loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Liroy wraca do rapu - 2017-11-20
Kto mógłby przypuszczać, że PIotr Liroy-Marzec tak dobrze będzie sobie radził w łąwach poselskich. Jednak raper wraca do korzeni i znowu będzie nagrywał rapowe hity.
kafelka IAMDDB, czyli Diana De Brito w Warszawie - koncert intymny - 2017-11-17
Manchester od zawsze uchodził za miejsce przyciągające kreatywnych, oryginalnych muzyków. W latach 60. działali tutaj między innymi Bee Gees, dekadę później pojawiło się Joy Division, które na zawsze odmieniło oblicze rocka. Dziś jest IAMDDB, czyli Diana De Brito.
kafelka Grzegorz Gortat: "Mur" - 2017-11-16
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa JanKa. "Mur" to antyutopia, próba współczesnego spojrzenia na wizje świata roztaczane przez klasyków tego gatunku, jak Orwell czy Zamiatin.
kafelka Już w najbliższą niedzielę premierowy koncert Małego TGD - 2017-11-10
W ramach konferencji Baza Centrum 2017 w najbliższą niedzielę 12 listopada o godzinie 14.00, w hali przy ul. Mińska 65 w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Małe TGD. Wstęp wolny.
kafelka "Popiełuszko" - sztuka powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność - 2017-11-10
– Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować – powiedział reżyser Jan Nowara. Efekt prac wystawiono na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Sztuka powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność.
kafelka Frida Kahlo - meksykańska inkona w Poznaniu - 2017-11-09
Na poznańską wystawę meksykańskiej artystki Fridy Kahlo nie wejdziemy z marszu – „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” to najbardziej oblegana wystawa w Polsce. Tylko w pierwszym tygodniu sprzedano 9 tysięcy biletów.
kafelka Święto niepodległości - oratorium Roberta Grudnia - 2017-11-08
Literacko - muzyczna podróż przez chrześcijańskie dzieje Polski. Oratorium Roberta Grudnia “Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” 10 listopada rusza w kolejną trasę koncertową. Utwór w wykonaniu znanej aktorki Anny Seniuk, Chóru Zakrzewiaki, Chóru Kameralnego Cantum Concinnum Jarocin i zespołu Orkiestra 966, będzie można usłyszeć w zabytkowych kościołach Lubelszczyzny, Śląska Opolskiego, Dolnego Śląska i Wielkopolski.
kafelka Cały ten Polish Jazz - 2017-11-03
Pod hasłem „Tribute to Polish Jazz” swój jubileusz świętowała warszawska inicjatywa propagująca kulturę winylową Winyl Market. Był to jednocześnie hołd organizatorów złożony polskiej szkole jazzu – można było kupić płyty, obejrzeć wystawę okładek płyt jazzowych klasyków, głównie z serii „Polish Jazz”, i spotkać się z legendarnym jazzmanem Andrzejem Dąbrowskim.
kafelka Fotografie nagrobne - sztuka, która wzrusza wszystkich - 2017-11-03
Na idących alejkami cmentarzy patrzą z nagrobnych fotografii oczy bliskich i nieznajomych. Od wieków ludzie umieszczając na nagrobkach portrety, a później fotografie, wyrażali uczucie do zmarłych.
kafelka Paweł Woldan dla "TS": Róbmy filmy o tym, co nam bliskie - 2017-10-26
– Reżyser filmów dokumentalnych musi być odważny. Inaczej szkoda w ogóle zajmować się tą profesją – mówi Paweł Woldan, scenarzysta i reżyser, twórca ponad 80 filmów dokumentalnych, laureat Platynowego Opornika – nagrody Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” za całokształt twórczości, w rozmowie z Magdaleną Zarzycką.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.