loading
Proszę czekać...
avatar
Jerzy Bukowski

Jerzy Bukowski: Kto kogo pożre?
18.07.2018
Ciekawe, czy niebezpieczny krokodyl i groźny pyton zostaną schwytane przed końcem lata.

pixabay.com
         Oto najlepszy dowód na to, że mamy już pełnię sezonu ogórkowego: w podrzymskim miasteczku Fiumicino trwają poszukiwania krokodyla, między Warszawą a Toruniem ukrył się zaś pyton tygrysi.
        Według tych, którzy twierdzą, że widzieli krokodyla w jednym z kanałów, jest on ogromny, podobnie jak mający ponoć około 6 metrów długości wąż. W poszukiwaniach pierwszego biorą udział karabinierzy i funkcjonariusze straży leśnej, drugiego tropili najpierw ochotnicy, obecnie do akcji włączył się prywatny detektyw Krzysztof Rutkowski, a Animal Rescue Polska analizuje około 2 tysięcy zdjęć z okolic Gassy i Cieszycy, na których miał przebywać poszukiwany wąż.
       W obu przypadkach istnieją podejrzenia, że gady wypuścił nieodpowiedzialny właściciel, któremu znudziły się one lub przerosły (dosłownie!) jego możliwości dalszego opiekowania się nimi.
      Cień krokodyla utrwalono na fotografiach (sceptycy twierdzę, że równie dobrze może to być pień dużego drzewa), o istnieniu pytona świadczy wylinka, czyli wierzchnia warstwa jego skóry zrzucona podczas linienia, co świadczy, że może on być wygłodniały (sceptycy podkreślają nieodporność tego gatunku na niskie temperatury panujące obecnie w Polsce).
     Ciekawe, czy niebezpieczny krokodyl i groźny pyton zostaną schwytane przed końcem lata.
/k
 
 
10
Nasi partnerzy
(548 artykułów)
Jerzy Bukowski: Kto kogo pożre?
Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Jerzy Bukowski: Górale i prawosławie
Jerzy Bukowski: "Ostre wyrazy w walce politycznej nie są nieparlamentarne"
Jerzy Bukowski: "Nowy Sącz w hołdzie bohaterom niepodległości"
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.