Ryszard Czarnecki: Sklep Marzeń PO

Sklep Marzeń PO
Przewodniczący PO Donald Tusk  Ryszard Czarnecki: Sklep Marzeń PO
Przewodniczący PO Donald Tusk / fot. Flickr/ Platforma Obywatelska RP/ CC BY 2.0

Nigdy nie myślałem, że jedzenie mięsa może być demonstracją polityczną. Ba, wręcz protestem przeciwko określonej partii (opozycyjnej) i określonemu politykowi (prezydentowi stolicy). Życzę zatem wszystkim smacznego. Sobie też, bo przekąszę tatara w trakcie pisania tego tekstu. Gdy był stan wojenny, na manifestacjach „Solidarności” krzyczałem wraz z innymi: „PO-KO-JO-WA  DE-MON-STRA-CJA!”. No, nie zawsze było pokojowo i choć miło się słuchało w duszpasterstwie akademickim o postaci Mahatmy Gandhiego i jego ruchu „Non Violence” ("Bez Przemocy") to jakoś nie zawsze się stosowaliśmy do nauk ojca niepodległych Indii. Niektórzy z ZOMO czy SB mogą coś o tym powiedzieć, ale cicho-sza: nie jestem prawnikiem, nie wiem, czy jest przedawnienie...

"Nowy Wspaniały Świat"

Piszę o mięsie, bo zjeść dzisiaj schaboszczaka, wspomnianego tatara, czy nawet mielonego - jak u babci: z mizerią - to znaczy, że nie aprobujesz, siostro, bracie „Nowego Wspaniałego Świata”, który szykują nam włodarze największych aglomeracji świata, a jakże: z Rafałkiem (to zdrobnienie jest jak ulał)-panem na warszawskich włościach. Rafałek co prawda odcina się od owej inicjatywy C 40 Cities (jak to u lewaków: kłamstwo na kłamstwie, bo jest tam prawie 100 miast…), ale przecież na swoim Campusie Polska Przyszłości mówił, że Warszawa jest w awangardzie miast walczących ze skutkami zmian klimatycznych i… „jak będziemy rządzić – to będzie szybciej”. Zatem przyznaje się do owej struktury C 40 i jej dokumentów w dni parzyste, a odżegnuje się w nieparzyste ? Rewolucjonista gastronomiczno-klimatyczny ob. Trzaskowski spotkał się z prezydentem Bidenem. Jak? Zagadnął go... na schodach (!). Cóż, będą znowu memy. Zresztą Rafałek to postać memiczna, widziałem właśnie mema, któremu daję „11” w skali od 1 do 10: całkiem pusty sklep z okresu PRL-u, puste haki, dwie wagi pani sklepowa i podpis „Sklep Marzeń Trzaskowskiego”...

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (01.03.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Uszkodzenie gazociągów Nord Stream. Duńczycy publikują zaskakujące zdjęcie „niezidentyfikowanego obiektu” Wiadomości
Uszkodzenie gazociągów Nord Stream. Duńczycy publikują zaskakujące zdjęcie „niezidentyfikowanego obiektu”

Duńska Agencja Energii opublikowała w czwartek zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu, znalezionego na Morzu Bałtyckim przy biegnącym z Rosji do Niemiec gazociągu Nord Stream 2. Wstępnie oceniono, że przedmiot nie stwarza bezpośredniego zagrożenia, ma zostać wydobyty i zbadany.

Burza wokół księcia Harry'ego. Grozi mu wydalenie ze Stanów Zjednoczonych Wiadomości
Burza wokół księcia Harry'ego. Grozi mu wydalenie ze Stanów Zjednoczonych

Jak donoszą brytyjskie media, książę Harry z powodu swoich szczerych wyznań zapisanych w wydanym niedawno pamiętniku Spare, może mieć poważne kłopoty w swoim obecnym miejscu zamieszkania – Stanach Zjednoczonych. Sussexowi grozi cofnięcie wizy.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Fundamentalny wpływ Polaków na Trzecią Rewolucję Technologiczną Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Fundamentalny wpływ Polaków na Trzecią Rewolucję Technologiczną

Mówmy o tym, że to Polacy mają fundamentalny wpływ na trzecią rewolucję technologiczną! Wczoraj w Sky News odbyła się ogromna debata na temat Chata GPT i kierunku rozwoju Sztucznej Inteligencji.

Francja: Setki tysięcy demonstrantów przeciwko reformie emerytalnej. Zamieszki w wielu miastach Wiadomości
Francja: Setki tysięcy demonstrantów przeciwko reformie emerytalnej. Zamieszki w wielu miastach

Podczas demonstracji związkowych przeciwko reformie emerytalnej w wielu miastach Francji doszło do starć z policją. Centrala związkowa CGT poinformowała, że w Paryżu w czwartek demonstrowało 800 tys. osób, co oznacza największą mobilizację społeczną od początku protestów.

Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze Wiadomości
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze

Redaktor naczelny portalu Interia.pl Piotr Witwicki poinformował, że dziennikarz sportowy serwisu Interia Michał Przybycień został zwolniony z pracy. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy serwis Wirtualnemedia.pl.

Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. Poczuliśmy dziwny zapach Wiadomości
Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. "Poczuliśmy dziwny zapach"

Samochód ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Reinsalu zapalił się podczas jego wizyty w Kijowie. Wygłaszany następnego dnia wykład przerwał alarm przeciwlotniczy; polityk był zmuszony do jego dokończenia w schronie - poinformowały w czwartek estońskie media.

USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych Wiadomości
USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych

Firmy GE Hitachi, Tennessee Valley Authority, Ontario Power Generation i polska firma Synthos Green Energy podpisały w czwartek porozumienie o przyspieszeniu wdrażania małych reaktorów modułowych (SMR). Umowa przewiduje wspólne inwestycje warte 400 mln dolarów w projekt reaktora GEH BWRX-300, który SGE wraz z Orlenem planuje wdrożyć do floty dziesiątek reaktorów jądrowych w Polsce.

Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO] Wiadomości
Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO]

Pranie brudnych pieniędzy, łapówki wręczane w restauracji w torbach na wino albo w torbach ze sklepu Żabka i znany działacz Platformy Obywatelskiej zatrzymany przez CBA.

Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze Wiadomości
Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze

„Opowiadamy się za realizacją porozumienia w sprawie modernizacji Odry granicznej i zwiększonego wykorzystania żeglugi śródlądowej jako ważnego działania rozwojowego” – głosi oświadczenie polsko-niemiecko-czeskiego zrzeszenia izb handlowych: Unii Izb Łaby i Odry.

Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam Wiadomości
Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam

– Zaproponujemy 1500 zł „babciowego” dla każdej mamy, która chciałaby po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy – zapowiedział przewodniczący PO Donald Tusk w czwartek, podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe