„Tylko Jezus jest w centrum mojego życia". Nowa Miss Niemiec nazwana najbardziej pobożną miss w historii

Zaangażowana w chrześcijańską pracę z młodzieżą i nawrócona w wieku 16 lat. 20-letnia Kira Geiss z Wilhelmsdorf koło Ravensburga w Badenii-Wirtembergii została w sobotę 4 marca „Miss Niemiec”.
Kira Geiss „Tylko Jezus jest w centrum mojego życia
Kira Geiss / YT print screen/Evangelische Zeitung

„Najbardziej pobożna Miss Niemiec w historii”

Niemiecki tabloid Bild skomentował, że kandydatka na pastora stała się „najbardziej pobożną Miss Niemiec w historii”. Kira natomiast wyznała: „tak, modliłam się do Boga. Ale nie modliłam się, żeby uczynił mnie Miss Niemiec, lecz żeby uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia”. Należy do Kościoła ewangelickiego i nie kryje pragnienia dzielenia się swą wiarą z innymi ludźmi. W dzieciństwie bywała w kościele tylko sporadycznie. Zamiłowanie do budowania wspólnoty kościelnej obudziło się w niej, gdy wraz z przyjaciółmi uczestniczyła w protestanckich obozach młodzieżowych, gdzie nauczyła się doceniać doświadczenie przyrody, a także towarzyskość i ludzkie ciepło. Później pomogła założyć kościół młodzieżowy w swoim rodzinnym mieście, Magdeburgu, który działa na rzecz młodych na płaszczyźnie społecznej, twórczej i muzycznej.

Nowe kryteria

Konkurs Miss Niemiec odbywa się od 1927 roku, ale obecnie kryterium oceny kandydatek stanowi nie tylko uroda. Jego organizatorzy przywiązują dużą wagę do tego, aby tytuł „Miss Niemiec” przyznawany był „twórcom przyszłości, marzycielom i wizjonerom”, którzy „chcą pomóc w kształtowaniu naszej przyszłości w dłuższej perspektywie”. W tym kontekście „projekty przyszłościowe”" nagradzane są kwotą sponsorską w wysokości 25.000 euro.

Kiedy Kira Geiss dowiedziała się o tym wydarzeniu i przekonała się, „że w wyborach chodzi o coś więcej, niż tylko o piękno”, stało się dla niej jasne, jaka szansa tkwi w uczestnictwie. Wyjaśniła, że chce zachęcić młodych do odkrywania swojego potencjału i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Zaznaczyła, że niezwykle ważne jest dla niej czynienie dobra bliźnim. „Ważną częścią mojego życia jest również moja wiara chrześcijańska” – wyznała 20-latka.

Zadbać o wewnętrzne uzdrowienie ludzi

Na forum „Jesus.de” wyznała, że cieszy się widząc rozwój ludzi młodych i że chce „być głosem dla tego pokolenia” i aktywnie przyczynić się do jego promocji. - Myślę, że nadszedł czas, aby nie tylko zadbać o zachowanie naszej planety, ale także aktywnie działać na rzecz ludzi, aby pozwolić im na wewnętrzne uzdrowienie i rozwój - stwierdziła. Jako pierwszy krok w tym kierunku mogłaby sobie wyobrazić opracowanie serii podcastów z tematami istotnymi społecznie dla młodych ludzi.

Świadectwo

Kira Weiss wyraża w mediach społecznościowych przekonanie, że Kościół może być inny i jest też inny, niż to się czasem wydaje w relacjach medialnych. Jak informuje magazyn mediów chrześcijańskich Pro, 20-latka wyjaśnia swoje zmienione podejście do Kościoła na swoim kanale na Instagramie w następujący sposób:

„Przez bardzo długi czas nie chciałam mieć nic wspólnego z całą wiarą chrześcijańską. Nawet uważałam ją za dość obcą. I myślę, że wiele osób czuje się tak, jak ja wtedy. Ten obraz Kościoła: zimnego, przestarzałego, nieciekawego, konserwatywnego, poważnego i nudnego zakorzenił się w nas głęboko. I nigdy nie sądziłam, że mój sposób myślenia tak bardzo się zmieni. Ale kiedy zaczęłam angażować się w wiarę i Kościół, byłam zaskoczona czymś zupełnie przeciwnym” i wyznaje „Tylko Jezus jest w centrum mojego życia". 

Kira Weiss nie jest pierwszą Miss Niemiec, która otwarcie wyznaje swoją wiarę chrześcijańską. W 2016 roku Miss Niemiec została nauczycielka religii katolickiej Lena Bröder.

st (KAI) / Berlin


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał? Wiadomości
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał?

Nieoczekiwany finał wyprawy Roberta Biedronia do Finlandii. Wiele wskazuje na to, że w sprawie "darmowej aborcji dla Polek w Findlandii" znany aktywista LGBT mijał się z prawdą.

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe