loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] dalej »
kafelka Wandale na salonach. Street art to pojemne i niejednoznaczne pojęcie - 2017-05-25
Street art to pojemne i niejednoznaczne pojęcie. Dla jednych to wandalizm, dla innych sztuka, odbicie naszych czasów. Tak naprawdę oba twierdzenia są prawdziwe.
kafelka [VIDEO] Nie żyje Zbigniew Wodecki - 2017-05-22
W Warszawie zmarł Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. O śmierci artysty poinformowano na jego oficjalnej stronie internetowej.
kafelka "Czerwone pająki", czyli dziennik żołnierza LWP - 2017-05-22
O służbie w Ludowym Wojsku Polskim (LWP) z innej perspektywy - tak w skrócie można powiedzieć o książce-dzienniku autorstwa Józefa Marii Ruszara. W środę w Warszawie promocja książki "Czerwone pająki".
kafelka [video] Najnowszy teledysk Mateusza Mate.O Otremby do piosenki pt. „Chrystus panuje” - 2017-05-19
najnowszy teledysk Mateusza Mate.O Otremby do piosenki pt. „Chrystus panuje”. To pierwszy singiel zapowiadający płytę Mate.O/TU pt. "KRÓL WSZECHŚWIATÓW". Inspiracja do napisania tekstu pochodzi z Psalmu 93.
kafelka Węgorzewska i Grudzień wystąpią w Muzeum Czartoryskich - 2017-05-12
W najbliższą niedzielę, 14 maja, w Muzeum Czartoryskich w Puławach odbędzie się uroczyste otwarcie.
kafelka Klata po utracie stanowiska: Minister Gliński ma na sumieniu kolejny teatr. Tym razem jest to Stary Teatr - 2017-05-11
- To decyzja polityczna – tak część aktorów i pracowników Starego Teatru w Krakowie podsumowuje zmianę na stanowisku dyrektora placówki. – Minister Gliński ma na sumieniu kolejny teatr. Tym razem jest to Stary Teatr – komentuje zmianę, sam ustępujący dyrektor Jan Klata, który decyzję o pozbawieniu go stanowiska ocenia negatywnie.
kafelka ”Rotmistrz Witold Pilecki – żołnierz niezłomny” - wystawa o rotmistrzu Pileckim w Sali BHP - 2017-05-10
Legenda konspiracji Witold Pilecki urodził się 13 maja 1901 r. w Ołońcu (Karelia). 8 maja 1947 r. został aresztowany przez funkcjonariuszy UB. Wyrok śmierci wykonano 25 maja 1948 r. Ciała rotmistrza nie odnaleziono. W piątek 12 maja 2017 roku o godz.12 w sali BHP Stoczni Gdańskiej otwarta zostanie wystawa pt.”Rotmistrz Witold Pilecki – żołnierz niezłomny”. Będzie prezentowana z inicjatywy europoseł Anny Fotygi, byłej minister spraw zagranicznych.
kafelka Ralph Kamiński – przepis na sukces - 2017-05-10
Niezwykły talent, wyjątkowe zjawisko. Ile już razy okrzykiwano tak wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W przypadku Ralpha Kamińskiego to nie jest nadużycie. Tym razem rzeczywiście jest to coś nowego. I naprawdę wyjątkowego.
kafelka Winylowe szaleństwo w muzeum - 2017-05-05
Wielki powrót płyt winylowych to zjawisko ogólnoświatowe. Zauważyły to już sieci handlowe i czarne krążki można kupić nawet w Biedronce czy Tesco. Winyle mają również swoje międzynarodowe święto – Record Store Day, które 22 kwietnia obchodziliśmy także w Polsce. W Warszawie wielkie świętowanie trwało aż dwa dni i miało miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
kafelka [video] Wkrótce premiera 5 sezonu "House of Cards". Jest już zwiastun - 2017-05-02
W sieci pojawił się zwiastun wyczekiwanego 5. sezonu serialu "House of Cards". Premiera zapowiadana jest na 30 maja.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.