loading
Proszę czekać...
avatar
Marian Panic

Die Welt o "Pokocie" Holland: "Rozprawia się ze starą, niezdolną do modernizacji Polską"
04.01.2018
Recenzja z filmu "Pokot" Agnieszki Holland, w "die Welt. Autorką jest niejaka Katia Biełousowa (Belousowa). - "Ten film jest polską odpowiedzią na Quentina Tarantino"

screen YouTube

- Oczywiście ci faceci są czymś więcej, niż tylko myśliwymi. To przedstawiciele starego polskiego patriarchatu, którzy swoim kipiącym od testosteronu zachowaniem nie tylko zwierzęta, ale także kobiety - jak choćby młodą Dobrą Nowinę - traktują jak swoją własność. To są faceci, którzy za nic mają wszelką modernizację czy Unię Europejską (...). W ich postaciach Agnieszka Holland - która za film "Hitlerjunge Salomon" (polski tytuł: Europa, Europa) otrzymała "Złoty Glob" - nie tylko rozprawia się z przestarzałym typem mężczyzny, ale również ze starą, niezdolną do modernizacji i skorumpowaną Polską. (...)
(...)
Film "Pokot" (niemiecki tytuł "die Spur" czyli "ślad") jest filmem niezwykłym, zapadającym głęboko w pamięć. Gdyż spodziewając się "ekotrillera" otrzymujemy film o zemście. (...) A także, gdyż w opakowaniu filmowych paraboli uczy nas wiele o dzisiejszej Polsce - o jej wewnętrznym rozdarciu, o jej przeszłości i przyszłości. Przyszłości - której zachodni Europejczycy powinni się z uwagą przyglądać. Niczym sarny pokryty śniegiem las."


- pisze w die Welt Katia Biełousowa
012
Nasi partnerzy
(87 artykułów)
Die Welt o "Pokocie" Holland: "Rozprawia się ze starą, niezdolną do modernizacji Polską"
Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Marian Panic: Wciąż głośno o filmie z naszą Rołzą von Thun und Soweiter, ale to nie jedyna taka produkcja
Przegląd mediów niemieckich:Niemiecki Związek Dziennikarzy przeciwko cenzurze w mediach społecznościowych
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.