loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Warsaw Gallery Weekend - jesienne święto sztuki współczesnej - 2017-09-14
Warsaw Gallery Weekend, czyli największy cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce, odbędzie się w tym roku w weekend od 22 do 24 września. Podczas siódmej już edycji można będzie obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, spotkać się z artystami i kuratorami wystaw, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach itp.
kafelka Ogólnopolska Konferencja Kultury - "Sztuki wizualne" i "Taniec" - 2017-09-12
Ogólnopolska Konferencja Kultury to przedsięwzięcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaplanowane z myślą o rozpoznaniu i wciele­niu w życie potrzeb i zamierzeń polskich środowisk artystycznych.
kafelka Każdy film powinien mieć małpę w scenariuszu - 2017-09-07
Satyra na temat świata sztuki nowoczesnej i stosunków społecznych w zachodnim świecie. Gatunkowo pomiędzy komedią a thillerem, z dużą dawką surrealizmu. Budzi skrajne emocje, drażni, prowokuje i na pewno zmusza do myślenia. Taki jest film „The Square” szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda, tegoroczny zdobywca złotej palmy w Cannes, który właśnie wchodzi na ekrany kin w Polsce.
kafelka Festiwal wROCK for Freedom we Wrocławiu - 2017-08-29
Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, które odbywają się w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.
kafelka Męskie (choć nie niekobiece) Granie - 2017-08-24
Organizowana od 2010 roku trasa koncertowa „Męskie Granie”, w której uczestniczy wielu najróżniejszych, wyłącznie polskich wykonawców, przyciąga co roku ponad trzydzieści tysięcy miłośników muzyki. Każdy koncert w ramach tego wydarzenia to niezwykła mieszanka gatunków muzycznych i osobowości scenicznych, a także wykonania, które można usłyszeć tylko podczas tej jedynej w swoim rodzaju trasy.
kafelka Walewska i Grudzień wyruszają w trasę koncertową - 2017-08-22
Jej mezzosopran zachwyca melomanów na całym świecie. Mega gwiazda – Małgorzata Walewska urzekła publiczność m. in.: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie czy Theatro Real w Madrycie. Teraz rozpoczyna kolejną trasę koncertową z Robertem Grudniem w polskich kościołach. Pierwszy koncert odbędzie się 22 sierpnia w Stalowej Woli, kolejne w Lublinie i Jędrzejowie.
kafelka Jan Pietrzak, Macin Wolski, Zayazd i inni wybitni artyści na jednej scenie. Nie możesz tego przegapić - 2017-08-07
Wybitni polscy artyści wystąpią na jednej scenie podczas dorocznego koncertu upamiętniającego rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na koncert zaprasza Towarzystwo Patriotyczne.
kafelka Muzeum Warszawy. Nowe stare Muzeum - 2017-07-27
W maju 2017, po 4 latach intensywnych prac modernizacyjnych, konserwacyjnych, a także koncepcyjnych zostało otwarte Muzeum Warszawy, nowa twarz Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Z ponad 300 tysięcy przedmiotów, zarówno dzieł sztuki, jak i rzeczy codziennych, wybrano 7352, by zaprezentować je publiczności w zupełnie inny sposób niż dotychczas.
kafelka Sztukmistrzowie z całego świata w Lublinie - 2017-07-19
Lublin ma zupełnie wyjątkową wizytówkę miasta. Jest nią odbywający się od 10 lat festiwal sztuki Nowego Cyrku Carnaval Sztukmistrzów. To jedyna taka impreza w Polsce. Najlepsi klowni, kuglarze, żonglerzy, akrobaci i inni artyści uliczni z całego świata pod koniec lipca przybywają do miasta na 4 dni. Można podziwiać ich na żywo na ulicach, w najpiękniejszych punktach Lublina i w wybranych przestrzeniach pod dachem.
kafelka Na festiwal…ale gdzie? - 2017-07-14
Letni festiwal muzyczny to dla wielu już absolutnie obowiązkowa pozycja, bez której nie wyobrażają sobie wakacji. Kilkudniowe, zazwyczaj weekendowe imprezy, zarówno w Polsce jak i za granicą przyciągają co roku od kilku do nawet kilkuset tysięcy osób. Dużych muzycznych wydarzeń jest na pęczki, a ich bogactwo i różnorodność są tak wielkie, jak rozpiętość gustów fanów.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.