Jest petycja w obronie prof. Wandy Półtawskiej

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie otwarto nowy Oddział Noworodkowy im. prof. Wandy Półtawskiej. Otwarcie poprzedził protest środowisk aborcyjnych.
 Jest petycja w obronie prof. Wandy Półtawskiej
/ Wanda Półtawska w 1963/ foto: Eustachy Kossakowsk/Domena publiczna/Wikimedia

3 marca w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie otwarto nowy Oddział Noworodkowy im. prof. Wandy Półtawskiej. Otwarcie poprzedził protest przeciwko wyborowi prof. Wandy Półtawskiej na patrona oddziału organizowany przez środowisko antyklerykalne, pojawiły się również krytyczne artykuły w mediach. Argumentem przeciwko tej decyzji miał być sprzeciw profesor Półtawskiej wobec aborcji i metody in vitro.

Oddział Noworodkowy im. prof. Wandy Półtawskiej

W odpowiedzi Fundacja Grupa Proelio przygotowała petycję, w której dziękuje władzom szpitala za wybór patrona.

– Prof. Wanda Półtawska, jako osoba wielce zasłużona w działalności na rzecz rodziny oraz dzieci, wspaniale nadaje się do takiej roli. Wybór jej za patrona jest pięknym sygnałem dla pacjentów, że w szpitalu szanuje się i walczy o życie każdego dziecka, także o życie tych najciężej chorych. To świetnie rokuje dla pacjentów szpitala – mówi Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes fundacji.  


Petycję „Wspieramy profesor Wandę Półtawską” można podpisać tutaj: klik.


– Atak na prof. Wandę Półtawską jest skandalem. Poglądy i sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci, który tak nie spodobał się środowisku antyklerykalnemu oraz „Gazecie Wyborczej”, tym bardziej predestynują ją do bycia patronem oddziału noworodkowego. Oddział będzie zajmować się m.in. wcześniakami urodzonymi przed 31. tygodniem ciąży, a także noworodkami z wadami lub chorobami genetycznymi płodu. Jeszcze do niedawna w Polsce można było zabijać dzieci z wadami rozwojowymi do ok. 24 tygodnia ciąży. Patologią byłoby wybranie na patrona oddziału kogoś, kto popierał zabijanie dzieci w bardzo podobnym wieku i stanie zdrowia do tych, jakie będą się znajdować na oddziale, a nie tego, kto walczył o to, aby nie można było ich zabijać – komentuje Zbigniew Kaliszuk.


– To już kolejny atak na prof. Wandę Półtawską. Rok temu część krakowskich radnych przy wsparciu mediów protestowała przeciwko nadaniu prof.Półtawskiej tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Czuję, że nie możemy wobec tego milczeć. W proteście uczestniczyło ledwie kilka osób, ale nie przeszkodziło to mediom nagłośnić go, jakby chodziło o jakieś ogromne wydarzenie. Zależy nam, aby pokazać, że wielokrotnie więcej popiera decyzję szpitala – dodaje Zbigniew Kaliszuk.


Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci), małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. Działalność Fundacji Grupa Proelio można śledzić poprzez stronę https://www.proelio.pl oraz poprzez media społecznościowe: https://www.youtube.com/GrupaProelio, https://www.facebook.com/grupaproelio/ i  https://www.instagram.com/grupaproelio/

Wanda Półtawska to polska lekarka, doktor nauk medycznych oraz specjalistka w dziedzinie psychiatrii, profesor nadzwyczajny Papieskiej Akademii Teologicznej. Prywatnie bliska przyjaciółka Jana Pawła II i dama Orderu Orła Białego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zatrzymanie amerykańskiego dziennikarza w Rosji. Stanowcze słowa Joe Bidena Wiadomości
Zatrzymanie amerykańskiego dziennikarza w Rosji. Stanowcze słowa Joe Bidena

Prezydent Stanów Zjednoczonych Biden wypowiedział się na temat zatrzymania w Rosji amerykańskiego dziennikarza "The Wall Street Journal" Evana Gershkovicha.

Atak na osobę mi najbliższą. Komendant Szymczyk reaguje na doniesienia Wyborczej Wiadomości
"Atak na osobę mi najbliższą". Komendant Szymczyk reaguje na doniesienia "Wyborczej"

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk kieruje do sądu sprawę przeciwko autorowi artykułu w Gazecie Wyborczej, w którym podano pełne dane jego córki. Szef policji w tej sprawie wydał oświadczenie, które w piątek zostało opublikowane na stronach internetowych policji.

Niepokojąca wiadomość dla kibiców skoków. Zapadła decyzja Wiadomości
Niepokojąca wiadomość dla kibiców skoków. Zapadła decyzja

Piątkowy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na godzinę 17.00 z powodu załamania pogody. Pierwotnie miał rozpocząć się o 15.00. W zawodach ma wystąpić czterech Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę Harry znów publicznie oskarża rodzinę królewską Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę Harry znów publicznie oskarża rodzinę królewską

Książę Harry ponownie ma pretensje do rodziny królewskiej. Tym razem zarzucił jej brak wsparcia w kwestii nękania jego osoby przez brytyjskie tabloidy. Chodzi o batalię z Associated Newspapers - wydawcą m.in. brytyjskiego "Daily Mail" i "Mail on Sunday".

Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie [WIDEO] Wiadomości
Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie [WIDEO]

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w podwarszawskiej miejscowości 33–letniego obywatela Egiptu, który organizawał nielegalne przekraczanie polsko-białoruskiej granicy.

To nie spodoba się TVN. Takie billboardy zawisły w Bydgoszczy [FOTO] Wiadomości
To nie spodoba się TVN. Takie billboardy zawisły w Bydgoszczy [FOTO]

„Pięknie! Takie billboardy pojawiły się dziś w Bydgoszczy. Nie mogłem przejść obojętnie!” – pisze na Twitterze politolog Łukasz Kulpa, do wpisu dołączając zdjęcie.

Pobił na drodze policjantkę po służbie. Sieć obiegło nagranie Wiadomości
Pobił na drodze policjantkę po służbie. Sieć obiegło nagranie

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku 23-letni kierowca dopuścił się ataku na policjantkę. Kobieta zatrzymała się na drodze, by skontrolować podejrzane zachowanie.

Dramat Dawida Kubackiego. Jego główny rywal nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Jego główny rywal nie pozostawia złudzeń

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył bieżący sezon Pucharu Świata. Teraz jeden z jego rywali nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, że będzie starał się wyprzedzić go w klasyfikacji generalnej PŚ.

Premierzy Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Słowacji domagają się od szefowej KE interwencji Wiadomości
Premierzy Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Słowacji domagają się od szefowej KE interwencji

Premierzy Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Słowacji w liście do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen domagają się interwencji ws. napływu ukraińskiego zboża do Unii Europejskiej. Inicjatywa wyszła od szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego.

Nowy sondaż. Rośnie przewaga PiS Wiadomości
Nowy sondaż. Rośnie przewaga PiS

37 proc. badanych chce oddać głos na Zjednoczoną Prawicę; 30 proc. na Koalicję Obywatelską; 9 proc. na Lewicę; 8 proc. na Konfederację; 7 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 5 proc. na PSL-Koalicję Polską – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Emerytury
Stażowe