loading
Proszę czekać...

Sport


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Agnieszka Radwańska jutro bierze ślub - 2017-07-21
Najlepsza polska tenisistka już jutro bierze ślub. Ceremonia odbędzie się w centrum Krakowa. Wybrankiem sportsmenki jest Dawid Celt. 
kafelka Radość w smutnych czasach - 2017-07-19
35 lat temu Polska była smutnym szarym krajem stanu wojennego. A jednak właśnie wtedy piłkarscy kibice nad Wisłą przeżywali niezwykle radosne chwile – nasza reprezentacja piłkarska sięgnęła po trzecie miejsce na świecie. Po raz drugi,i jak na razie ostatni, wspięliśmy się na podium największej futbolowej imprezy.
kafelka Klęska na własne życzenie - 2017-07-11
Klęska piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21 na Mistrzostwach Europy nie powinna dziwić nikogo, kto na co dzień obserwuje szkolenie dzieci i młodzieży. Z tym źle jest zwłaszcza w niższych ligach.
kafelka Adrian Tekliński mistrz świata w kolarstwie torowym: Wkroczyliśmy na wielką scenę - 2017-07-11
Wkroczyliśmy na wielką scenę i zaczęliśmy dyktować na niej swoje warunki. Mam nadzieję, że z igrzysk w Tokio przywieziemy medal - mówi Adrian Tekliński w rozmowie z Andrzejem Berezowskim
kafelka Polska na najwyższym miejscu w historii w rankingu FIFA - 2017-07-06
Reprezentacja Polski w piłce nożnej zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Przed kadrą Adama Nawałki znajdują się jedynie Niemcy, Brazylia, Argentyna, Portugalia i Szwajcaria.​​​​
kafelka Michała Kwiatkowskiego mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas. - 2017-06-21
Michał Kwiatkowski i Katarzyna Pawłowska sięgnęli po tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zawody odbyły się na wymagającej trasie ze startem i metą w Krokowej. Kolarz brytyjskiej ekipy Sky zdeklasował rywali. Drugiego w klasyfikacji Marcina Białobłockiego (CCC Sprandi Polkowice) wyprzedził o 1.15 minuty. Trzeci Maciej Bodnar stracił do zwycięzcy minutę i trzydzieści sekund.
kafelka Kolarskie lata tłuste - 2017-06-16
Polskie kolarstwo w ostatnich latach systematycznie nabiera rumieńców. Dziś liczymy się już nie tylko na szosie, lecz również na torze i na trasach górskich. Włodarze tej dyscypliny w naszym kraju nie zasypiają gruszek w popiele – stawiają na szkolenie następców dzisiejszych mistrzów. Sukcesy przyciągają – Polski Związek Kolarski zyskał właśnie sponsora strategicznego w postaci PKN ORLEN.
kafelka Badanie: co się dzieje we krwi biegacza podczas ekstremalnego wysiłku? - 2017-06-14
Po ekstremalnym wysiłku - np. godzinnym biegu do wyczerpania - we krwi dramatycznie wzrasta poziom wolnego pozakomórkowego DNA. Jest to marker kojarzony dotychczas m.in. z nowotworami, zapaleniami czy z nekrozą komórek. Nowe światło na to zagadnienie rzucają badania naukowców z Łodzi.\n"Wiadomo, że intensywny wysiłek fizyczny powoduje w organizmie reakcje metaboliczne, stresowe. Zdarzało się, że ludzie podczas ciężkiego wysiłku fizycznego schodzili ze świata - przypomina prof. Dariusz Nowak z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. - Ale dopiero niedawno odkryto, że po ciężkim wysiłku fizycznym we krwi znacznie wzrasta ilość tzw. wolnego pozakomórkowego DNA (cfDNA)".
kafelka 5. PKO Półmaraton Solidarności wizytówką Lubelszczyzny - 2017-06-09
3 czerwca br. na trasie Lublin-Świdnik wystartował długo wyczekiwany 5. PKO Półmaraton Solidarności. W pełnych emocji zawodach wzięło udział blisko 700 uczestników z kilku państw. Rekordowa liczba osób w tegorocznej rywalizacji wskazuje na wzrost popularności festiwalu biegowego w Lublinie. Tego samego dnia odbył się również jubileuszowy 25. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” a w jego ramach biegi ulicami Lublina na dystansie 3000 m, Bieg Młodzików, Bieg Krasnali i Pierwsza Lubelska Sztafeta Rodzina z Bocianem. Największa masowa impreza sportowa w mieście wpisała się w obchody 700 – lecia nadania praw miejskich Lublinowi.
kafelka Polska w rankingu FIFA na najwyższym miejscu w historii. Nawałka: podczas meczu zapomina się o tym - 2017-06-01
Piłkarska reprezentacja Polski awansowała o jedną pozycję i obecnie zajmuje 10. miejsce w rankingu. Wyprzedzamy takie potęgi jak Włochy, Anglię czy Urugwaj. Jest to najlepszy wynik w historii.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.