loading
Proszę czekać...
avatar
Marcin Wątrobiński

Oskarżam premiera Tadeusza Mazowieckiego
14.11.2017
Oskarżam o to, że w dniu 24 sierpnia 1989 r. zapowiedział w swoim expose w Sejmie, iż "przeszłość odkreśla grubą linią".

Oskarżam o to, że tymi słowami co najmniej nieświadomie dał pretekst do tych słów: "Bo to jest taki moment, bo to jest taka sytuacja historyczna. Trzeba dogadać się ze wszystkimi. Prezes Kaczyński musi się dogadać z panem Kwaśniewskim, bo jeśli się nie dogada, to za to zapłaci Polska, czyli coś ważniejszego niż pan Kaczyński i pan Kwaśniewski" (Adam Michnik)

Za powyższymi słowami Michnika poszły czyny, a w ich konsekwencji:

Nie wiemy i teraz "kto jest kim". Ktoś, kto jeszcze wczoraj wydawał się być autoretetem, człowiekiem przyzwoitym, to jutro okazuje się być donosicielem komunistycznej bezpieki za pieniądze.

Zbrodniarze stanu wojennego nie ponieśli żadnej kary, a nawet zachowali tytuły wojskowe, odznaczenia, przywileje. Kiedy umierali, to byli chowani z najwyższymi honorami.

Bohaterowie wyklęci przez lata PRL są nadal bezkarnie opluwani przez żywych jeszcze beneficjentów tamtego systemu oraz ich apologletów.

Majątek narodowy wypracowany przez pokolenia Polaków bezprawnie oraz pochopnie wpadł w niegodne ręce kacyków z PRL oraz ich "zaufanych".

Polska nie zbudowała po dziś dzień przyzwoitej i wiarygodnej formacji policyjnej oraz służb, co bezpośrednio zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Długie lata utrzymywał się "szklany sufit", który trudno było przebić zwykłym, młodym Polakom, a który premiował potomków osób szczególnie uprzywilejowanych w systemie PRL.

Tadeusz Mazowiecki powinien to wszystko przewidzieć, kiedy to w lato 1989 r. pisał z synami swoje expose. Powinien sobie zdawać sprawę jakie konsekwencje poniesie nasza Ojczyzna, kiedy wypowie się takie słowa.
Choćby i po śmieci, ale oskarżam Pana.
50
Nasi partnerzy
(9 artykułów)
Oskarżam premiera Tadeusza Mazowieckiego
Marcin Wątrobiński: Komisja Europejska musi przegrać z Polską
Marcin Wątrobiński [prawnik]: Dlaczego kara dla TVN to błąd
Marcin Wątrobiński: Rekonstrukcja rządu. Problem "elektoratu centrowego"
Marcin Wątrobiński: "Resortowe togi"! I co dalej?
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.