Podkarpacka Solidarność wybiera

W tym tygodniu odbyły się wybory w: NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego, w PGE Rejon Energetyczny w Krośnie, w „Autosan” w Sanoku oraz w PGE Rejon Energetyczny w Krośnie.
fot. fb Podkarpacka Solidarność wybiera
fot. fb

W dniu 25 lutego 2023 roku w biurze Regionu Podkarpackiego NSZZ „Solidarność” przy ul. Słowackiego w Krośnie, odbyło się Międzyzakładowe Walne Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej został Marcin Pawlus z KMP Krosno. Delegatami do Sekcji Krajowej Funkcjonariuszy i Pracowników Policji zostali: Marcin Pawlus, Jacek Kozdrój, Artur Głód. Ponadto wybrano delegatów do Regionu Podkarpackiego NSZZ „Solidarność”: Marcina Pawlusa i Artura Głód.

Trzy dni później, 28 lutego odbyły się dwa zebrania wyborcze - Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze w PGE Rejon Energetyczny w Krośnie oraz w "Autosan" w Sanoku.
Nowym Przewodniczącym Komisji Oddziałowej w PGE Rejon Energetyczny w Krośnie został wybrany Jacek Kobiałka. Podziękowania dla dotychczasowego Przewodniczącego Romana Żurowskiego za świetną współpracę z Regionem, oraz pracę na rzecz pracowników. 
Na nowego Przewodniczącego Komisji Zakładowej "Autosan" w Sanoku został wybrany Andrzej Naleśnik, który wraz z Ryszardem Sitarzem jest też Delegatem na WZD Regionu. Dziękujemy dotychczasowej Przewodniczącej Ewie Latusek za prowadzenie Organizacji w trudnych czasach dla Firmy.

Natomiast 1.03.23 r. wczesnym rankiem odbyło się kolejne Zebranie Wyborcze, którego gościem był Przewodniczący Edmund Myszka z Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego. Rejon Energetyczny w Sanoku ma nowego Przewodniczącego Komisji Oddziałowej, którym został Aleksander Packanik. Dziękujemy dotychczasowemu Przewodniczącemu Krzysztofowi Inglotowi za wiele lat pracy dla "Solidarności". Delegatem na WZD- Regionu został wybrany Andrzej Szafran.

Gratulacje dla wszystkich wybranych. 

Wybory nadzorował Lucjan Fejkiel i Danusia Jurczak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Wiadomości
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej

31 marca 1963 r. w Londynie zmarła Aleksandra Piłsudska z domu Szczerbińska. O niepodległość Polski walczyła w Polskiej Partii Socjalistycznej, Polskiej Organizacji Wojskowej, Legionach Polskich. Dama Orderu Virtuti Militari, od 1921 r. (druga) żona marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną Wiadomości
Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną

Władimir Putin przegrał wojnę informacyjną; cały wolny świat zobaczył, że na kłamstwie polityki się nie zbuduje i zjednoczył się wokół prawdy, dając potężny odpór rosyjskiej propagandzie, co widzę też w społeczeństwie polskim - podkreślał w piątek ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa Wiadomości
Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa

Szymon Hołownia wypowiedział się na antenie Polsat News na temat kondycji ugrupowań opozycyjnych.

[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt Wiadomości
[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. "Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt"

Od kilku tygodni "wiodące media" publikują szereg artykułów na temat dofinansowań projektów naukowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jedną z firm wymienianą w szeregu publikacji zapoczątkowanych przez posłów Platformy Obywatelskiej Dariusza Jońskiego i Michała Szczerbę, jest firma Chime Networks, której prezesem jest Piotr Maziewski - Nikt nie zadał sobie trudu, aby zapytać nas na czym polega nasz projekt. Wszyscy, łącznie z panami posłami opierali swoje oceny o wiedzę jaką mogli wyczytać jedynie z tytułu projektu - mówi nam Piotr Maziewski

Ukraina: Przygotowujemy się do kontrofensywy Wiadomości
Ukraina: "Przygotowujemy się do kontrofensywy"

Siły ukraińskie przygotowują kontrofensywę - potwierdził w piątek doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak w rozmowie z włoską agencją Ansa. Podkreślił też, że Ukraińcy nie wycofają się z Bachmutu.

Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie Wiadomości
Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie

Minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował w poście na Twitterze o śmierci obywatela Polski walczącego na Ukrainie. Dodał, że drugi z mężczyzn, który był wolontariuszem, został lekko zraniony w czasie walk i wrócił do Polski. Wspomniał również, że kolejna osoba, która udzielała się na terenie tego kraju, została przewieziona z Dniepru do Kijowa.

Byłem w szoku. Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa Wiadomości
"Byłem w szoku". Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa

Fernando Santos pod koniec stycznia został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Początki współpracy z Portugalczykiem ocenił Robert Lewandowski.

Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie Wiadomości
Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie

Żona Krzysztofa Ibisza zabrała głos ws. udziału swojego męża w popularnym programie rozrywkowym. Chodzi o nowy sezon "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który budzi więcej emocji niż poprzednie edycje.

Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny Wiadomości
Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny

"Niemcy powinny wysyłać więcej broni, więcej amunicji i więcej pieniędzy na Ukrainę, ponieważ są zdecydowanie najbogatszym i największym krajem Unii" - powiedział premier RP Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem informacyjnym Politico po zakończonym w piątek szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki Wiadomości
Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki

Amerykański resort finansów zdecydował o nałożeniu sankcji na trzy podmioty i ośmiu białoruskich urzędników, w tym producenta ciężarówek BiełAZ, Mińską Fabrykę Samochodów (MAZ) i prezydencki odrzutowiec Łukaszenki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe