loading
Proszę czekać...
avatar
Marcin Wątrobiński

Oskarżam premiera Tadeusza Mazowieckiego
14.11.2017
Oskarżam o to, że w dniu 24 sierpnia 1989 r. zapowiedział w swoim expose w Sejmie, iż "przeszłość odkreśla grubą linią".

Oskarżam o to, że tymi słowami co najmniej nieświadomie dał pretekst do tych słów: "Bo to jest taki moment, bo to jest taka sytuacja historyczna. Trzeba dogadać się ze wszystkimi. Prezes Kaczyński musi się dogadać z panem Kwaśniewskim, bo jeśli się nie dogada, to za to zapłaci Polska, czyli coś ważniejszego niż pan Kaczyński i pan Kwaśniewski" (Adam Michnik)

Za powyższymi słowami Michnika poszły czyny, a w ich konsekwencji:

Nie wiemy i teraz "kto jest kim". Ktoś, kto jeszcze wczoraj wydawał się być autoretetem, człowiekiem przyzwoitym, to jutro okazuje się być donosicielem komunistycznej bezpieki za pieniądze.

Zbrodniarze stanu wojennego nie ponieśli żadnej kary, a nawet zachowali tytuły wojskowe, odznaczenia, przywileje. Kiedy umierali, to byli chowani z najwyższymi honorami.

Bohaterowie wyklęci przez lata PRL są nadal bezkarnie opluwani przez żywych jeszcze beneficjentów tamtego systemu oraz ich apologletów.

Majątek narodowy wypracowany przez pokolenia Polaków bezprawnie oraz pochopnie wpadł w niegodne ręce kacyków z PRL oraz ich "zaufanych".

Polska nie zbudowała po dziś dzień przyzwoitej i wiarygodnej formacji policyjnej oraz służb, co bezpośrednio zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Długie lata utrzymywał się "szklany sufit", który trudno było przebić zwykłym, młodym Polakom, a który premiował potomków osób szczególnie uprzywilejowanych w systemie PRL.

Tadeusz Mazowiecki powinien to wszystko przewidzieć, kiedy to w lato 1989 r. pisał z synami swoje expose. Powinien sobie zdawać sprawę jakie konsekwencje poniesie nasza Ojczyzna, kiedy wypowie się takie słowa.
Choćby i po śmieci, ale oskarżam Pana.
20
Nasi partnerzy
(3 artykuły)
Oskarżam premiera Tadeusza Mazowieckiego
Marcin Wątrobiński: Zielona wyspa bankowej swawoli
Marcin Wątrobiński: Prawo albo sprawiedliwość
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Arturem Wosztylem
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.