loading
Proszę czekać...
avatar
Przemysław Jarasz

Rodzinny sadysta i gwałciciel z wyrokiem 25 lat więzienia. Wcześniej prokuratura 3 razy umarzała sprawę
15.12.2017
Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wczoraj w mocy karę 25 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Sz. – antybohatera głośnej sprawy z Pucka, który zgotował istny koszmar swym najbliższym. Skazany przez cztery lata znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną oraz dwiema małoletnimi córkami. Pozbawił małżonkę wolności przetrzymując ją w piwnicy i wielokrotnie gwałcąc. Molestował również seksualnie 4-letnią córeczkę. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że w latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku trzykrotnie decydowała o umorzeniu tego śledztwa i odrzucała zażalenia pokrzywdzonej. Po interwencji Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry okazało się, że decyzje te zapadały przedwcześnie i były nieuzasadnione.

screen YouTube
Jak informuje Prokuratura Krajowa, sprawca rodzinnego koszmaru został wcześniej skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku w czerwcu br. na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Pozbawiono go też praw publicznych na okres 10 lat i zakazano kontaktowania się z osobami pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich. Sąd nakazał mu również zapłacić zadośćuczynienie na rzecz swych ofiar w łącznej kwocie 130 tysięcy złotych.

Mariusz Sz. został skazany dokładnie za szereg ohydnych przestępstw:
- fizyczne i psychiczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną i dwiema małoletnimi córkami;
- pozbawienie wolności żony od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku i przetrzymywanie jej w pomieszczeniach piwnicznych, co łączyło się ze szczególnym udręczeniem ofiary, która była m.in. bita, głodzona, związywana;
- wielokrotne zgwałcenie żony oraz ułatwienie innym, nieustalonym osobom, popełnienia tego przestępstwa wobec skrępowanej kobiety;
- molestowanie seksualne 4-letniej zaledwie córki;
- fizyczne znęcanie się nad kolejną partnerką i jej synem od września 2012 roku do 2016 roku;
- uśmiercenie psa poprzez jego głodzenie i doprowadzenie do skrajnego wyniszczenia.

Orzeczona kara więzienia jest maksymalną, jaką sąd mógł orzec za zarzucone Mariuszowi Sz. przestępstwa. O warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie on mógł się ubiegać dopiero po odbyciu co najmniej 3/4 orzeczonej kary.
Przemysław Jarasz
41
Nasi partnerzy
(80 artykułów)
Rodzinny sadysta i gwałciciel z wyrokiem 25 lat więzienia. Wcześniej prokuratura 3 razy umarzała sprawę
Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Akcja CBŚP w Radomiu. Zatrzymano mężczyznę w związku z uprowadzeniem krakowskiego biznesmena
Czy uniknie więzienia skazany za korupcję były wpływowy polityk lewicy na Śląsku?
Policyjni łowcy cieni wpadli na trop poszukiwanego gangstera
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.