu Platformy Obywatelskiej. I to mu się - przynajmniej na pewien czas - udało.
 
11
Nasi partnerzy
(557 artykułów)
Jerzy Bukowski: Powrót opozycyjnego samca alfa
Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.