Solidarność wybiera swoich liderów w podstawowych jednostkach organizacyjnych Związku

Trwają wybory w Solidarności. W terminie od 1 listopada 2022 r. do 31 marca 2023 r. odbywają się wybory władz podstawowych jednostek organizacyjnych Związku, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.
 Solidarność wybiera swoich liderów w podstawowych jednostkach organizacyjnych Związku
/ fot. Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"

Wybory W ZF Automotive Systems Poland i MPK

Trwają wybory związkowe w organizacjach zakładowych NSZZ "Solidarność". W Regionie Częstochowskim, Stanisław Kołodziejczyk został ponownie, jednomyślnie wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w ZF Automotive Systems Poland.

Z kolei Dariusz Praski został nowym przewodniczącym KZ NSZZ „Solidarność” w częstochowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Poprzedni przewodniczący Jacek Gawroński symbolicznie przekazał stery organizacji swemu następcy (na zdjęciu z lewej).

Ustępujący przewodniczący w sprawozdaniu z działalności Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" podkreślił, iż organizacja związkowa w mijającej kadencji angażowała się nie tylko w negocjacje płacowe z pracodawcą, ale również w działania na rzecz bezpieczeństwa oraz ergonomii i wygody miejsc pracy. Nowy przewodniczący Dariusz Praski jest doświadczonym związkowcem, w kadencji 2014-2018 był członkiem Zarządu Regionu.

Wybory władz OM w PSS-E

Związkowcy wybierali swoje władze również w Regionie Zagłębie Miedziowe. W dniu 3 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność  w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Legnicy.

Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrana została Joanna Rogowska. 

W skład Komisji Międzyzakładowej weszły Beata Łazarów i Marta Łukasiewicz. 

Do Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej zostały wybrane Mariola Culer, Justyna Szestak i Barbara Tomiczek.

Regionalną Komisję Wyborczą reprezentowała Ewa Kosiorowska.

Wybory władz OZ w KGHM METRACO S.A.

Tego samego dnia, odbyły się wybory władz organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Metraco S.A.

Przewodniczącą Komisji Zakładowej została Joanna Pomykała.

W skład Komisji Zakładowej weszli: Adamczuk Piotr, Bednarek Monika, Burczak Monika, Gawrońska Ewa, Molęda Tomasz, Pietrykowska Sylwia, Krawczuk Maciej, Tkacz Magdalena.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Kordiumow Renata, Mazij Tomasz, Odolczyk Joanna, Siwak Ryszard, Starzyńska Agnieszka.

Delegatem na Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” została Joanna Pomykała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Protesty w Izraelu. Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj Wiadomości
Protesty w Izraelu. "Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj"

Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera Benjamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa - podał portal "The Times of Israel"(ToI).

Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki Wiadomości
Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki

Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje im sprzęt z minionej epoki, skazując ich tak na prawdę na to, żeby ginęli falami - ocenił w rozmowie z PAP były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO] Wiadomości
Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO]

Donald Tusk w trakcie wizyty w Sosnowcu został zapytany przez jednego z uczestników spotkania o pozew wobec Telewizji Polskiej i dziennikarza Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie".

Co się dzieje w Izraelu? Dramatyczna deklaracja ministra obrony Wiadomości
Co się dzieje w Izraelu? Dramatyczna deklaracja ministra obrony

W Izraelu trwają protesty związane z planowanymi zmianami w tamtejszym sądownictwie. Głos na ten temat zabrał izraelski minister obrony Joaw Galant.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe