Wybory związkowe w Regionie Rzeszowskim i na Podkarpaciu

W minioną sobotę 4 marca odbyły się kolejne wybory w Organizacjach Związkowych NSZZ "Solidarność" Regionu Podkarpacie. Trzy dni później związkowcy wybierali swoje władze w organizacjach zakładowych w Regionie Rzeszowskim.
 Wybory związkowe w Regionie Rzeszowskim i na Podkarpaciu
/ fot. Region Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

Wybory na Podkarpaciu

W minioną sobotę 4 marca odbyły się kolejne wybory w Organizacjach Związkowych NSZZ "Solidarność" Regionu Podkarpacie.

W Powiatowo-Gminnym Związku Komunikacyjnym "Jasiel" w Jaśle Przewodniczącym Komisji Zakładowej ponownie został wybrany Stanisław Słupek

Obecny na zebraniu Przewodniczący ZR Tadeusz Majchrowicz podziękował Stanisławowi za aktywność i oddanie w pracach Zarządu Regionu Podkarpacie, którego jest członkiem.

Sobotnie przedpołudnie to także wybory w Goodrich Aerospace Poland w Krośnie. Dotychczasowy Przewodniczący Komisji Zakładowej Janusz Lech został ponownie wybrany na tę funkcję w nowej kadencji.

Gośćmi Zakładowego Zebrania Delegatów byli: Tadeusz Majchrowicz - Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej, Przew. ZR Podkarpacie oraz Roman Jakim - Przewodniczący Regionu Rzeszowskiego, Przew. Krajowej Sekcji Przemyślu Lotniczego. Wybory nadzorował Przewodniczący RKW Krzysztof Fal.

Wybory w Regionie Rzeszowskim

Z kolei 7 marca odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Ropczycach. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącej KM w kadencji 2023-2028 pełniła będzie ponownie Wioletta Walczyk Weselak.

Nad prawidłowością wyborów czuwał Andrzej Czochara, przewodniczący Oddziału Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w Ropczycach, który jest członkiem Regionalnej Komisji Wyborczej. Gościem zebrania była Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR.

Tego samego dnia odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Carrier Manufakturing Polska Sp. z o.o. w Ropczycach. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie Wojciech Piątkiewicz.

Również 7 marca w siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” emeryci z Zelmeru dokonali wyborów władz swojej organizacji oraz delegatów na WZD. Gościem zebrania był Stanisław Alot, przewodniczący Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Marian Irzyk, członkek struktur.  Przez najbliższe pięć lat funkcję przewodniczącego emeryckiej „Solidarności” w Zelmerze pełnił będzie ponownie Jacek Oronowicz.

Wszystkim wybranym gratulujemy!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe