loading
Proszę czekać...
avatar
Resortowy Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
21.10.2018
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za umiarkowany sukces.

Ponieważ patrząc na dość dobry wynik PO i .N czyli 24,7% plus ponad 16 % dla PSL umożliwia dalsze rządzenie w sejmikach dotychczasowym partiom. Pytanie czy koniczynki otrzymają propozycję od prawicy na współrządzenie i jak to odbierze twardy elektorat, który jest bardzo krytyczny wobec PSL-owców. W sukurs PiS-owi może przyjść Kukiz’15 i SLD w sumie te dwie formacje mają 12,6 % , ale to byłaby powtórka z rozrywki jaką mieliśmy 2005 roku PiS-LPR-SAMOOBRONA, tego nikomu nie życzymy. Wynik niewiele ponad 6% komitetom niezależnym pokazuje, że Polacy głosują przez pryzmat polityki krajowej i mimo że wybory dotyczą naszego najbliższego otoczenia to okazuje się, że szyld partyjny ma znaczenie. Warte uwagi jest odbicie od dna komitetu SLD, które osiągnęło ponad 5% jest pewnym zaskoczeniem, po ostatnich wyborach parlamentarnych wieszczono zmierzch tej formacji.

Teraz może troszkę o wynikach w miastach, tych największych jak Warszawa. Tutaj mamy zimny prysznic bez wątpienia, ponieważ wygrana w pierwszej turze Rafała Trzaskowskiego z Patrykiem Jakim takim prysznicem jest. W komentarzach internautów w mediach społecznościowych, można zauważyć ogromne rozgoryczenie wspomnianym wynikiem, zważywszy na aferę reprywatyzacyjną, która właściwie nie uderzyła w obóz Platformy Obywatelskiej. Podobną sytuację mamy w Łodzi, Wrocławiu czy Poznaniu, jednym słowem klęska. Prawica nawiązała kontakt w Krakowie gdzie Małgorzata Wasserman będzie walczyć w drugiej turze z Jackiem Majchrowskim, w Gdańsku mamy podobną sytuację, tam Kacper Płążyński będzie walczył za dwa tygodnie z Pawłem Adamowiczem. Można odnieść wrażenie, że strategia wystawienia znanych posłów na gospodarzy poszczególnych ratuszy nie powiodła się, jednak do oceny należy przeprowadzić głębszą analizę.

00
Nasi partnerzy
(19 artykułów)
Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Wydarzenia
więcej
reklama_pionowa Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.