Porozumienie w MOSiR Kielce. Pracownicy dostaną podwyżki

Po blisko dwóch miesiącach negocjacji między związkowcami a władzami Kielc w sprawie podwyżek dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 7 marca podpisano porozumienie płacowe.
fot. arch. Porozumienie w MOSiR Kielce. Pracownicy dostaną podwyżki
fot. arch.

Porozumienie zakłada, że od kwietnia wszyscy pracownicy poza dyrektorem i jego zastępcą otrzymają 150 zł brutto podwyżki. Domagali się dwa razy więcej. Pracownikom zostanie także wypłacony dodatek covidowy w wysokości 350 zł brutto miesięcznie za pierwszy kwartał tego roku. Związkowcy poinformowali, że dyrektor placówki zobowiązał się także do wstrzymania premii uznaniowej do czasu opracowania nowej siatki płac. 

Władze Kielc, przekazując informację o porozumieniu, zaznaczyły zaś, że od 2020 roku MOSiR przeznaczył na wzrost wynagrodzeń łącznie 3 062 000 złotych.

Podwyżka może okazać się niewystarczająca

Na początku sporu związkowcy domagali się oprócz dodatku covidowego w kwocie 350 zł brutto podwyżki wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto. Alina Bunzel, sekretarz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w MOSiR wyjaśniła w rozmowie z Radiem Kielce, że akceptacja warunków postawionych przez miasto wynika z uwagi na fakt, że część załogi w najbliższym czasie odchodzi na emeryturę. Jeśli porozumienie nie zostałoby zawarte teraz, to osoby te nie otrzymałby dodatku covidowego.

Związkowcy przekonują, że porozumienie jest dobre, ale podwyżka za kilka miesięcy może okazać się niewystarczająca. W lipcu tego roku planowana jest kolejna regulacja płacy minimalnej. Jak zaznaczają związkowcy na antenie Radia Kielce, zarobki osób zatrudnionych w MOSiR będą wyższe od płacy minimalnej o 40 zł.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Protesty w Izraelu. Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj Wiadomości
Protesty w Izraelu. "Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj"

Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera Benjamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa - podał portal "The Times of Israel"(ToI).

Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki Wiadomości
Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki

Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje im sprzęt z minionej epoki, skazując ich tak na prawdę na to, żeby ginęli falami - ocenił w rozmowie z PAP były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO] Wiadomości
Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO]

Donald Tusk w trakcie wizyty w Sosnowcu został zapytany przez jednego z uczestników spotkania o pozew wobec Telewizji Polskiej i dziennikarza Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie".

Co się dzieje w Izraelu? Dramatyczna deklaracja ministra obrony Wiadomości
Co się dzieje w Izraelu? Dramatyczna deklaracja ministra obrony

W Izraelu trwają protesty związane z planowanymi zmianami w tamtejszym sądownictwie. Głos na ten temat zabrał izraelski minister obrony Joaw Galant.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe