Szef MSZ Austrii krytykuje UE: Węgry, Polska i Słowacja od początku nie popierały polityki zapraszania

Austriacki minister spraw zagranicznych Sebastian Kurz, w wywiadzie dla "Welt am Sonntag" ostro skrytykował zapowiedź niemieckiego rządu o przyjęciu uchodźców z Włoch i Grecji. Pochwalił za to, w tej kwestii, Polskę, Węgry i Słowację.
By Österreichische Außenministerium - Rat Auswärtige AngelegenheitenUploaded by Ailura Szef MSZ Austrii krytykuje UE: Węgry, Polska i Słowacja od początku nie popierały polityki zapraszania
By Österreichische Außenministerium - Rat Auswärtige AngelegenheitenUploaded by Ailura / Wikipedia Commons, CC BY 2.0

Sebastian Kurz, w wywiadzie dla "Welt am Sonntag" skrytykował Angelę Merkel, która zapowiedziała niedawno, że przyjmie do kraju uchodźców z Włoch i Niemiec.

– 
To błędna polityka (...). Dopóki imigranci będą mieli wrażenie, że w końcu i tak dotrą do Niemiec, dopóty będziemy tylko wzmacniać przemytników ludzi i będziemy przyczyniać się do powstawania nowych fal imigrantów

– stwierdził. 

Odnosząc się do dzisiejszego referendum na Węgrzech wskazał, że "gdyby naszym celem była od początku ochrona zewnętrznych granic UE, a nie relokacja uchodźców, to tego referendum nie byłoby". 

Przypomniał, że to m. in. Niemcy usiłowały narzucić UE inną politykę migracyjną. 

– Węgry, Polska i Słowacja od początku nie popierały polityki zapraszania. Nie powinniśmy stwarzać wrażenia, że ​​istnieją dwie różne klasy członków UE. Niebezpiecznym zjawiskiem jest tworzenie przez kilka krajów UE wrażenia, że stoją moralnie wyżej niż pozostałe kraje członkowskie (...).

– dodał Kurz. 

telewizjarepublika.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe