loading
Proszę czekać...

Związek


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Głosujmy na kopiec Piłsudskiego! - 2017-08-16
Z wielką radością przyjęliśmy w Komitecie Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego propozycję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby jednym z 13 wizerunków graficznych, spośród których 6 mają wybrać internauci do projektowanego na 2018 rok nowego paszportu był kopiec Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu zwany także Mogiłą Mogił, ponieważ złożono w nim ziemie z ponad 4,5 tysiąca pobojowisk i miejsc kaźni z całego świata, w których kolejne pokolenia Polaków przelewały krew za suwerenność Rzeczypospolitej.
kafelka Panteon Żołnierzy Niezłomnych zamiast grobów zdrajców Polski? - 2017-08-16
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popiera pomysł prezesa Fundacji „Łączka” Tadeusza Płużańskiego, aby na Powązkach Wojskowych powstał w nieodległej przyszłości Panteon Żołnierzy Niezłomnych, który zastąpiłby nie odpowiadającą ich zasługom „szufladkową” konstrukcję architektoniczną zbudowaną kilka lat temu.
kafelka Odszedł Adam Słupek - Chorąży narodowej pamięci - 2017-08-16
W poniedziałkowe popołudnie pożegnaliśmy na cmentarzu w podkrakowskich Radziemicach zmarłego w wieku 71 lat Adama Słupka - działacza „Solidarności”, członka Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, wielokrotnego uczestnika oraz chorążego sztandaru Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.
kafelka Ruszył 23. Maraton Solidarności - 2017-08-15
Blisko 800. zawodników, w tym 200 kobiet ruszyło na trasę 23. Energa Maratonu Solidarności. - Biegnąc ulicą Grunwaldzką pomachajcie przy pomniku Ani Walentynowicz. Ma dzisiaj urodziny - powiedział na starcie honorowym przy pomniku Ofiar Grudnia 1970 r. w Gdyni Tadeusz Majchrowicz, wiczeprzewodniczący "Solidarności".
kafelka Porozumienie w Hucie Łaziska i Re Alloys - 2017-08-10
Od 1 września płace zasadnicze pracowników fizycznych Huty Łaziska oraz spółki Re Alloys wzrosną od 200 do 300 zł brutto. Z kolei pracownicy umysłowi w obu firmach dostaną podwyżkę w wysokości od 100 do 200 zł – to najważniejsze punkty porozumienia płacowego podpisanego 3 sierpnia przez związki zawodowe i zarządy obu firm.
kafelka XXIII Energa Maraton Solidarności startuje 15 sierpnia - 2017-08-10
Jak co roku, 15 sierpnia br. startują zawodnicy w Maratonie Solidarności. Będzie kolejny rekord frekwencji, zarejestrowało się prawie 1000 zawodników chętnych do zmierzenia się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Maraton będzie transmitować TVP Info i TVP 3.
kafelka Postawili na NSZZ "Solidarność"! - 2017-08-08
W sosnowieckiej firmie Grammer Interior Components Polska powstała Tymczasowa Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność. W założeniu związku pracownikom firmy pomogła Solidarność z Bitron Poland.
kafelka Solidarność PR we Wrocławiu: Marszałek preferuje Koleje Dolnośląskie - 2017-08-08
Solidarność dolnośląskich Przewozów Regionalnych protestuje przeciwko polityce transportowej marszałka województwa dolnośląskiego. Jej zdaniem Urząd Marszałkowski preferuje Koleje Dolnośląskie, kosztem wrocławskiego oddziału Przewozów Regionalnych. To grozi utratą miejsc pracy, dlatego związkowcy zwrócili się z apelem do posłów, senatorów i radnych o pomoc w rozwiązaniu – jak to ujęto – patowej sytuacji.
kafelka Czekamy na oficjalną odpowiedź Komisji Europejskiej w sprawie wieku emerytalnego - 2017-08-04
Solidarność nie otrzymała od Komisji Europejskiej żadnej oficjalnej odpowiedzi, a nawet żadnego e-maila w sprawie pytania o zróżnicowany wiek emerytalny. To co mieliśmy okazję dzisiaj zobaczyć to odpowiedź rzeczniczki KE na pytanie dziennikarza podczas konferencji prasowej.
kafelka Lis musi wykonać wyrok! - 2017-08-04
Tomasz Lis, red. naczelny Newsweeka musi opublikować sprostowanie w sprawie artykułów na temat rzekomych pobytów szefa Solidarności Piotra Dudy w sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu – tak orzekł 18 lipca br. Wydział VI Kasacyjny Sądu Apelacyjnego w Warszawie, odrzucając tym samym wniosek Tomasza Lisa o wstrzymanie wykonania prawomocnego wyroku z lutego 2016 r.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.