Zapylacze z Afryki, Ferrari z PE

Zapylacze z Afryki, Ferrari z PE

Chłopak z Kresów Wschodnich RP Czesław Wydrzycki, który do historii polskiej piosenki przeszedł jako Czesław Niemen(16 lutego była 84 rocznica jego urodzin)śpiewał „Dziwny jest ten świat”. W rzeczy samej. Jakiś czas temu w ramach udziwniania i tak już dziwnego świata, europarlament przyjął rezolucję w sprawie… zapylaczy. Ubolewał, że zapylaczy jest teraz mniej, a także mniejsza jest liczba ich gatunków. Chodziło o pszczoły ale złośliwcy dworowali sobie, że to nieprawda, że zapylaczy jest mniej, wręcz przeciwnie, bo do Europy przybyło ostatnio parę milionów zapylaczy, zwłaszcza z Afryki i Azji i to bardzo zróżnicowane gatunki... Wtedy oburzono się, jak można robić krotochwile z imigrantów! Koniec końców wszyscy zapomnieli o pszczołach, a przecież o tym była rezolucja. Gdy piszę te słowa, w Strasburgu w PE właśnie uchwalono nową epokę motoryzacji. Kiedyś Komunistyczna Partia ZSRS uchwalała erę elektryfikacji, a teraz, po dekadach parlament z trzema siedzibami: w Alzacji, Belgii i w Wielkim Księstwie Luksemburg wieści epokę bez samochodów spalinowych, które można będzie kupić jeszcze tylko 9 lat. Tradycyjne auta przeznaczono więc na stos niczym kiedyś Giordano Bruno, ale z tego stosu sprytni ludzie wyłączyli Ferrari i Lamborghini. Rodacy Pier Antonio Panzeriego(no, jednak NIE napiszę w stylu kibiców: „PDW”- „Pozdrowienia Do Więzienia”) zrobili czary-mary i włoski przemysł motoryzacyjny mógł wypiąć z dumą niewątłą pierś. Zatem stare Citroeny francuskiej klasy robotniczej, czy leciwe Volkswageny ze wschodnich landów RFN są „be”, ale luksusowe Ferrari są „cacy”. Wszystko to dzieje się w samym epicentrum afery korupcyjnej w PE. Na naszych oczach establishment UE strzelił sobie efektownego samobója. Reputacja instytucji Unii osiągnie poziom kretów na Żuławach albo depresji w kraju, z którego jest sprawozdawca owego raportu czyli Niderlandów…

 

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (22.02.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jak zaczną konkurować na antenie, to.... Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
"Jak zaczną konkurować na antenie, to...". Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za "kraj nieprzyjazny". Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech – Jewhen Stanisławow.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego Wiadomości
Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku to pomysł nie do zaakceptowania przez rząd PiS; zrobimy wszystko, żeby ochronić polskie rodziny przed kolejnym pseudoekologicznym wymysłem bogatych krajów i biurokratów z Brukseli - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć

Nic nie zapowiada, by relacje rodziny królewskiej uległy poprawie. Jak mówi dla Fox News królewski ekspert Christopher Andersen – książę Harry nie zostanie ciepło przyjęty przez króla Karola i księcia Williama.

Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach Wiadomości
Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach

Bardzo dobre wieści dla polskich kibiców skoków narciarskich. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł znakomicie zaprezentowali się podczas ostatnich w tym sezonie kwalifikacji.

To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka Wiadomości
To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują Marcina Wolfa lat 24. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister Wiadomości
UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister

Rada UE przyjęła we wtorek rozporządzenie określające bardziej rygorystyczne normy emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Regulacja zakłada 100 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla w przypadku nowych pojazdów po 2035 roku. Zdaniem minister klimatu i środowiska UE być może wycofa się z tego założenia.

Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza Wiadomości
Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza

Korespondent amerykańskiego dziennika „Wall Street Journal” Evan Gershkovich został zatrzymany w Jekaterynburgu na Uralu – podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na media rządowe w Moskwie. Twierdzą one, że reporter jest podejrzany o szpiegostwo.

Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat Wiadomości
Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat

Nie żyje Robert Gallinowski. Aktor znany był między innymi z takich filmów jak "Nadzy wśród wilków" czy "Carlos". Zmarł niespodziewanie w wieku 53 lat.

Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo” Wiadomości
Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo”

Robert Lewandowski i Kamil Glik rywalizują o przywództwo w reprezentacji Polski? Taki wniosek można wysunąć na podstawie słów Łukasza Olkowicza, który jest autorem głośnej rozmowy o „aferze premiowej” z Łukaszem Skorupskim.

Emerytury
Stażowe