loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Sztukmistrzowie z całego świata w Lublinie - 2017-07-19
Lublin ma zupełnie wyjątkową wizytówkę miasta. Jest nią odbywający się od 10 lat festiwal sztuki Nowego Cyrku Carnaval Sztukmistrzów. To jedyna taka impreza w Polsce. Najlepsi klowni, kuglarze, żonglerzy, akrobaci i inni artyści uliczni z całego świata pod koniec lipca przybywają do miasta na 4 dni. Można podziwiać ich na żywo na ulicach, w najpiękniejszych punktach Lublina i w wybranych przestrzeniach pod dachem.
kafelka Na festiwal…ale gdzie? - 2017-07-14
Letni festiwal muzyczny to dla wielu już absolutnie obowiązkowa pozycja, bez której nie wyobrażają sobie wakacji. Kilkudniowe, zazwyczaj weekendowe imprezy, zarówno w Polsce jak i za granicą przyciągają co roku od kilku do nawet kilkuset tysięcy osób. Dużych muzycznych wydarzeń jest na pęczki, a ich bogactwo i różnorodność są tak wielkie, jak rozpiętość gustów fanów.
kafelka Papryczki znów w Polsce - 2017-07-13
Red Hot Chilli Peppers, jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka, powraca na koncert do Polski.
kafelka Powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków - 2017-07-04
Nowelizacja ustawy o ochronie zabytków przyjęta 22 czerwca 2017 r. przez Sejm RP umożliwi powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków.
kafelka Kolejna cenna inicjatywa Roberta Grudnia tym razem o św. Bracie Albercie - 2017-07-04
W ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia w całej Polsce będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl upamiętniający i przybliżający postać św. Brata Alberta zwanego Ojcem Ubogich. W tym roku obchodzony jest w Polsce Rok Świętego Brata Alberta.
kafelka Prezydent Opola zamienił festiwal piosenki polskiej na festiwal piosenki niemieckiej? - 2017-06-16
Zamiast Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który nie odbył się z powodu zerwania umowy z Telewizją Polską, przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, we wrześniu w Opolu odbędzie się JugendFestivalMłodych organizowany przez organizacje mniejszości niemieckiej - pisze Dziennik.pl
kafelka Prestiżowe wyróżnienie dla Roberta Grudnia - 2017-06-14
Robert Grudzień otrzymał prestiżowe wyróżnienie – medal 700-lecia Miasta Lublina. Uroczystość jego wręczenia odbyła się podczas koncertu z okazji trzydziestej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie.
kafelka [Fotorelacja] Nasz Patronat. Tak festiwal "Południca" im. Kazimierza Grześkowiaka wyglądał w zeszłym roku - 2017-06-12
Szanowni Państwo ruszamy z III edycją Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca 2017. Festiwal odbędzie się w dniach 2 -3 września. Idea i założenia Festiwalu są identyczne z zeszłorocznymi. Dla przypomnienia: Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości. Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny.
kafelka Festiwal im Kazimierza Grześkowiaka "Południca". Zgłoś się do konkursu! - 2017-06-10
Szanowni Państwo ruszamy z III edycją Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca 2017. Festiwal odbędzie się w dniach 2 -3 września. Idea i założenia Festiwalu są identyczne z zeszłorocznymi. Dla przypomnienia: Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości. Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny.
kafelka Dali kontra Warhol w Warszawie - 2017-06-09
W Warszawie trwa niezwykła wystawa prezentująca sylwetki i twórczość dwóch największych skandalistów XX wieku – Salwadora Dali i Andy Warhola. Kontrowersyjni artyści już za życia stali się legendą, a ich dzieła przeszły do historii, całkowicie zmieniając świat sztuki.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.