Piotr Duda w TVP3 Gorzów: Nigdy nie będziemy podpisywać umowy programowej z jakąkolwiek partią polityczną

– Czas przedwyborczy to jest okres, w którym można „docisnąć” polityków o sprawy pracownicze, które nas najbardziej interesują. Jeżeli Zjednoczona Prawica chce rozwiązywać problemy społeczne, to będziemy z nią współpracować. Ale nigdy nie będziemy oficjalnie wspierać ani podpisywać umowy programowej z jakąkolwiek partią polityczną – mówił wczoraj w programie „Rozmowa Dnia” na antenie TVP3 Gorzów przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.
 Piotr Duda w TVP3 Gorzów: Nigdy nie będziemy podpisywać umowy programowej z jakąkolwiek partią polityczną
/ fot. Marcin Żegliński

Rozmowa toczyła się na temat bieżących działań związku oraz rozdzielenia działalności związkowej od politycznej. Pytany o karierę polityczną byłych związkowców, szef Solidarności odparł:

Po naszych doświadczeniach z AWS-em zmieniliśmy statut Solidarności, wprowadzając rozwiązania, które polegają na tym, że jeśli związkowiec chce wejść do polityki, rezygnuje z funkcji związkowych, takich jak szefa Komisji Zakładowej, szefa Regionu, szefa Komisji Krajowej. Wówczas ma prawo kandydować do Sejmu czy na stanowiska ministerialne.

Dodał też:

Czas przedwyborczy to jest okres, w którym można „docisnąć” polityków o sprawy pracownicze, które nas najbardziej interesują. Jeżeli Zjednoczona Prawica chce rozwiązywać problemy społeczne, to będziemy z nią współpracować. Także jeżeli jakikolwiek związkowiec chce iść do polityki, to ma do tego prawo. Ale nigdy nie będziemy oficjalnie wspierać ani podpisywać umowy programowej z jakąkolwiek partią polityczną.

Zaznaczył, że nie wszystkie działania obecnie rządzącej ekipy znajdują poparcie Solidarności.

Spotkanie w kolebce gorzowskiej Solidarności

W dalszej części rozmowy poruszano temat powstrzymania wzrostu cen energii, podwyżek dla pracowników sektora publicznego, a także emerytur stażowych oraz wczorajszego spotkania Piotra Dudy z gorzowskimi związkowcami. 

– Cieszę się, że możemy spotkać się tu w kolebce gorzowskiej Solidarności. Dziś będziemy rozmawiać o wielu problemach, które dotyczą polskich pracowników, ale także tych problemach, które dotyczą związkowców z Solidarności. Przywożę też pozytywne rozwiązania i dziś będę o nich mówił na spotkaniu ze związkowcami. Mam na myśli rozmowy rząd – Solidarność – mówił przewodniczący Piotr Duda na antenie TVP3 Gorzów.

Całą rozmowę można obejrzeć w serwisie internetowym TVP3 Gorzów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe