Profil znanego dziennikarza śledczego Wirtualnej Polski zniknął z Twittera

Wygląda na to, że znany dziennikarz "Wirtualnej Polski" Szymon Jadczak usunął, albo zawiesił swoje konto na Twitterze. Okoliczności całej sprawy są co najmniej interesujące.
Logo wp.pl Profil znanego dziennikarza śledczego Wirtualnej Polski zniknął z Twittera
Logo wp.pl / Wikipedia - domena publiczna

Możecie przestać mnie oznaczać i pytać na prv :) Szymon wróci na Twittera, gdy będzie miał taką ochotę. Zapewniam, ze ma co robić i bez niego. Dobrego poniedziałku!

– napisała w poniedziałek na Twitterze dziennikarka Justyna Suchecka, a prywatnie żona Szymona Jadczaka. Okazało się, że konto Jadczaka, który zazwyczaj jest mocno aktywny na tym medium społecznościowym, jest nieaktywne.

"W związku z wpisami red. Jadczaka..."

Z wpisu Justyny Sucheckiej jasno wynika, że Szymon Jadczak sam usunął swoje konto z Twittera. Ciekawe są jednak okoliczności całej sprawy. W sobotę Mariusz Chłopik poinformował, że w związku z wpisami Jadczaka na Twitterze postanowił pozwać dziennikarza.

W związku z dzisiejszymi wpisami red. Szymona Jadczaka na TT podejmę stosowne kroki prawne. Są granice, których dziennikarz nie powinien przekraczać

– napisał 4 marca na Twitterze Mariusz Chłopik. Jakie to były wpisy, nie można sprawdzić, gdyż na skutek usunięcia konta przez Szymona Jadczaka wpisy dziennikarza z soboty są niedostępne. Z niektórych komentarzy wynika jednak, że Szymon Jadczak napisał w sobotę, iż "doradca premiera Mariusz Chłopik szczuł na osoby LGBT". Jadczak nawiązywał zapewne tym samym do publikacji medialnych z ubiegłego roku, gdzie na podstawie maili opublikowanych w serwisie "Poufna Rozmowa" niektóre media informowały, że Mariusz Chłopik miał doradzać premierowi poszukiwanie celebrytów krytykujących LGBT. 

Przypomnijmy, że zdaniem ekspertów Mandiant – amerykańskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem – zespół hakerów powiązany z cyberoperacją Ghostwriter, w ramach której m.in. publikowane są maile polskich polityków [właśnie te publikowane w serwisie "Poufna Rozmowa" - red.], ma powiązania z białoruskim reżimem Aleksandra Łukaszenki. Eksperci nie wykluczają również udziału hakerów rosyjskich w całej operacji. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników Wiadomości
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników

W mediach nie brakuje ostatnio doniesień o brutalnych pobiciach i napaściach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie coraz chętniej bez oporów pastwią się nad rówieśnikami i wszystko nagrywają. Szczególnie głośną i bulwersującą sprawą była śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa, który 28 lutego został napadnięty w biały dzień w centrum miasta. Chłopiec nie przeżył ataku.

Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł Wiadomości
Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowę wykonawczą na dostawę kolejnych 22 mobilnych radarów przeciwlotniczych Bystra; wartość umowy to 1 mld 100 mln zł. Budujemy zdolności przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Wojska Polskiego, wzmacniamy je o kolejne warstwy – podkreślił Błaszczak.

Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy Wiadomości
Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy

Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezesa UOKiK, który nałożył na Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus) karę ponad 20 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu Wiadomości
Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu

W donbaskim mieście Bachmut trwają walki, choć rosyjskie szturmy są wciąż na zmniejszonym poziomie w porównaniu z ostatnimi tygodniami – przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS Wiadomości
Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS

Policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali kolejnych 10 osób w śledztwie dotyczącym grup przestępczych, które wystawiły „puste” faktury VAT na 1,5 mld zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 310 osób, w tym 44-letni Robert C., który był na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie.

Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich Wiadomości
Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich

– Marsze papieskie będą w dużej mierze w obronie ukrywających pedofilię – mówił podczas spotkania autorskiego w Warszawie Ekke Overbeek.

Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut Wiadomości
Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut

– Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.

Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO] Wiadomości
Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO]

Nie ustają protesty we Francji. Powszechne oburzenie budzi brutalność interwencji francuskiej policji. Z kolei reforma emerytalna wprowadzana z pominięciem decyzji władzy ustawodawczej (jest wprowadzana w trybie rządowego dekretu) nie budzi wątpliwości instytucji Unii Europejskiej w zakresie „praworządności”.

Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa Wiadomości
Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa

– Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego i każdy, kto to kwestionuje, kwestionuje obowiązujące prawo; tutaj nie ma żadnego sporu prawnego, a wyłącznie kwestie związane z ambicjami niektórych osób, którym się bardzo spieszy do tego stanowiska – mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0”

Jak podają brytyjskie media, książę Andrzej chce pójść w ślady swojego siostrzeńca, księcia Harry’ego, i wydać książkę, w której zawartych zostanie wiele informacji dot. Pałacu Buckingham, które rodzina królewska raczej wolałaby ukryć przed opinią publiczną.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe