loading
Proszę czekać...

Ekonomia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Port Gdańsk: powstanie pierwszy w Polsce terminal cukrowy - 2017-11-16
Kontrolowana przez Skarb Państwa Krajowa Spółka Cukrowa (właściciel marki Polski Cukier) wybuduje nowy terminal przeładunkowo-wysyłkowy na terenie Portu Gdańsk. Inwestycja umożliwi obsługę masowego transportu cukru. Będzie to pierwszy w Polsce terminal tego rodzaju. Koszt budowy wyniesie ok. 80 mln zł
kafelka Autosan idzie po setkę - 2017-11-16
W przyszłym roku ulicami Przemyśla będzie jeździć 15 nowych autobusów wyprodukowanych w sanockiej fabryce Autosan. Spółka wygrała przetarg wart 13 mln zł, a na horyzoncie ma kolejne duże zamówienie
kafelka Przez dziewięć miesięcy 2017 roku grupa PGNiG zarobiła na czysto 2,5 mld złotych - 2017-11-13
Dziś grupa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przedstawiła na konferencji prasowej wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy roku 2017. W tym czasie grupa PGNiG zarobiła na czysto 2,5 mld złotych. W stosunku do roku poprzedniego zysk netto po 3 kwartałach był wyższy o 51 proc. 
kafelka Rzeszów: kolejnych 40 autobusów na ekologiczne paliwo od PGNiG - 2017-10-18
W ciągu trzech lat większość autobusów miejskich w Rzeszowie będzie napędzana sprężonym gazem ziemnym. To efekt współpracy rzeszowskiego MPK z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.
kafelka Rząd przyjął projekt budżetu na 2018 rok. PKB 3,8 proc. - 2017-09-26
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2018 przedłożony przez ministra rozwoju i finansów.
kafelka Polski emeryt z rosnącymi długami - 2017-07-18
Najczęstsza emerytura Polaków to 1500 zł. Co roku toczy się dyskusja nad ich podwyżką i zawsze argumentem „za” jest to, że gospodarstwom emeryckim żyje się szczególnie trudno. I zdają się to potwierdzań dane dotyczące zadłużenia polskich emerytów.
kafelka Jak będzie wyglądała waluta przyszłości? - 2017-07-12
Całkowite wyeliminowanie gotówki z obiegu i zastąpienie jej e-pieniądzem wymusiłoby w średnim okresie czasu powstanie alternatywnych kanałów funkcjonowania szarej strefy, wzmocniłoby rynek autonomicznych kryptowalut – doprowadzając w długim okresie do zniekształceń bilansów płatniczych, co w skrajnych warunkach może się przełożyć na trudności z kontrolą podaży pieniądza.
kafelka Założenia budżetowe na przyszły rok - 2017-06-19
6 czerwca rząd przyjął już założenia budżetowe na 2018 r. Zostały już przedstawione Radze Dialogu Społecznego.
kafelka Polski budżet traci z powodu nielegalnych papierosów nawet 7 mld zł rocznie - twierdzą koncerny tytoniowe - 2017-06-15
Mimo że wartość przemytu wydaje się być zawyżona, to jednak robi wrażenie. Tym bardziej, że skalę zjawiska potwierdzają inne źródła. Nie trzeba jednak statystyki, by zobaczyć handlarzy papierosów bez akcyzy na bazarach targach, ulicach. Swoje „wyroby” sprzedają w biały dzień, często nie bojąc się policjantów, czy strażników miejskich, którzy spacerują po bazarach.
kafelka Zdaniem UOKiK Generali ma oddać klientowi koszty likwidacji tzw polisolokaty - 2017-06-07
Z komunikatu UOKIK wynika, że konsument domagał się uznania za niedozwolone postanowienia określające wysokość opłat likwidacyjnych i w konsekwencji zwrotu kwoty zatrzymanej przez Generali przy rozwiązaniu umowy. "Po wydaniu przez Prezesa UOKiK decyzji, ubezpieczyciel ograniczył wysokość opłaty pobieranej w związku z rozwiązaniem umowy" - napisano w komunikacie.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.