loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] dalej »
kafelka Na pełną biografię Zbigniewa Cybulskiego czekaliśmy pół wieku - 2017-01-03
Ukazała się kilka dni przed 50. rocznicą tragicznej śmierci aktora. Książka Doroty Karaś „Cybulski. Podwójne salto” przynosi wiedzę o wszystkich okresach życia Zbigniewa Cybulskiego. Aktor zginął mając raptem 40 lat, ale przeżył niemal trzy, a może nawet cztery epoki. Pierwszą z nich był okres przedwojenny, z wakacjami blisko wschodniej granicy, w pięknym domu w Kniażach koło Śniatynia, czy z przewodzeniem bandzie dzieci na podwórku w Warszawie. Rodzina ziemiańsko-urzędnicza, o korzeniach ormiańskich, w pewnym sensie należała do elity.
kafelka Nie żyje George Michael - 2016-12-26
Zmarł brytyjski wokalista George Michael. Miał 53 lata.
kafelka „Ostatni szczyt” - filmowy bestseller niebawem w Polsce - 2016-12-14
Najnowszy film Juana Manuela Cotelo pt.: „Ostatni szczyt” od piątku, 16 grudnia br., będzie wyświetlany w Polsce. Hiszpański reżyser, twórca słynnego kinowego hitu „Mary's Land – Ziemia Maryi” przebywał z wizytą w Polsce na pokazach przedpremierowych.
kafelka Bogusław Linda odważnie o "Powidokach" - 2016-12-08
Film Andrzeja Wajdy jest polskim kandydatem do Oscara. Odtwórca głównej roli postawił na niecodzienną formę promocji.
kafelka Koncert Mate.O z zespołem: "Pieśni Naszych Ojców". Kraków 8 grudnia - 2016-12-06
już w najbliższy czwartek (tj. 8 grudnia) będzie można posłuchać Pieśni Naszych Ojców w wykonaniu Mate.O, wraz z zespołem. Zapraszamy do sali teatralnej parafii św. Jadwigi w Krakowie (ul. Łokietka 60) na godzinę 19.00
kafelka Szczecińskie posiedzenie Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ 'Solidarność”, 18-19 listopada 1980 - 2016-11-23
W ramach centralnego projektu badawczego „ Opozycja w Polsce 1976-1989 Encyklopedia Solidarności” Instytut Pamięci Narodowej opublikował materiały archiwalne relacjonujące posiedzenie KKP NSZZ „Solidarność”, które odbyło się w Szczecinie w listopadzie 1980 roku. Wyboru źródeł dokonał dr Artur Kubaj, historyk ze szczecińskiego oddziału IPN. W książce znalazły się transkrypcje zapisów dźwiękowych z obrad i spotkań oraz stenogramy. Publikacja zawiera także zbiór zdjęć.
kafelka Poprawił się stan zdrowia Danuty Szaflarskiej - 2016-11-21
Aktorka Danuta Szaflarska zakończyła leczenie w szpitalu i obecnie przebywa w domu .
kafelka Joanna Siedlecka otrzymała Nagrodą Mackiewicza - 2016-11-13
11 listopada, w dniu Święta Niepodległości Joanna Siedlecka odebrała w Warszawie Nagrodę im. Józefa Mackiewicza za książkę "Biografie odtajnione. Z archiwów literackich bezpieki". Sekretarz Kapituły Stanisław Michalkiewicz podkreślił jednak że autorka została uhonorowana także za całokształt twórczości.
kafelka Równo 92 lata temu Władysław Reymont otrzymał Literacką Nagrodę Nobla - 2016-11-13
13 listopada 1924 roku Szwedzka Akademia Nauk uhonorowała polskiego pisarza Literacką Nagrodą Nobla za powieść Chłopi. Reymond jako drugi Polak, po Henryku Sienkiewiczu otrzymał tą nagrodę. Powieść Chłopi wygrała z dziełami takich tuzów literatury jak Tomasz Mann, Maksym Gorki czy Thomas Hardy. W tym samym roku o nagrodę ubiegał się również Stefan Żeromski.
kafelka Listopadowe wizyty u króla. To już piąta edycja akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” - 2016-11-03
Zwiedzanie komnat królewskich, lekcje muzealne, warsztaty taneczne dla wszystkich, a także koncerty oraz gry i zabawy dla dzieci – te i wiele innych atrakcji przygotowano dla odwiedzających rezydencje królewskie w listopadzie. Zwiedzanie czterech wyjątkowych miejsc będzie bezpłatne.
« wstecz [1] [2] [3] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.