„Najciemniejsze lata komunistycznej cenzury”. Młodzi przeciwko nagonce na Oskara Szafarowicza

Oskar Szafarowicz, student Uniwersytetu Warszawskiego, spotyka się z wieloma przejawami nienawiści ze strony lewicowo-liberalnych mediów i przedstawicieli tego środowiska. Wstawili się za nim działacze PiS, pisząc list do rektora UW Forum Młodych PiS.
Oskar Szafarowicz „Najciemniejsze lata komunistycznej cenzury”. Młodzi przeciwko nagonce na Oskara Szafarowicza
Oskar Szafarowicz / Screen z Twittera

„W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bezprecedensowej nagonki lewicowo-liberalnych mediów i wtórujących im opozycyjnych polityków na Oskara Szafarowicza, studenta Uniwersytetu Warszawskiego” – czytamy w oświadczeniu.

Oskar Szafarowicz postanowił zorganizować konferencję, która odbyła się w środę przed bramą UW. Opowiedział wówczas, jak czuje się z tym, co go spotkało. Nie ukrywał, że cała sytuacja jest dla niego bardzo trudna. 

– Najbardziej ubolewam nad tym, że wzbierająca fala hejtu i nienawiści dotyka także moją rodzinę. Obawiam się o bezpieczeństwo własne i moich najbliższych – podkreślił młody mężczyzna.

Młodzi w obronie Szafarowicza

W obronie studenta stanęli działacze PiS, którzy wysłali list skierowany do rektora UW. Wiele osób jest oburzona tym, co ma miejsce i jak traktowany jest p. Oskar. Ataki, jakich doświadcza Szafarowicz, porównano do lat komunistycznej cenzury, kiedy dobitnie uciszano przeciwników politycznych.

Daria Brzezicka, która jest działaczką partii politycznej Unii Europejskich Demokratów, domaga się usunięcia studenta z uczelni. Szybko jednak wytknięto jej brak kompetencji i wiedzy. 

W liście zaznaczono bowiem, że studentka Wydziału Prawa i Administracji UW nie potrafi pojąć „art. 54 i 70 Konstytucji RP, które gwarantują prawo do wyrażania swoich poglądów oraz prawo do nauki. Budzi również nasz sprzeciw to, że poglądy i działania nawiązujące swoim charakterem do zbrodniczych totalitaryzmów przejawiają niektórzy spośród pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego, jak Pan Prof. dr hab. Maciej Górecki, który na portalu Twitter m.in. nazywał elektorat Prawa i Sprawiedliwości «toksycznym kulturowo» i zaznaczał, że każda partia polityczna budowana na tym elektoracie powinna być «infiltrowana i wewnętrznie dezintegrowana przez służby». W tych i podobnych zachowaniach kadry dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego znajduję korzenie niezrozumienia przez niektórych studentów wartości i misji Uniwersytetu, ale też podstawowych zasad ustroju demokratycznego i naszego systemu prawnego” – czytamy w liście.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski [PO] ukarany Wiadomości
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski [PO] ukarany

Regionalna Komisja Orzekająca w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych stwierdziła naruszenie przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dyscypliny finansów publicznych i wymierzyła mu naganę - poinformował w środę "Express Bydgoski".

Nowe informacje na temat śledztwa ws. zaginięcia Iwony Wieczorek Wiadomości
Nowe informacje na temat śledztwa ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Sprawa Iwony Wieczorek nawet po kilkunastu latach budzi wiele emocji i kontrowersji. Na światło dzienne wychodzą kolejne fakty, które mają pomóc w rozwiązaniu zagadki zaginięcia młodej dziewczyny.

Gwiazda Dzień Dobry TVN ukarana mandatem. „Zatrzymała mnie drogówka” Wiadomości
Gwiazda Dzień Dobry TVN ukarana mandatem. „Zatrzymała mnie drogówka”

Gwiazda programu śniadaniowego „Dzień dobry TVN” została ukarana mandatem. To już drugi raz w ciągu zaledwie kilku tygodni, kiedy spotyka ją podobna przygoda. Wiadomo, że niedawno rozmawiała również z zaproszonymi do programu policjantami, z którymi poruszyła temat praw kierowców zatrzymywanych do kontroli.

Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników Wiadomości
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników

W mediach nie brakuje ostatnio doniesień o brutalnych pobiciach i napaściach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie coraz chętniej bez oporów pastwią się nad rówieśnikami i wszystko nagrywają. Szczególnie głośną i bulwersującą sprawą była śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa, który 28 lutego został napadnięty w biały dzień w centrum miasta. Chłopiec nie przeżył ataku.

Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł Wiadomości
Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowę wykonawczą na dostawę kolejnych 22 mobilnych radarów przeciwlotniczych Bystra; wartość umowy to 1 mld 100 mln zł. Budujemy zdolności przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Wojska Polskiego, wzmacniamy je o kolejne warstwy – podkreślił Błaszczak.

Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy Wiadomości
Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy

Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezesa UOKiK, który nałożył na Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus) karę ponad 20 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu Wiadomości
Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu

W donbaskim mieście Bachmut trwają walki, choć rosyjskie szturmy są wciąż na zmniejszonym poziomie w porównaniu z ostatnimi tygodniami – przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS Wiadomości
Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS

Policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali kolejnych 10 osób w śledztwie dotyczącym grup przestępczych, które wystawiły „puste” faktury VAT na 1,5 mld zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 310 osób, w tym 44-letni Robert C., który był na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie.

Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich Wiadomości
Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich

– Marsze papieskie będą w dużej mierze w obronie ukrywających pedofilię – mówił podczas spotkania autorskiego w Warszawie Ekke Overbeek.

Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut Wiadomości
Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut

– Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe