loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] dalej »
kafelka [video] Historyczna wpadka na tegorocznej gali Oscarów. Pomylono zwycięzców w kategorii Najlepszy Film - 2017-02-27
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po raz 89. przyznała Oscary. Za najlepszy film uznano "Moonlight" w reżyserii Barry’ego Jenkinsa, chociaż przez pomyłkę ogłoszono zwycięstwo "La La Land". Ten ostatni zdobył jednak najwięcej, bo sześć statuetek.
kafelka [Nasz Patronat] Musical "Karol". Niezwykła podróż po życiu i dziele św. Jana Pawła II - 2017-02-26
W Tauron Arenie w Krakowie niezwykła podróż po życiu i dziele św. Jana Pawła II. Musical "Karol" przeprowadza widzów po historii życia wielkiego człowieka. Wspaniała muzyka połączona z tańcem i pokazami laserowymi komponuje się w wyjątkową całość.
kafelka [zwiastun] Film "Chata". List od Boga. Nigdy nie jesteś sam - 2017-02-26
Film „Chata” powstał na podstawie światowego bestsellera o tym samym tytule. Książka sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce. „Chata” to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.
kafelka Podpisz apel dolnośląskiej "S" w obronie dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezarego Morawskiego - 2017-02-24
Panie Marszałku! My, niżej podpisani Obywatele, żądamy honorowania wyników konkursu na dyrektora Teatru Polskiego, a tym samym dania możliwości normalnego funkcjonowania zespołowi teatru przygotowującego na marzec premiery kilku przedstawień teatralnych. Zwracamy się do Pana i Zarządu Województwa Dolnośląskiego, by nie ulegał szantażowi małej grupy ludzi, dla której nie liczy się dobro wspólne, a jedynie własny interes. Chcemy wierzyć, że weźmie Pan poważnie pod uwagę te społeczne, obywatelskie głosy. - czytamy w apelu w obronie dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezarego Morawskiego
kafelka Recenzja filmu "La La Land": Słodko-gorzkie La La La - 2017-02-24
6 października 1927 odbył się w Ameryce pierwszy seans filmu dźwiękowego – „Śpiewaka jazzbandu”. Ludzie sztuki i krytycy wieszczyli wówczas koniec X muzy. Z czasem okazało się, że ten krok w dziejach filmu był koniecznością, choćby dlatego, że wzbogacił go o nowy gatunek – musical.
kafelka Barbara Gąsienica-Giewont dla "TS": Inspiracją do zagrania Emilii Wojtyły było samo życie - 2017-02-23
– Zaskakiwać może połączenie historycznej fabuły z najnowocześniejszymi technologiami świetlnymi i multimedialnymi – mówi o musicalu „Karol” aktorka Barbara Gąsienica-Giewont, odtwórczyni roli Emilii Wojtyły, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
kafelka „Wesele” Wyspiańskiego narodową lekturą 2017 r. - 2017-02-21
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego okazało się bezkonkurencyjne. To dzieło internauci wybrali na lekturę podczas Narodowego Czytania 2017. Wyniki plebiscytu ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim zorganizowanej z okazji przypadającego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
kafelka [video] Ścinanie krzyża i sceny seksu z figurą św. Jana Pawła II w teatrze w Warszawie. Ratusz zachwycony - 2017-02-21
W wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego spektaklu "Klątwa", pokazane są kontrowersyjne sceny – m.in. scena seksu z figurą polskiego papieża czy niszczenie krzyża, a pod koniec przedstawienia jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Sztukę poza warszawskim Ratuszem promują artyści i politycy, w tym posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus.
kafelka Wrocławska aktorka ostro o sytuacji w TP we Wrocławiu: Za chwilę sobie wszyscy popodrzynamy gardła - 2017-02-16
- O jaką demokrację walczymy? Przecież dyrektor został wybrany demokratycznie. W prokuraturze zostało złożone zawiadomienie o tym, że konkurs rzekomo był ustawiony. Mam więc pytanie. Jak prokuratura rozstrzygnęła tę sprawę? Jeżeli jesteśmy w państwie prawa to szanujmy to prawo, choćby było nie wiem jak kulawe. Bo jeżeli nie będziemy szanować choćby tego kulawego prawa, to za chwilę sobie wszyscy popodrzynamy gardła. Tak się to skończy. - mówi o sytuacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu dla portalu niezalezna.pl, wrocławska aktorka Monika Bolly.
kafelka Jego „Kochać” znają wszyscy. 75. urodziny Piotra Szczepanika - 2017-02-14
Piotr Szczepanik, wokalista i aktor, obchodzi dzisiaj 75. rocznicę urodzin. jego liryczne piosenki tj. „Kochać”. Liryczne piosenki w jego wykonaniu m.in. „Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Zielone wzgórza nad Soliną”, czy „Goniąc kormorany” podbiły serca Polaków.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.